id: 8p5mau

ROZMAWIALNIK w każdym domu

ROZMAWIALNIK w każdym domu

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Aktywne skarbonki na zrzutce: 2
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 067 010 zrzutek i zebrali 1 162 655 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • Ale radość! Rozmawialniki trafiły już do Darczyńców!

  ga0f9fcff56af40b.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy stworzeni do relacji 👨‍👩‍👧‍👦. Usychamy bez obecności i bliskości drugiego człowieka. Samotność i izolacja mogą powodować lęk przed ludźmi. Dlatego nie ma lepszego momentu na wydanie Rozmawialników, jak ten teraz, gdy wychodzimy z pandemii. Jesteśmy stęsknieni za radosnymi spotkaniami, gromkim śmiechem podczas swobodnych spotkań bez zastanawiania się, czy przekraczamy dozwoloną liczbę osób w jednym pomieszczeniu. Zostań częścią wyjątkowego projektu „Rozmawialnik w każdym domu” 🏡 – zadbaj o relacje ze swoimi bliskimi i otrzymaj egzemplarz „Rozmawialnika”, czyli 40 kart z pytaniami z sensem.


CO TO SĄ ROZMAWIALNIKI?


Rozmawialnik to kieszonkowe pudełko z 40 kartami z pytaniami, które mają pobudzić do głębszych rozmów, wyrażających prawdziwe zainteresowanie drugim człowiekiem.


Już od kilku lat zauważamy, że relacje przeniosły się w dużej mierze ze świata realnego do wirtualnego. Czas pandemii jeszcze bardziej to pogłębił. Każdy człowiek został stworzony do relacji – jest to mu niezbędne do zachowania zdrowia fizycznego, psychicznego i życia w pełni. A relacje żyją rozmową. Nasza akcja jest odpowiedzią na te wyzwania.


Zobacz niektóre pytania z ROZMAWIALNIKA CZ. 1


❓ „Opowiedz o osobie, od której nauczyłeś się czegoś wartego naśladowania.”


❓ „Wymień 3 cechy, które w sobie lubisz.”


❓ „Jak wyobrażasz sobie świat za 10 lat, a jak za 100 lat?”


❓ „Z jaką postacią z historii chciałbyś spędzić jeden dzień?”


❓ „Jakie 3 rzeczy zabrałbyś na bezludną wyspę?”Celem naszej zbiórki jest zebranie 40 000 zł, co pozwoli nam wydać dwa typy Rozmawialników:

Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1”;

✔ „Czas dla Dwojga – Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1”.W przyszłości Rozmawialnik będzie istnieć w kilku odsłonach:

🧍‍♀️🧍‍♂️ „Rozmawialnik” uniwersalny, cz. 1 i 2, czyli zestaw pytań dla każdego, by „przełamać lody” czy pogłębić relacje;

💑 „Czas dla Dwojga – Rozmawialnik”, cz. 1 i 2, czyli zestaw pytań, które pomogą pogłębić relację małżeńską lub narzeczeńską;

👨‍👦 „Czas z Dzieckiem – Rozmawialnik”, czyli zestaw pytań, które pomogą pogłębić relację rodzic-dziecko; dziadek/babcia-wnuki, itp.

🎄 „Przy Świątecznym Stole – Rozmawialnik”, czyli zestaw pytań, które pomogą uczynić lepszym jakościowo świąteczny czas spędzony z rodziną;


i334bb207a13787b.jpeg


Ich wydanie to szansa na pogłębienie relacji. Dzięki temu interakcje międzyludzkie będą miały szanse wejść na o wiele wyższy poziom! Bo czy nie o to właśnie chodzi? Zdrowe, szczęśliwe i głębokie relacje – to nasz cel. Pragniemy je odbudowywać – cegła po cegle, Rozmawialnik po Rozmawialniku.HISTORIA KAI 🙋‍♀️ pt. „Jak dzięki Rozmawialnikowi Kaja poznała przyszłego męża”


Podczas pierwszych dni studiów grupa Kai z roku zorganizowała wieczór zapoznawczy. Każdy kto miał ochotę trochę się zintegrować, był zaproszony do tzw. sali bilardowej na terenie uczelni.


