id: 8pcsht

Pocztowa 19 - przywracamy do życia stareńki sklep z 1904 r.

Pocztowa 19 - przywracamy do życia stareńki sklep z 1904 r.

11 995 zł 
z 35 000 zł
34%
zakończona 31.07.2020r
91 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nazywam się Monika Szymanik. Od końca 2018 r. mam profil na Instagramie @kamienica_w_lesie. Założyłam go, ponieważ chciałam wydać samodzielnie album o przedwojennych pozostałościach w dzisiejszym Szczecinie i przekonać się czy ktokolwiek będzie nim zainteresowany. W mojej wędrówce zaczęło mi towarzyszyć coraz więcej osób nie tylko ze Szczecina. 1 grudnia 2019 r. odbyła się premiera mojej książki "Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki".

beb5f62d2b2b0348.jpeg Dwa tygodnie po premierze, niezwykłym zbiegiem okoliczności, wydzierżawiliśmy z moim mężem Konradem, w drodze przetargu od miasta, opuszczony od lat sklep przy ul. Pocztowej 19 w Szczecinie. Zakochałam się w tym stareńkim miejscu od pierwszego wejrzenia ze względu na secesyjne drzwi, oryginalną podłogę i niewielką część okładziny ściennej. Podczas pierwszych oględzin okazało się, że okładziny ściennej jest o wiele więcej, schowanej pod wieloma warstwami farby i tynku. Naszymi odkryciami dzieliłam się na bieżąco na Instagramie i Facebooku, a pod koniec lutego zaprosiłam Was do środka, aby pokazać co już odkryliśmy. Wasze ogromne zainteresowanie i serdeczność przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

Niestety krótko potem musiałam odwołać ze względu na epidemię wszystkie moje spotkania autorskie. Dokładnie w momencie, kiedy z drukarni odebrałam dodruk książki i jej wydanie niemieckie, których sprzedaż miała sfinansować dalszy remont. Początkowy etap remontu opłaciłam z pierwszego wydania książki, która sprzedała się w rekordowym tempie podczas wielu spotkań autorskich. Mimo sprzedaży online ilość sprzedanych książek jest mocno zredukowana. Patrząc na Wasze zaangażowanie Pocztową 19 pomyślałam, że moglibyśmy jej historię dopisać wspólnie. Po odkryciu wszystkich ocalałych secesyjnych płytek okazało się, że w wielu miejscach są ubytki, gdyż ktoś początkowo próbował je skuć.

x39adcd31fc970be.jpeg W nawiązaniu do tego proponuję darczyńcy między innymi płytkę ceramiczną, ręcznie wykonaną przez szczecińską pracownię przy galerii Art Galle ze swoim imieniem i nazwiskiem, którą przykleimy na Pocztowej 19 wypełniając ubytki i tworząc dalszą historię tego miejsca. Zebrane fundusze pozwolą dokończyć remont i wyposażyć kawiarnianą przestrzeń, którą planuję tu otworzyć. Chciałabym, aby była to nasza szczecińska przestrzeń, nie tylko z moją książką ale i innych autorów, którzy sami wydali swoje publikacje lub innych zapomnianych jak ta przestrzeń na Pocztowej 19. Chciałabym Wam tu pokazać zdjęcia Szczecina, wspierać lokalną tożsamość, zapraszać mieszkańców do rozmów o naszym mieście. A w piwnicy chciałabym stworzyć magazyn wystawienniczy z XIX wiecznym maglem uratowanym cudem w ostatniej chwili przez stowarzyszenie Denkmal Pomorze i wieloma przedwojennymi przedmiotami, które od Was otrzymałam: klamkami, szyldami, przedmiotami codziennego użytku. To wszystko składa się na opowieść o naszym mieście.

  Dla upamiętnienia tej zbiórki przygotowałam następujące pamiątki:

- dla wpłaty w wysokości od 50 zł bon do jednorazowego wykorzystania na Pocztowej 19 po otwarciu planowanym 5 lipca 2020. Bon będzie ważny do końca roku 2020 (do wyboru: kawa, ciasto, książki, kalendarze i pocztówki o Szczecinie),

- dla wpłaty w wysokości od 100 zł moja książka „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”ze specjalną dedykacją na tę okoliczność,

- dla wpłaty w wysokości od 150 zł ręcznie wykonana przez Art Galle płytka ceramiczna o wymiarach  ok. 14x14cm z imieniem, nazwiskiem, nazwą firmy lub instytucji. Płytka będzie przyklejona na stałe na Pocztowej 19.

 

Dodatkowo trzy najwyższe wpłaty premiowane będą:

I - Dwugodzinnym spacerem po stareńkim Szczecinie ze mną jako przewodnikiem zakończonym kawą i ciastem na Pocztowej 19.

II - Przedpremierowym zaproszeniem przed samym otwarciem dla dwóch osób na Pocztową 19.

III – Nadaniem przez darczyńcę autorskiej nazwy dla jednej z kaw w menu na Pocztowej 19.

W związku z panującą epidemią dostosuję się do podawanych na bieżąco wytycznych.

 

Z całego serca dziękuję za wsparcie.

Monika Szymanik

Kamienica w lesie


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 91

HL
Hanna Lopuszanska
ukryta
KN
Karolina Nowaczewska
ukryta
RD
Robert Dawidowski
150 zł
PW
Piotr Waśniewski
100 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
634,88 zł
MZ
Marcin Zamaro
150 zł
MK
Monika Kopczyńska „Coffee Point”
150 zł
DL
Daniel L
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Dowolna wpłata.
Każda złotówka ma znaczenie.
rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Dla wpłaty w wysokości od 50 zł bon do jednorazowego wykorzystania na Pocztowej 19.
Dla wpłaty w wysokości od 50 zł bon do jednorazowego wykorzystania na Pocztowej 19 po otwarciu planowanym 5 lipca 2020. Bon będzie ważny do końca roku 2020 (do wyboru: kawa, ciasto, książki, kalendarze i pocztówki o Szczecinie).
rozwiń

wybrano 14 razy

przewidywana dostawa: 5 lipca, 2020

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Dla wpłaty w wysokości od 100 zł moja książka „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki" z dedykacją.
Dla wpłaty w wysokości od 100 zł moja książka „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki” z specjalną dedykacją na tę okoliczność.
rozwiń

wybrano 11 razy

przewidywana dostawa: 5 lipca, 2020

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Dla wpłaty w wysokości od 150 zł ręcznie wykonana płytka ceramiczna.
Dla wpłaty w wysokości od 150 zł PŁYTKA CERAMICZNA ręcznie wykonana przez szczecińską pracownię przy Art Galle o wymiarach ok.14x14cm z imieniem, nazwiskiem, nazwą firmy lub instytucji. Płytka będzie przyklejona na stałe w lokalu na Pocztowej 19 współtworząc historię tego miejsca. W tytule przelewu proszę o podanie tekstu na płytkę np. "Agnieszka i Tomasz, Szczecin".
rozwiń

wybrano 43 razy

przewidywana dostawa: 5 lipca, 2020

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

852 038 zrzutek

i zebrali

737 085 091 zł

A ty na co dziś zbierasz?