id: 8n4gy6

Namalujmy uśmiechy na twarzach pacjentek onkologicznych! 15 lat Fundacji

Namalujmy uśmiechy na twarzach pacjentek onkologicznych! 15 lat Fundacji

Nasi użytkownicy założyli 915 949 zrzutek i zebrali 882 183 132 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

83.000 *– tyle kobiet w Polsce co roku słyszy od lekarzy diagnozę „nowotwór złośliwy”. Często rak odbiera im nie tylko zdrowie, lecz także nadzieję, pewność siebie i kobiecość. Wypadające włosy, brwi, rzęsy, zmęczona terapią skóra przy każdym spojrzeniu w lustro przypominają paniom o walce, toczonej dzień po dniu.


Są jednak ludzie, którzy od 15 lat robią wszystko, by choć przez krótką chwilę Polki przebywające na oddziałach 21 szpitali onkologicznych, w 14 miastach, zapomniały o swojej chorobie i poczuły się po prostu kobieco. By w lustrze, mimo leczenia, zobaczyły znów siebie!


Fundacja Piękniejsze Życie (www.piekniejszezycie.pl), pomagająca pacjentkom przechodzącym leczenie onkologiczne, powstała w Polsce jesienią 2006 roku. Od tego czasu koordynatorzy i wolontariusze prowadzą regularne, bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu oraz rozwijają działalność o kolejne szpitale. Dotychczas pod opieką Fundacji znalazło się blisko 15.000 pacjentek. Tyle Pań otrzymało fachową poradę Wolontariuszki, ciepłe słowo od koleżanek-Pacjentek w podobnej sytuacji i zestaw kosmetyków od Sponsorów. Choć COVID-19 uniemożliwił organizację spotkań w szpitalach – nie poddajemy się! Tutoriale, warsztaty online, wysyłka kuferków z kosmetykami – to wszystko dzieje się od marca 2020 roku, jednak kosztuje wcale nie mniej.


A chcemy i możemy pomagać więcej! Z okazji 15-lecia organizacji organizujemy jubileuszową zbiórkę środków, które zasilą konto Fundacji. Zebrane pieniądze przeznaczymy na organizację kolejnych e-warsztatów, materiałów i kampanii edukacyjnych, przygotowanie paczek dla większej liczby pacjentek.


Pomóżcie nam przywrócić pacjentkom wiarę w siebie i kobiecość!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 79

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!