Kaja z ochotą poszła na to spotkanie, w ostatniej chwili przed wyjściem biorąc ze sobą Rozmawialnik. Wtedy jeszcze w zupełnie amatorskim wydaniu. Ale wszak liczy się wnętrze! Gdy weszła do sali, było już w niej kilkadziesiąt osób, rozsianych po różnych miejscach sali. Część studentów grała już w bilard, część ochoczo ze sobą rozmawiała. Niektórzy podpierali ściany.


Wśród tego małego tłumu Kaja „wyłapała” już znajome jej twarze, podeszła i zaproponowała swoim znajomym wspólną grę. Chętni do zabawy usiedli na podłodze, a Kaja zaczęła im tłumaczyć zasady gry. Po pierwszej rundzie pytań do kółka zaczęli dołączać kolejni studenci. I tak padało coraz więcej pytań i odpowiedzi. Aż przyszła kolej na pewnego chłopaka. Tego chłopaka…


Kaja:

„Nie pamiętam, jakie zadałam mu pytanie, ale pamiętam, że bardzo starał się odpowiedzieć na tyle szczerze, na ile się tylko dało w grupie rozweselonych studentów. Miał bluzę z kapturem i był dla mnie naprawdę bardzo miły. Potem wymieniliśmy jeszcze ze sobą kilka zdań. I tak zaczęła się nasza znajomość”.


Na studiach Kai działo się naprawdę dużo. W międzyczasie spotykała się przez chwilę z innym chłopakiem z roku, potem przeprowadziła się na stałe do Warszawy, tam kontynuować studia. Ale na „tego Chłopaka” zawsze mogła liczyć.


To musiało się tak skończyć – 👰🤵 dziś już od ponad roku są z Mariuszem szczęśliwym małżeństwem. A sam Mariusz przyznaje, że dzięki Rozmawialnikowi, Kaja szczególnie utkwiła mu w pamięci, a potem już zapadła w serce :)

x5e0d681bb9f1437.jpeg

Fot. Jakub GrabowskiROZMAWIALNIKI KIEDYŚ


✂️ Kiedyś Rozmawialniki robiliśmy ręcznie. Były to pudełka po zapałkach, które oklejaliśmy, a pytania wycinaliśmy. W gronie niesamowicie zaangażowanych wolontariuszy spędzaliśmy tak długie dnie i wieczory. Potem te handmade Rozmawialniki rozprowadzaliśmy jako cegiełki, a także rozdawaliśmy jako prezenty. Było to wiele lat temu, ale wiemy, że są ludzie, którzy do dziś korzystają z naszych mocno niedoskonałych Rozmawialników. Niesamowite!


a180ebae87ff0e17.jpeg


Dziś zamiast zaprosić Cię jako wolontariusza na oklejanie pudełek i wycinanie pytań, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w zbiórce na ich wydanie w sposób profesjonalny – wpłać 💳 i zostań częścią tego niezwykłego projektu!


qd1fc6facdf83c07.jpeg

💰 Koszt wydania 1000 szt Rozmawialników jednego typu to ok. 20 000 zł, czyli na dwa rodzaje, potrzebujemy łącznie 40 000 zł:

💻 3000 zł – praca grafika

🖨 30 000 zł – druk 2000 szt pudełek i kart z pytaniami

📦 7000 zł – koszty wysyłki nagród i prezentów


Zależy nam na tym, by pudełko na karty było wytrzymałe i zniosło wiele okazji do korzystania z Rozmawialnika. Same karty również będą drukowane na porządnym kartonie, aby nie gięły się i służyły Ci jak najdłużej.


