id: 8mnsyz

Zrzutka na film "CZERIE"

Zrzutka na film "CZERIE"

Nasi użytkownicy założyli 1 065 546 zrzutek i zebrali 1 159 644 513 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

j21b8069816e0900.pngDobry dzień, z tej strony Oliwia Maria Szcześniak! Realizujemy film roczny w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu współtwórców i naszej wspaniałej ekipy jesteśmy o krok od zakończenia pracy nad etiudą. Ostatnim etapem dzielącym nas od ukończenia filmu jest kwestia finansowa, dlatego tak bardzo potrzebujemy Waszej pomocy!


Prace nad scenariuszem rozpoczęłam jeszcze zanim zostałam przyjęta do szkoły. Jesteśmy tuż po zdjęciach, większość filmu pokryliśmy z własnej kieszeni. Szkolny budżet okazał się niewystarczający na dokończenie produkcji. Wyszliśmy ze zdjęć usatysfakcjonowani. Przed nami jeszcze dokrętki z legendarnym autem. 


Chodzimy po cienkiej granicy między thrillerem, a dramatem, tym samym, chcielibyśmy złapać Was mocno za rękę w trakcie tych 25 minut. 

 

O CZYM?

a3b1769dba6be79b.pngTrafiamy do miejsca pełnego wiejskiej zabawy. Niedługo musimy czekać, aż pojawią się pierwsze ślady Czarnej Wołgi w miejscowości Czerie.


Dwudziestoletnia Hanka usilnie próbuje odnaleźć się w świecie wykreowanym przez swojego ojca. Dziewczyna zauważa powiązanie między sobą, a lalkami z pracowni taty. W Czeriach zaczynają znikać dzieci i młode kobiety. Hanka staje się kolejnym celem Czarnej Wołgi.


Mówimy o tym co trudne w relacji ojca z córką. Relacji osadzonej w specyficznym miejscu. O zderzeniu dwóch światów emocji i empatii. W trakcie seansu pomówimy o potrzebie bliskości na przestrzeni rodzic - dziecko. 


Pozwól mi pielęgnować wdzięczność za posiadanie Ciebie. - Hanka o ojcu.

Pozwól mi pielęgnować wdzięczność za posiadanie Ciebie. - Bazyli o córce.


Czerie to nazwa wymyślonej przez nas miejscowości. Dokładniej wyszło to z przejęzyczenia przy poprzednim wspólnym projekcie, gdzie zamiast czerni, padło słowo czerie.

 

TEAM CZERII


REŻYSERIA

n51402068c83d648.pngOliwia Maria Szcześniak - przed rozpoczęciem studiów w Katowickiej Szkole Filmowej, studiowała w WSFie i pisała scenariusze dla domu mediowego, doświadczenie zdobywała na planach filmowych od gimnazjum. Zapalona miłośniczka filmów gatunkowych, szczególnie tych z postaciami wykraczającymi poza normę. Od dzieciaka zainteresowana sztuką w każdej formie. W czasach licealnych czynnie działająca przy tworzeniu filmów krótkometrażowych i biorąca udział w warsztatach reżyserskich. Na planie porywa swoją energią wszystkich wokół, sprawiając, że współpraca nad jej wizją staje się czystą przyjemnością. W przerwie obiadowej stawia tarota.

 

AUTOR ZDJĘĆ

b4faac44d8d3b935.pngAdrian Grotyński, student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, absolwent KSF im. Wojciecha Jerzego Hasa. Adi patrzy na świat bystro i ostro - nie tylko chodzi o jego cięty humor, ale też o wieloletnie doświadczenie w pracy na planach filmowych w pionie operatorskim, jako autor zdjęć do teledysków, filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Nic nie umknie jego uwadze, a jego stoicyzm gładko wyrównuje temperament reżyserki. Człowiek, który jak się czegoś dotknie, to czaruje - gwarancja dobrej jakości.

 

https://www.behance.net/grotynski

www.instagram.com/grotynski/

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11161809

 

OBSADA

f01e3c2e07913a2c.png

Hanka - dwudziestoletnia dziewczyna, która uczy się fundamentów i zasad, jakie kreśli jej życie.

W jej roli Aleksandra Sasha Góral - enigmatyczna osoba, o ogromnych pokładach wrażliwości i fantazji.

r3b9b9249d48ec51.png

Bazyli - przytaczając słowa Tomka, jest jak marynarz, zawsze na innej wodzie.

W jego roli Tomasz Schimscheiner - człowiek iskra, w którym zachodzą piękne procesy. Czyta w myślach, dosłownie.

PRODUKCJA 

ba427e17d87d2723.pngWeronika Podgórska - kierownik produkcji, absolwentka WRiTVu z sporym doświadczeniem produkcyjnym. 

Michał Cygan - kierownik produkcji, reżyser i scenarzysta kilku shortów zdobywających festiwale zagraniczne.  “Zawsze zaskakuję” - ciężko się z tym cytatem nie zgodzić. Nie ma dla niego rzeczy nie do przeskoczenia. 


u1987bf8ad24fa33.jpghcc40cd85e75156a.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

FS
Filip Salwa
5 zł
MM
Magdalena Muszyńska Plaskowicz
ukryta
SG
Sasza Góral
50 zł
MM
Maja Malczyk
10 zł
EJ
Ewa Jeznach
100 zł
MS
Mateusz Siwczuk
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!