id: 8m7e75

Wojna na Ukrainie- wsparcie medyków

Wojna na Ukrainie- wsparcie medyków

71 174 zł 
z 50 000 zł
142%
zakończona 01.08.2022r
698 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Współpraca to podstawa. W dniu dzisiejszym przejęliśmy kolejnego pacjenta od amerykańskiego zespołu ewakuacji medycznej i rozpoczęliśmy transport poszkodowanego żołnierza do Holandii. Młody mężczyzna z amputacją urazową kończyn dolnych (ranny w wyniku eksplozji miny) już za kilkanaście godzin znajdzie się pod opieką holenderskich lekarzy.

  W dzisiejsze działania zaangażowane były Zespoły Ewakuacji Medycznej z Ukrainy, Polski i USA. Przed nami jeszcze 1500 km do miejsca docelowego. A już pojutrze kolejne działania, tym razem pod szyldem ukraińskiego ministerstwa zdrowia- trwają przygotowania do ewakuacji około 40 pacjentów.

  l9e0200e69497e1a.jpegz2e8cf59489966a6.jpegq9d5b6869d1b303d.jpegZa nasze działania nie pobieramy wynagrodzenia- zgromadzone środki przeznaczamy na koszty związane z paliwem i utrzymanie gotowości.

  Czytaj więcej
 • vc817432e47663fe.jpeg

  t6fcd3e56a41b87c.jpeg

  ja5605b06ae47dfa.jpeg

  Te zdjęcia wyrażają więcej niż słowa, ale uwierzcie nam, że zostały wybrane tylko te na których rozmiar zniszczeń i cierpienia jest „symboliczny”.

  Każdego dnia realizujemy działania pomocowe dla ofiar wojny w Ukrainie. Nawiązaliśmy współpracę z ukraińskimi placówkami medycznymi, które wspieramy sprzętowo. Każdy nasz wyjazd jest tak zaplanowany, aby w drodze powrotnej wykonać ewakuację medyczną pacjentów. Każdego dnia na Ukrainie, obserwujemy pogłębianie się kryzysu humanitarnego i kłopotów z dostępem do podstawowej opieki medycznej. Tam naprawdę są miejsca, gdzie ludzie żyją w samochodach pod zniszczonymi osiedlami i budynkami- bez podstawowych środków do życia. Dzieci i osoby starsze ukrywające się w piwnicach od ponad dwóch miesięcy. To naprawdę piekło na ziemi!

  f2bc8164180d8b74.jpeg

  h23180cd12297f2e.jpeg

  By móc jeszcze skuteczniej nieść pomoc, planujemy pilotażowo uruchomić na terenie Ukrainy szpital polowy/ punkt przyjęć pacjentów, gdzie nasz personel medyczny będzie wstępnie zabezpieczał pacjentów i decydował o transporcie do placówek medycznych na Ukrainie lub do szpitali w Polsce i innych krajach UE z naciskiem na zabezpieczenie farmakologiczne pacjentów na miejscu i opiekę ambulatoryjną. Podjęliśmy w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami lokalnych szpitali. Docelowo chcemy również uzyskać akredytację ONZ i WHO.

  Udało nam się zakupić namiot ratowniczy, który będzie stanowił porządną bazę i zaplecze do naszych działań. Zrobiliśmy wstępne rozpoznanie w ukraińskich placówkach medycznych i mamy wskazanych kilka lokalizacji, gdzie ten punkt przyjęć pacjentów będzie najbardziej pożądany.

  Czytaj więcej
 • Kochani minęły 44 dni naszej nieprzerwanej pracy na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. W tym czasie przejechaliśmy naszymi ambulansami dziesiątki tysięcy kilometrów, wykonując transporty medyczno-humanitarne na Ukrainę i realizując w drodze powrotnej ewakuacje medyczne pacjentów. Ewakuacje głównie z terenów objętych wojną do Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

  wcb155b59fdbd0b9.jpeg

  y0acebe882a60829.jpeg

  p9bd4df0f76a838a.jpegW tym czasie wypiliśmy setki litrów napoi energetycznych i poznaliśmy tysiące fantastycznych ludzi, firm i organizacji. Przez miesiąc realizowaliśmy całodobowe zabezpieczenia medyczne punktów przyjęć uchodźców. Dostosowując system naszej pracy do rozwoju sytuacji, obecnie całodobowo utrzymujemy gotowość do działań w trybie interwencji medycznych na wezwanie.

  i9f44d80d164e73b.jpegRównolegle rozpoczęliśmy pracę nad utworzeniem polowego punktu przyjęć pacjentów na terenie Ukrainy. Chcemy, żeby nasza pomoc była jeszcze bardziej skuteczna i skupiała się na pomocy najbardziej potrzebującym ofiarą wojny.

  Wszystkie nasze działania realizujemy nieodpłatnie ze środków, które uda nam się pozyskać od darczyńców. Prosimy Was o wsparcie. Obecnie koszty paliwa i eksploatacji karetek są naprawdę ogromne. Z góry dziękujemy za pomoc!


  Po więcej zdjęć, filmów i relacji zapraszamy na naszą stronę: www.facebook.com/zsr112

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W obliczu napaści na Ukrainę i wojny, która niesie za sobą ofiary wśród ludności cywilnej. Prowadzimy zbiórkę na wsparcie działalności ukraińskich medyków, a także doposażenie i działalność Zespołu Wsparcia Międzynarodowych Działań Medycznych Zintegrowanej Służby Ratowniczej, która ogłosiła gotowość wyjazdu Zespołu Ratowniczego w rejon konfliktu i wzmocnienia działań służb medycznych.

Zespół utrzymuje całodobową gotowość do podjęcia działań medycznych w polskich rejonach przygranicznych jak również bezpośrednio na Ukrainie.

Nasi ratownicy już od 2012 roku współpracują z ukraińskimi organizacjami pozarządowymi. Personel Zintegrowanej Służby Ratowniczej, prowadził szkolenia dla ukraińskich wolontariuszy i medyków. W 2014 roku ratownicy ZSR czynnie uczestniczyli w działaniach ratowniczych na terenie Kijowa podczas Majdanu Niezależności. W trakcie protestów zginęło 75 osób.  

Możesz pomóc nie wychodząc z domu!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 698

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 732 zrzutki

i zebrali

809 742 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?