Sumę potrzebujemy zebrać do końca czerwca 📅, aby zdążyć z pracą graficzną i drukiem Rozmawialników na naszą 3. Konferencję „Żyj Pełnią Życia” zaplanowaną na 2 października 2021, na której odbędzie się ich oficjalna premiera. Ale Ty masz szansę otrzymać swój Rozmawialnik już wcześniej, jako podziękowanie za zaufanie do naszej działalności.ROZMAWIALNIK W PRAKTYCE, czyli jak możesz z tego korzystać


☕ Jesteś singlem? Wyobraź sobie wyjście do parku czy kawiarni z przyjaciółmi, gdzie zabierając ze sobą „Rozmawialnik”, zainspirujesz swoją ekipę do głębszych rozmów, które zacieśnią Wasze więzi.


👫 Jesteś żoną/mężem? Wyobraź sobie miłą randkę, na którą do kieszeni zabierzecie „Czas dla Dwojga – Rozmawialnik”, by ten cenny czas sam-na-sam spędzić nie na omawianiu spraw bieżących, ale na głębokich rozmowach i jeszcze lepiej zrozumieć współmałżonka.


🚙 Jesteś rodzicem? Wyobraź sobie dłuższą podróż samochodem, gdzie zamiast słuchać kłócących się dzieci, proponujesz zagrać w „Czas z Dzieckiem – Rozmawialnik” lub „Rozmawialnik”, które zawsze trzymasz w tym celu w samochodzie. A to nie tylko uspokoi Twoje dzieci, ale sprawi, że pogłębicie Wasze relacje.


👩‍👦 Jesteś ciocią i nie wiesz o czym porozmawiać z Twoim bratankiem? Wyobraź sobie, że wyciągniesz atrakcyjny „Czas z Dzieckiem – Rozmawialnik” i korzystając z ciekawych pytań, pogłębisz relację z ważnym dla Ciebie maluchem.


👨‍💼👨‍💻👩‍💼 Jesteś szefem/pracownikiem i czujesz, że macie słabe relacje w zespole, w którym pracujesz? Wyobraź sobie, że w trakcie spotkania integracyjnego proponujesz, aby każdy odpowiedział na jedno pytanie z „Rozmawialnika”, aby wszyscy mogli się lepiej poznać.


My sami z Rozmawialników korzystaliśmy do tej pory na przeróżnych spotkaniach w ramach integracji, czy np. spływach kajakowych – gdy pojawiały się nowe osoby, była to świetna okazja, by nie tylko poznać lepiej je same, ale przede wszystkim, by one mogły poznać nas. A teraz nie możemy się doczekać, by odświeżyć to bardzo praktyczne narzędzie i używać je m.in. w trakcie naszych kursów czy spotkań Fundacji.SKĄD POMYSŁ NA ROZMAWIALNIKI?


Autorem pomysłu jest zmarła przed pięcioma laty Mariola Wołochowicz, Wicedyrektor Fundacji Misja Służby Rodzinie, z której niejako wypączkowała nasza Fundacja Żyj Pełnią Życia. Marzeniem śp. Marioli Wołochowicz było, aby Rozmawialniki trafiły do każdego domu w Polsce 🏡 i były pomocnym narzędziem do wzmacniania relacji międzyludzkich. Duże marzenie? Owszem! Ale kiedy przy okazji jej innych dużych marzeń mówiliśmy, że coś jest niewykonalne, ona zawsze nam odpowiadała, że na pewno się da, tylko musimy znaleźć sposób, jak to zrobić.


Tu na zdjęciu Mariola Wołochowicz z mężem Piotrem.


f4875ee9e6a18120.jpeg


Od 2005 roku Fundacja Misja Służby Rodzinie, wraz z wolontariuszami, tworzyła i rozprowadzała Rozmawialniki w wersji handmade jako cegiełki na swoją działalność. Były one wówczas robione z oklejanych pudełek od zapałek i ręcznie wycinanych kart. Co ciekawe także w wersji angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.


s64c950147d69761.jpeg


Dziś chcemy zrobić duży krok ku uhonorowaniu dziedzictwa i spełnieniu marzenia Marioli Wołochowicz, które po drodze stało się i naszym marzeniem, dlatego zapraszamy Cię do uczestniczenia w zbiórce na wydanie ich w sposób profesjonalny. A wspólne działanie zbuduje relacje między Tobą a nami i staniesz się częścią społeczności Żyj Pełnią Życia.KIM JESTEŚMY?


