id: 8rjbd7

Rozwój Hostelu Interwencyjnego - Pomoc,Adaptacja i Opłaty

Rozwój Hostelu Interwencyjnego - Pomoc,Adaptacja i Opłaty

62 582 zł 
z 200 000 zł
31%
zakończona 28.02.2022r
1566 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Hostel Interwencyjny Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy prowadzony przez Stowarzyszenie nieprzerwanie od czerwca 2020, kiedy to- pomimo pandemii- udostępniliśmy swój pierwszy pokój interwencyjny. 

  Nasza działalność ukierunkowana jest na osoby LGBTQI, ale udzielamy także schronienia każdemu człowiekowi w potrzebie. Ponieważ godność ludzka jest dla nas najważniejsza, wielokrotnie służyliśmy wsparciem dla tych, którzy znaleźli się w kryzysie bezdomności. 

  Dziś otwieramy swoje drzwi również dla uchodźców i ofiar działań wojennych.

  Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie tylko osoby ze społeczności LGBTI są narażone na wykluczenie, dlatego staramy się działać ponad wszelkimi podziałami i z każdym, kto jest otwarty na drugiego człowieka- wrażliwość na potrzeby najsłabszych jest bowiem tym, co łączy, bez względu na nasze osobiste przekonania czy światopogląd. 

  Jako ludzie- różni, ale równi- czasem w odmienny sposób walczymy o to, w co wierzymy, ale cel jest wciąż ten sam: chcemy godnego i bezpiecznego życia dla każdego, niezależnie od tego kogo kocha, w co wierzy, ani w jakiej sytuacji życiowej się znalazł.

  Wszystko, co robimy, realizujemy ze środków społecznych, w tym ze zrzutek internetowych oraz wpłat darczyńców- sam czynsz hostelu interwencyjnego wynosi obecnie 6000 zł miesięcznie.

  Jeśli również Wam nie jest obca wrażliwość na potrzeby innych, serdecznie prosimy o wsparcie naszych inicjatyw.

  Pomóż nam opłacić czynsz sierpniowy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czerwiec, miesiąc szczególny dla osób LGBTI,  już za nami, ale na pewno długo będziemy go wspominać. 

Dla Stowarzyszenia Tęczowych Społeczników był to czas, w którym świętowaliśmy pierwszą rocznicę działania Hostelu Interwencyjnego. 

n656ec2d7957a68f.jpeg

r5ab39c70ce11ea9.jpeg

wda3f9f29a0f3066.jpeg

jc4c1693c59cf7b2.jpeg

s30b84cd14a3442a.jpeg

b6b75a8057912e1b.jpeg

c97a4bd9925a84e6.jpegTo właśnie rok temu-23 czerwca 2020- pomimo pandemii, udostępniliśmy pierwszy pokój interwencyjny oraz biuro. Obecnie, po samodzielnie przeprowadzonych remontach, dysponujemy już  sześcioma pokojami i możemy pomagać nawet piętnastu osobom naraz, a nie jak do tej pory ośmiorgu podopiecznym. Aktualnie trwają również prace nad adaptacją jednej z łazienek na samodzielną kuchnię, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić jeszcze większy komfort i prywatność naszym podopiecznym.

s2a8a7c5afc19e8f.jpeg

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wykorzystali rocznicy do działań charytatywnych- czerwony namiot Stowarzyszenia gościł na Pasażu Schillera od 23- 27 czerwca oferując posiłek, odzież i środki higieniczne dla osób potrzebujących oraz w kryzysie bezdomności.

W ciągu tych kilku dni rozdaliśmy lekko licząc jakieś 70 litrów samorobnego chłodniku i tyle samo lemoniady, 30 kg kiełbasek z grilla ( Vege też były), placki ziemniaczane, 300 bułek, o ogórkach kiszonych i dodatkach w postaci sosów nie wspominając. Zainteresowanie było tak duże, że skończyły nam się sztućce i naczynia jednorazowe, więc trzeba było przeprowadzić szybką akcję uzupełniania zapasów ;)

Jak zapewne wiecie również wszystkie nasze działania realizujemy obecnie ze środków społecznych, w tym ze zrzutek internetowych oraz wpłat darczyńców. 

Cieszymy się, że nasz hostel nieustannie się rozwija i że przynajmniej raz w miesiącu możemy pomagać potrzebującym na Piotrkowskiej- ale wszystko, co robimy oprócz pracy i zaangażowania wymaga niemałych nakładów finansowych.

Wraz z otwarciem nowych pokoi nasze comiesięczne zobowiązania finansowe wzrosły do 6000 zł za sam czynsz. Do tego dochodzą koszty adaptacji kuchni, koszty akcji charytatywnych- żywności, paczek higienicznych czy leków.

Staramy się, jak możemy- ale to Wy sprawiacie, że możemy działać. Dzięki Waszemu wsparciu i pozytywnej energii możemy robić to, co robimy.

Terminy gonią, czynsz lipcowy tuż tuż, a brakuje nam jeszcze sporo- dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Każda złotówka NAPRAWDĘ robi różnicę i wierzymy, że wspólnie możemy zbudować bardziej otwarte I przyjazne dla wszystkich społeczeństwo.


Ps. Dzięki uprzejmości artysty malarza Krzysztofa Kargola na naszej grupie licytacyjnej pojawiły się fantastyczne obrazy jego autorstwa 🎨.

Zachęcamy do odwiedzenia grupy- tak również można nas wspierać 👇

https://www.facebook.com/groups/867645407365608/?ref=share

rdadddeffcdac81e.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1566

preloader

Komentarze 60

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 233 zrzutki

i zebrali

810 556 405 zł

A ty na co dziś zbierasz?