id: 8p2g3j

Akademia Geopolityki - platforma edukacyjna online

Akademia Geopolityki - platforma edukacyjna online

Nasi użytkownicy założyli 1 153 777 zrzutek i zebrali 1 198 903 946 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Akademia Geopolityki to platforma edukacyjna online tworzona przez zespół pod kierownictwem dra Leszka Sykulskiego, wykładowcę akademickiego, zajmującego się profesjonalnie geopolityką od kilkunastu lat. Skupia najlepszych wykładowców geopolityki w Polsce, specjalistów z dziedzin pokrewnych (bezpieczeństwo, biały wywiad), praktyków analiz z zakresu bezpieczeństwa.


Jako grupa profesjonalistów zajmujących się geopolityką i geostrategią, chcemy dostarczyć materiały edukacyjne w wersji premium szerszym grupom społecznym. Jesteśmy przekonani, że w obecnej sytuacji geostrategicznej na świecie szczególnie istotna jest szeroko społeczna świadomość obecnych i przyszłych zagrożeń międzynarodowych, ich genezy, a także umiejętności właściwej ich analizy.


Geopolityka i geostrategia to dziedziny wiedzy, które przez kilkadziesiąt lat miały status „wiedzy zakazanej”. Po 1945 roku władze komunistyczne zakazały uprawniania geopolityki w jakiejkolwiek formie. Wykładowcy i studenci uniwersytetów nie mieli prawa poznawać podstaw wiedzy strategicznej, która kształtowała kulturę strategiczną największych mocarstw świata. Podobnie jak najwyżsi rangą oficerowie wojska i służb specjalnych, kończący studia i kursy w Związku Sowieckim, którzy nigdy nie byli dopuszczani do poziomu studiów strategicznych. Ich wiedza była ograniczana wyłącznie do poziomu operacyjnego przeznaczonego dla wykonawców rozkazów, płynących z obcego państwa. 


Niestety także po 1989 roku geopolityka stała się „wiedzą wyklętą” przez „beton akademicki”. Dopiero postęp technologiczny, pojawianie się nowych narzędzi edukacyjnych w połączeniu z pasją i zaangażowaniem setek młodych badaczy, spowodował wyłom w zaporze intelektualnej, jaką stworzyły postkomunistyczne elity akademickie. 


Dziś możemy w sposób nieskrępowany poprawnością polityczną poznawać tajniki wiedzy, która przez ostatnie 150 lat kształtuje myślenie strategiczne najważniejszych graczy międzynarodowych.


Każda osoba, która wesprze Akademię Geopolityki i w tytule przelewu poda swój adres e-mail otrzyma rabat ) na wykłady, kursy i webinaria (wysokość uzależniona od kwoty wsparcia) oraz bezpłatne materiały edukacyjne (ilość uzależniona od kwoty wsparcia).


Zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy i do wspólnej podróży! 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 304

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Gdzie zbieracie na film "Stop amerykanizacji Polski"?

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Robi Pan wspaniałą robotę. Żałuję, że mogę Pana wesprzeć tak skromną kwotą.

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia

  ukryta
 • MW
  Marek Wesołowski

  Widać po ostatnich wystąpieniach, że jest Pan bardzo zdenerwowany aktualną sytuacją i zdesperowany.
  Myślący Polacy są z Panem. Mam nadzieję, że zdąży Pan zatrzymać to co się wydaje teraz nieuchronne, - wciągnięcie nas do wojny. Jestem sparaliżowany tym słowem. Życzę dalszego wytrwałego i skutecznego działania. Wszyscy, którzy się dokładają do zrzutki powinni w swoich środowiskach rozpowszechniać Pana ideę "Stop amerykanizacji Polski"! Ja staram się to robić.

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetna inicjatywa, dziękuję.

  ukryta