id: 8mrzek

Na nowoczesną pompę Insulinową dla Igora

Na nowoczesną pompę Insulinową dla Igora

Nasi użytkownicy założyli 1 034 036 zrzutek i zebrali 1 099 520 342 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Igor jest dziewięcioletnim chłopcem, który od lipca 2020 choruje na cukrzycę typu pierwszego. Dokładnie 3 lata temu przed jego 6- stymi urodzinami zauważyłam u syna objawy (nadmierne pragnienie), które mogły wskazywać na cukrzycę. Doskonale orientuje się w tym temacie, ponieważ sama choruje od 10 roku życia. Niestety moje obawy się potwierdziły. W tym samym dniu skierowanie na oddział do Rejonowego szpitala w celu ustabilizowania i obniżenia glukozy we krwi. Następnie Igor został przewieziony karetką do Prokocimia, gdzie zostało wdrożone leczenie pompą insulinową i rozpoczęto edukacje żywieniową . Igor w tym czasie zamiast cieszyć się z narodzin braciszka musiał bardzo szybko dorosnąć i nauczyć się żyć na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. Do tej pory nie może poradzić sobie z chorobą i powtarza często nie chce już „jej” mieć. Jest chłopcem bardzo aktywnym, lubi grać w piłkę, jeździć na rowerze, pływać. Podczas tych wszystkich zabaw musi być w stałym kontakcie z mamą ponieważ w zależności od rodzaju aktywności cukier we krwi spada albo rośnie. Duże wahania cukru w organizmie mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie, a chcemy tego uniknąć. Idealnym rozwiązaniem jest pompa YpsoPump z aplikacją mylife CamAPS FX . Niestety koszt samej pompy to 9 990,00 zł + aplikacja mylife CamAPS FX płatna 1000 zł na 12 miesięcy.

Nowa pompa ma za zadanie odcinać dopływ insuliny, gdy poziom cukru gwałtownie spada, by nie doprowadzić do hipoglikemii , czyli niebezpiecznie niskiego poziomu cukru we krwi. Kolejnym bardzo ważnym zadaniem tej pompy jest korygowanie automatycznie  wysokich wartości glikemii podając małe dawki insuliny.

Ta nowoczesna pompa poprawi jakość życia, zapewni poczucie bezpieczeństwa szczególnie w sytuacjach gdy Igor będzie sam. Dzięki niej stanie się po prostu samodzielny jak rówieśnicy.

Obecnie każdy dzień i noc to wyzwanie. Czuwanie by nie było za nisko lub wysoko.

Kochani IGOR potrzebuje waszej pomocy !!!

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 83

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
TI
Teresa i Andrzej Przytoccy
500 zł
AK
Ryszard Grażyna
500 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
MD
Marta i Włodek Demczuk
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków