Niechciane Dzieci LGBT - film dokumentalny ID: 8r8v84

Niechciane Dzieci LGBT - film dokumentalny ID: 8r8v84

40 080 zł z 75 000 zł

53%

40 080 zł

40 080 zł

z 75 000 zł

71 dni

71 dni

do końca

605

605

wspierających
53%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 6

 • Dzięki reportażom z tego cyklu udało się już zebrać 120 tysięcy złotych dla osób trans. Dziś przekazałem 6 000 Bartkowi Podlesiowi.

  kissss!


  Czytaj więcej
 • W zeszłym tygodniu zrealizowałem zdjęcia w Zabrzu. Bohaterem był trans płciowy Miłosz.

  l443a006fb3f7c14.pngh35ff3513be1025c.pngsd4c928ef43322e3.pnge775a55a006073e6.pnge12efb9244e16f86.png

  Czytaj więcej
 • Zrealizowałem kolejny fragment filmu, tym razem o Bartku z Tarnowskich Gór. Bardzo poruszająca historia.  Zrealizowano ze zrzutki na Niechciane Dzieci LGBT: https://zrzutka.pl/8r8v84 Pomóż Bartkowi w procesie tranzycji: https://zrzutka.pl/3w6wrx Zdjęcia z drona: Robert Neumann, https://fts-dron.pl/ Specjalne podziękowania dla Anny Grodzkiej. Zdjęcia: Paweł Jarzyna Montaż i reżyseria: Rafał Betlejewski

  Czytaj więcej
 • Niechciane dzieci LGBT - film dokumentalny. Jak idzie ten projekt?

  Do tej pory udało mi się zrobić bardzo dużo i już widzę, że ten film może być bardzo mocny. Historie, jakie kryją się za "dziećmi LGBT" są poruszające, bohaterzy skomplikowani, trudni, bardzo ciekawi i niezwykle dzielni. Udało mi się zrealizować zdjęcia na marszach równości w Białymstoku, Warszawie i Płocku, zrealizowałem już pierwszy film, Klepacka vs Bartek LGBT, który ma 3 miliony obejrzeń, oraz zrobiłem wstępną dokumentację filmową trzech trans płciowych bohaterów. Już teraz mam około 10 godzin materiału filmowego. A to dopiero początek. Przed nami olbrzymia ilość pracy - nie tylko filmowej, ale także trudnego osobistego procesu przebijania się przez poszczególne historie, mierzenia się z ogromem ludzkich problemów, wejścia w życie ludzi, którzy są bardzo wrażliwi i delikatni, którzy mają wielkie trudności z zaufaniem, a od których żąda się otwarcia intymnych spraw przed kamerą. Mam wielki podziw dla wszystkich, którzy chcą mówić o sobie i swoich rodzinach.

  Na tym etapie sądzę, że ten film będzie projektem rozpisanym na lata. Nie da się tego zrobić w miesiąc czy dwa. Każdy z bohaterów to "otwarta rana", to proces dochodzenia do siebie, walki o siebie i swoje prawo do życia. To nie są ludzie, z którymi można "zrobić setkę", czyli jeden wywiad. Im trzeba towarzyszyć. A to wymaga czasu i cierpliwości, czasami oznacza oczekiwanie na decyzję, miesiąc, pół roku... to się musi wykluwać. Wszyscy będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

  W tej chwili moim największym problemem jest brak środków. Próbowałem projektem zainteresować dużych wytwórców kontentu - nie będę wymieniał, ale możecie się domyślić co to za firmy mediowe mogą wchodzić w grę. Niestety bezskutecznie. Albo jest to projekt za ciężki, albo za mało komercyjny, albo zbyt ryzykowny, albo nie udaje mi się dostać do właściwych ludzi. Więc prawdę mówiąc grzęznę. Wiem, że mam świetny materiał, wspaniałe historie do opowiedzenia, ale wiem też, że każdy dzień zdjęciowy kosztuje. Kosztuje też montaż, który w przypadku tak dużego materiału idzie w tygodnie przed kompem. Ludziom patrzącym z boku często się wydaje, że "wystarczy wziąć kamerę", nie rozumieją, skąd się biorą koszty w filmie. Trudno to objaśnić. Ale prawdę mówiąc, jestem na granicy załamania. Wiele osób patrzy na mnie pytającymi oczami, w których jest pytanie: no i co Betlej, gdzie ten film? A ja jeszcze tego filmu nie mam.

  Będę wdzięczny za pomysły i pomoc.
  Czytaj więcej
 • Zrealizowaliśmy dokumentację filmową dwóch bohaterów: trans Ani i trans Bartka. Trudne zdjęcia z pięknymi ludźmi.
  Czytaj więcej
 • Sąd w Słupsku skazał mnie na 1000 złotych grzywny za to, że nie byłem w Słupsku jako świadek na rozprawie przeciwko ludziom, którzy MNIE obrażali. To jest najbardziej groteskowy epilog mojego protestu przeciwko rasizmowi, który urządziłem w Słupsku. Nie dość, że mnie obrażali w najbardziej podły sposób, to jeszcze ukarali mnie za to (za to obrażanie) grzywną! Nie można być obrażanym w Polsce! Czy przewrotność tej sytuacji do Was dociera? Żeby było jasne, to nie z mojego oskarżenia ci ludzie stanęli przed sądem! Nawet chciałem pojechać, ale pierwszy termin sędzia odwołał, a drugi pozostał dla mnie tajemnicą. Gdybym pojechał jako świadek wydałbym tyle samo na podróż i stracił dwa dni. No ale przynajmniej wpadłbym do teatru u Dominika Nowaka. https://www.youtube.com/watch?v=xdR2VgA-d6A
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Powstanie film (lub filmy) o dzieciach LGBT, który ma zmienić nastawienie zwyczajnych Polaków do osób LGBT oraz rozwiać wiele przesądów z tym związanych.

8r8v84-29434620.png


Pomóż nam opowiedzieć historię nigdy wcześniej nieopowiedzianą. Historię, która może zmienić Polskę i nastawienie Polaków do osób LGBT. Włącz się w coś naprawdę ważnego.

W Polsce trwa wojna ze społecznością LGBT. Jej polityczna motywacja jest jasna, a autorzy znani. Czy muszę ich wymieniać? Tzw. obrońcy wiary i patriotyzmu głoszą, że będą bronić polskich dzieci przed „ideologią LGBT”. W tej wojnie ofiarami są nasi rodacy i przyjaciele, którzy chcą po prostu żyć normalnie i korzystać z tych samych praw, co inni, tymczasem doświadczają agresji i przemocy.

W tej sytuacji każdy z nas ma obowiązek zająć stanowisko w obronie tych ludzi.

Zobacz film z Białegostoku


i6bad05763dd57b4.png

Co chcemy zrobić?

Chcemy zrobić film, który obudzi pozytywne odczucia wobec środowiska LGBT. Naszymi bohaterami będą trans płciowe dzieci, te delikatne i piękne istoty, których los w Polsce jest tak trudny. Do filmu wybieram osoby dorosłe, które godzą się opowiedzieć swoją historię świadomie, które chcą by prawda o ich doświadczeniu została wypowiedziana.

m7caefee46d40957.jpegInspiracją do zajęcia się tematem był film Klepacka vs Bartek LGBT mojego autorstwa, który osiągnął 3 miliony obejrzeń. Jednocześnie podkreślam, że ta zrzutka NIE jest przeznaczona na wsparcie rodziny Bartka. Tamta zrzutka została już zakończona sukcesem i obecnie nie prowadzą zbiórki na rzecz rodziny Bartka.

https://www.facebook.com/watch/?v=906563119693372

rff2221c3cae490a.jpeg


Los dzieci nieakceptowanych w katolickiej Polsce jest smutny. Dzieci te są często zmuszone ukrywać prawdę o sobie w obawie przed naganą, wykpieniem i odrzuceniem. Depresja, konflikty z prawem, domy poprawcze, okaleczanie się, próby samobójcze. Czy możemy te dzieci tak zostawić?

Nie. Ich historię trzeba opowiedzieć.


z8086d238ec463c8.jpeg

Mamy już umówionych wspaniałych bohaterów z niezwykłymi historiami. Wszystko czego potrzebujemy to fundusze. Obliczamy, że jeden dzień zdjęciowy małej ekipy będzie nas kosztował 3.5 tyś zlotych, plus montaż i udźwiękowienie… a nawet takie wydatki jak ubezpieczenie sprzętu, który jest zagrożony… krótko mówiąc potrzebujemy około 100 000 złotych. Ale już niższa kwota pozwoli nam zacząć i przedstawiać pierwszych bohaterów.


Wierzymy, że dzięki naszemu filmowi wiele osób zweryfikuje swoje nastawienie do osób trans, obudzi w sobie współczucie. Być może zechce takim osobom pomóc. Być może uda nam się realnie poprawić los wielu ludzi, którzy dziś skazani są na odrzucenie.


Dziękuję za Twoją pomoc, kimkolwiek jesteś.

Rafał Betlejewski

ga5d060b50f565e6.png

Wpłacający605

AT
Artur Tarczyński
3 000 zł
ET
Ewelina Tatar
1 000 zł
J
Joost
1 000 zł
SO
Sylwia Orłowska
1 000 zł
AT
Artur Tarczyński
1 000 zł
B
Beata Małecka
500 zł
 
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
M
Malgorzata Sieczkowska
300 zł
AR
Agnieszka Rejniak-Majewska
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze45

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

Podziękowanie od Betleja

Hej, chciałbym Ci osobiście podziękować.

wybrano 135 razy

Wybieram

Wpłać 150 zł i więcej

Twoje nazwisko w napisach końcowych

Zasługujesz na to.

wybrano 43 razy

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

Twoje nazwisko na początku filmu

Stworzyłeś ten film razem z nami.

wybrano 4 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?