Fundację Żyj Pełnią Życia tworzą trzy przyjaciółki – Justyna, Kaja i Magdalena – i grono wolontariuszy.


ube1f93a2187d1a6.jpeg


Naszą misją jest inspirowanie wierzących młodych dorosłych, by żyli pełnią życia bez względu na okoliczności.


Przez 2,5 roku naszej działalności:

📌 zorganizowaliśmy 2 duże konferencje poruszające tematy singielstwa, małżeństwa, związków, tożsamości i kobiecości, a także 5 kursów online dla kobiet – 2 szczególnie dla singielek, 2 o tożsamości i ugruntowaniu w wierze i 1 o życiu pełnią pomimo trudności;

📌 przeprowadziliśmy 4 Mailowe Studium Biblijne inspirujące do pogłębiania osobistej relacji z Bogiem i poznawania Jego Słowa;

📌 piszemy książki;

📌 inspirujemy i dodajemy na co dzień nadziei w Internecie i mediach społecznościowych – blog, kanał na YT, live’y i inspirujące posty na fb i IG;

📌 odpowiadamy na maile i wiadomości z pytaniami o osobistą poradę.


Oto opinia uczestniczki po jednym z naszych kursów, w trakcie którego na początku każdego spotkania zadawałyśmy uczestniczkom ciekawe pytanie.


y2a5edfaae85a70d.jpeg


Jednym z naszych celów jest inwestowanie w trwałe i mocne relacje międzyludzkie. To też jest aspekt życia w pełni bez względu na okoliczności, a wręcz może nam to życie ulepszyć.


Sami doświadczamy głębokich relacji na co dzień, będąc częścią chrześcijańskiej wspólnoty, ale Rozmawialnik jest absolutnie dla każdego, komu zależy na rozwoju trwałych relacji. Czyli dla Ciebie, prawda? 😊


🎁 30 sztuk z wydanych Rozmawialników przekażemy w prezencie wybranym Fundacjom troszczącym się o młodzież, by dać im pomocne narzędzie do rozwoju relacji.📚 Z całego serca dziękujemy Wydawnictwu Psalm18.pl za ufundowanie cennych nagród książkowych 📚

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 8

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Sympatyk Rozmów
✔ 15 pytań ❔ z „Rozmawialnika, CZĘŚĆ 1” w wersji elektronicznej
30 zł

Kupione 24 z 100

Zakończona
Inne
Entuzjasta Rozmów
✔ 1 szt. „Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1” 🃏 wraz z przesyłką na terenie Polski
50 zł

Kupione 107 z 300

Zakończona
Inne
Miłośnik Rozmów
✔ 2 szt. „Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1” 🃏🃏 z przesyłką na terenie Polski ✔ e-book 📖 od Wydawnictwa Psalm18.pl (powieść do wyboru: „Śledztwo Setnika”, „Pewneg...
200 zł

Kupione 13 z 50

Zakończona
Inne
Pasjonat Rozmów
✔ 3 szt. „Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1” 🃏🃏🃏 z przesyłką na terenie Polski ✔ 3 e-booki 📖📖📖 od Wydawnictwa Psalm18.pl: „Śledztwo Setnika”, „Pewnego razu latem”...
600 zł
Zakończona
Inne
Mecenas Rozmów
✔ 3 szt. „Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1” 🃏🃏🃏 z przesyłką na terenie Polski ✔ pakiet prezentowy 📚 3 powieści z serii „Śledztwo Setnika” ✔ udział w Konferencji ...
1000 zł
Zakończona
Inne
Ambasador Rozmów
✔ 3 szt. 🃏🃏🃏 „Rozmawialnik, CZĘŚĆ 1” z przesyłką na terenie Polski ✔ pakiet powieści 📚 w formie papierowej od wydawnictwa Psalm18.pl: „Śledztwo Setni...
5000 zł
Zakończona

Wpłaty 241

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków