id: 8rfzny

POMÓŻ NAM ZREALIZOWAĆ PROJEKT ŻYCIA! Budowa mobilnego domu i biura wyprawowego

POMÓŻ NAM ZREALIZOWAĆ PROJEKT ŻYCIA! Budowa mobilnego domu i biura wyprawowego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 151 724 zrzutki i zebrali 1 196 636 618 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywamy się Filip i Ania, jesteśmy kochającą się parą i oboje uwielbiamy podróżować, marzyć i odkrywać. Uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Filip jest konstruktorem i projektantem. Ania zajmuje się grafiką, organizacją eventów i prowadzi warsztaty samorozwojowe. Oboje pasjonujemy się przygodą, Filip kocha motoryzację, a Ania fascynuje się psychologią.


Prawie 2 lata temu wpadliśmy na pomysł zbudowania mobilnego domu i biura, w którym będziemy mogli mieszkać, pracować i jeździć po świecie.

ib0b4940021ce46a.jpeg

Przez wiele miesięcy Filip, poświęcając swój wolny czas pomiędzy pracą, projektował w programie 3D nasz wymarzony dom. To wbrew pozorom niełatwe zadanie, ponieważ każdy zaprojektowany element musi potem zaistnieć w rzeczywistości. Setki godzin poświęcone na rysowanie, projektowanie, wyszukiwanie części, elementów, materiałów do budowy, a potem przenoszenie ich do programu i tworzenie rysunków technicznych, schematów i wizualizacji.


Projekt na początku powstawał w Warszawie, na etapie budowy przenieśliśmy się do domu na wsi na Podlasiu, a elementy zawieszenia powstają w Krakowie, w zaprzyjaźnionym warsztacie.


Cały projekt jest kosztowny i czasochłonny. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie i pomoc, aby móc dokończyć nasze wielkie marzenie. Każda złotówka to dla nas nadzieja.


Naszą ideą jest zbudowanie nowego typu przyczepy umożliwiającej zarówno komfortowe życie, wygodną pracę jak i eksplorowanie trudno dostępnych terenów dla zwykłych samochodów, czy kamperów.

Dlatego nasza przyczepa jest przystosowana do trudnego terenu. Wyboje, góry, wydmy i błoto jej nie straszne. Przyczepa będzie ciągnięta przez terenowy samochód wyprawowy.

Zależy nam abyśmy byli samowystarczalni, dlatego energię będziemy generować z paneli słonecznych umieszczonych na dachu, zaawansowany system filtracji wody pozwoli nam pobierać wodę np. z rzeki, a antena GSM umożliwi pracę przez Internet nawet w odludnych miejscach.


Jesteśmy zwolennikami wolności i życia na własnych warunkach. Chcielibyśmy zainspirować innych do sięgania po swoje marzenia, wychodzenia z utartych schematów i odkrywania nowych możliwości w życiu. Wierzymy, że determinacja, odwaga i wspieranie się przynoszą niesamowite efekty i urzeczywistniają marzenia.


Po fazie projektowania przyszedł czas na budowę. Do tej pory powstał dach, zawieszenie i części poszycia przyczepy. Mamy też wiele komponentów, takich jak opony, WC, filtry, zlew i kuchnię, elementy konstrukcji, markizę, drabinki, zbiorniki, butle gazowe etc.


Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć etapy powstawania dachu. Składa się między innymi z włókna szklanego i żywicy. Jest to najlżejsza i najtrwalsza opcja, którą mieliśmy do wyboru.

v0bfb6d1d43a6fb1.jpeg

 

Przez wiele tygodni powstawały elementy konstrukcyjne dachu, tzw. żeberka, które stabilizują całą formę. Po żmudnym montażu, całość została zapiankowana.

x2440a034f4d767b.jpegs6bd4193a839f918.jpeg


W krakowskim warsztacie powstaje zawieszenie do przyczepy. To wiele tygodni wytężonej codziennej pracy w dwie lub 3 osoby. Po prawej warsztat na wsi i Filip przy żywicowaniu.

x0de0ac91b144767.jpeg


Formy do elementów poszycia przyczepy – przodu i tyłu. Obecnie kończymy etap żywicowania tych elementów.

j4d98ad7eff77c29.jpeg

Na co wydamy pieniądze?

Aby dokończyć projekt potrzebujemy wsparcia finansowego. Całe przedsięwzięcie jest kosztowne i czasochłonne. Każda kwota wsparcia jest dla nas nieocenioną pomocą.

Aby dokończyć prace musimy opłacić podwykonawców, zamówić brakujące elementy, przeprowadzić niezbędne testy i kontrole, złożyć i wykończyć wnętrze, zakupić samochód wyprawowy.

Wydatki się mnożą, brakuje nam rąk do pracy, bo każdego pracownika trzeba opłacić. Wszystko finansujemy z własnej kieszeni.


Niektóre z prac do wykonania i sprzęt do kupienia:

Spawanie ramy, opłacenie podwykonawców i materiałów

Wynajęcie lawety i transport ramy do naszego warsztatu

Składanie ramy, zawieszenia i przyczepy, opłacenie osoby do pomocy

Zakup paneli słonecznych i osprzętu

Zespawanie zbiorników na wodę

Skonstruowanie wysuwanej toalety i zakup komponentów

Zakup sprzętu wyprawowego jak liny, wyciągarki, trapy


Będziemy ogromnie wdzięczni jeśli nas wesprzesz i pomożesz spełnić nasze marzenie! <3

Jeśli masz pomysł i chciałbyś nas wesprzeć w inny sposób skontaktuj się z nami,

Dziękujemy Ania i Filip



* chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy nas do tej pory wspierali i wspierają.

Są to często nasi sąsiedzi, którzy pomagają na wiele sposobów i są zawsze serdeczni, gotowi do akcji w każdej chwili, są to nasi przyjaciele i rodzina, którzy w nas wierzą i wspierają całym sercem.

Babci, mamie Ani, sąsiadom Sławkowi, Konradowi, Wiewiórowi, Mateuszowi, Grześkowi, Kubie z Krakowa, Jaśkowi, Mariuszowi z X-art, oraz firmom:

- X-art za wsparcie we frezowaniu elementów do budowy form,

- Machete Motorsport za współpracę przy wykonaniu zawieszenia.


Niebawem będziesz mógł śledzić nasze losy na fanpage.

r87557ae24813f0a.jpeg

wa963730bad6b401.jpeg

jb20a308a22d66f0.jpeg


Filip i Ania

h7c89dea1d588151.jpeg

w04e4a872f199a31.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

DP
Dawid Pytkowski
200 zł
TN
Tomasz Nowak
200 zł
AP
Alina Pytkowska
200 zł
ZC
Zygmunt Choreń
200 zł
MT
Mariusz
149 zł
BB
Basia
100 zł
KL
Katarzyna Litwin
100 zł
MC
Maria
100 zł
MA
Magda
100 zł
TL
Tomek Lithe
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków