id: 8sv857

Rzuć na tacę - na obronę przed opresją religijną i dodanie odwagi do odejścia z kościoła

Rzuć na tacę - na obronę przed opresją religijną i dodanie odwagi do odejścia z kościoła

40 473 zł 
z 300 000 zł
13%
926 dni do końca
729 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Nasze małe sukcesy, ostatnio #AntyHomofobus, wcześniej lokalne interwencje bilbordowe, plakatowe i wlepowe, pokazują, że nawet przy skromnych funduszach i kilkuosobowym zespole, można działać tak, by mieć wpływ na opinię publiczną. Dowodzą tego liczne publikacje prasowe, lokalne i ogólnopolskie oraz ogromne zasięgi w mediach społecznościowych. To dodaje nam skrzydeł i wiatru w żagle! Wierzymy, że to, co robimy, ma sens. I chcemy działać dalej ⚡🔥♀️🏳️‍🌈☯️✌️

  Zgodnie z Waszymi sugestiami, planujemy wyruszyć w Polskę – nie tylko tę wielkomiejską, także powiatową. Do tego potrzebne są pieniądze. Zanim jednak o nie poprosimy, rozliczmy się! Ponoć nic tak nie podgrzewa emocji jak pieniądze, a my dostaliśmy od Was ostatnio całkiem sporo wpłat.

  To po kolei. Zrzutka wystartowała 5 kwietnia (https://zrzutka.pl/8sv857).

  Od tego czasu wydrukowałyśmy kilkadziesiąt banerów, 35 000 wlepek, które Wam systematycznie rozsyłamy, jeśli zaznaczycie taki życzenie przy wpłacie na zrzutkę. Wlepki rozdajemy także podczas wydarzeń, np. na Paradzie Równości, a strajkowe działaczki częstują nimi protestujących na wydarzeniach w całej Polsce. Na Paradę Równości przygotowałyśmy też 200 balonów. Był jeszcze billboard i konferencja w Pile, potem kilka protestów (m.in. w Krakowie i Warszawie), na które też przygotowywałyśmy materiały (wcześniejsze bilbordy stacjonarne i mobilne inaugurujące naszą kampanię – w Warszawie, Trójmieście, Białymstoku sfinansowane zostały przez Fundację Ogólnopolski Strajk Kobiet). Co jeszcze? Plansza z Czarnkiem, ministrantem ciemnoty narodowej - jest zabezpieczona i będziemy jej pewnie używać (niestety…) jeszcze wiele razy.

  Ale pokażmy, jak to wygląda w szczegółach:

  20 banerów, które dotąd ozdabiają Pomorze 🙂 = 841,32zł, oraz trzy kilka gratis, które trafiły do Krakowa i Wołczyna (kwietniowa konferencja Kacpra Piwowara). Bonus dostałyśmy od drukarni, która postanowiła nas wesprzeć gdy dowiedziała się co to za banery 🙂 (nie prosili o reklamę, ale mamy nadzieję, że się nie obrażą – serdecznie polecamy drukarnię MERIDIAN GROUP – Agata Giermakowska-Węgiełek https://banery-druk.net/ )

  Billboard Piła = 898,40 zł

  Druk plakatów i wlepek (trzy zamówienia) 2033,53 zł + 1303,80 zł +393,80 zł = 3730,93 zł

  Wysyłka wlepek: koperty = 66,19 zł, opłaty pocztowe = 933,90zł (tak, sporo tego, i to w taryfie „list ekonomiczny”, nie tam żadne kuriery-bajery, więc wyobraźcie sobie ile przesyłek już poszło w kraj 🙂

  Wysyłka banerów: tu już kurier, ale najtańsza opcja = 4x 15,85zł = 63,40zł

  Koszty dojazdów na akcje pozawarszawskie przez 4 miesiące = benzyna 334,32zł, bilety PKP = 475zł

  Plansza Czarnek = 111,93zł

  Drobny druk (formularze apostazji, 100 szt materiałów informacyjnych dotyczących raportu Komisji ds Pedofilii, itd) = drukujemy same.

  Razem: 9310,39 zł

  A do tego Antyhomofobus:

  Banery na plandekę = 2000 zł (w tym zapasowe na wypadek zniszczeń)

  Wynajem ciężarówki w nienagannym stanie technicznym (żeby policja nie miała się o co przyczepić) = 1520 zł

  Kierowcy, obsługa logistyczna, kamera i inne zabezpieczenia (koszty połączone, bo częściowo pokrywane we własnym zakresie) = 656 zł

  Paliwo = 369,72 zł

  Parkingi = 82,01 zł

  Liny do zamocowania banerów = 143,82 zł

  Razem: 4771,55 zł

  A ile potrzeba na Tour de Pologne? Jeśli założymy, że wynajmujemy ciężarówkę i kierowców na miesiąc i przemieszczamy się po Polsce, robiąc 1-2 dniowe jazdy po miejscowościach, bardzo szacunkowo wygląda to tak:

  Wynajem ciężarówek = 12000 zł

  Kierowcy = 10 000 zł

  Paliwo = 4500 zł

  Noclegi = 3000zł

  Parkingi = 1500zł

  Razem: 31 000 zł

  Od kwietnia wpłaciliście na zrzutkę 28 477zł (stan na 13.08, kiedy piszemy ten post).

  Z tej kwoty wydane są już dwie pierwsze grupy kosztów, czyli te wlepkowo-banerowe i pierwsze dni Antyhomofobusa.

  28 477 zł - 9310,39 zł – 4771,55 zł = 14 395,06 zł

  Czyli brakuje nam jeszcze ok. 17 000 zł, ale wierzymy, że do września damy radę uzbierać odpowiednią kwotę. Na razie planujemy te stacje, które na pewno uda się zorganizować z już dostępnych funduszy. A od Was zależy ile przystanków uda się dorzucić do tej trasy 🙂

  Na koniec uwaga ze specjalną dedykacją, dla tych wszystkich dzbanów, którzy, gdy brak im już argumentów w dyskusji, wyskakują z zarzutem, że krytykujemy kościół, bo antyklerykalizm to niezły biznes. 😃 😃 😃

  Nie zarabiamy i nigdy nie będziemy zarabiać na Plusach. Ale jesteśmy ciekawe, skąd u Was taki pomysł, że ktoś nam za działalność społeczną płaci? Czyżby jakaś projekcja z Waszych doświadczeń?

  Spróbujcie pracować kilka godzin dziennie za darmo, poświęcać akcjom weekendy i większość czasu wolnego. Pogadajcie z naszymi bliskimi, jaka jest cena aktywizmu… Wasze teorie spiskowe świadczą tylko o Was - jakimi wartościami sami się kierujecie i jak wygląda w porównaniu sytuacja finansowa działaczy Ordo Iuris czy Pro-prawo do Szczucia (bo tak, oni akurat dostają wypłaty) albo księży, którzy twierdzą że ich działalność to bezinteresowna „służba Bogu”. Dajcie znać, jak ujawnicie swoje finanse 🙂

  Tymczasem apelujemy - rzuć co łaska na wyjątkową tacę i zasil #antyhomofobus!: https://zrzutka.pl/8sv857

  #ŚwieckiePaństwo #NarodowaApostazja #StrajkKobiet #SamePlusy #antyhomofobus #kierunekEmpatia

  Czytaj więcej
 • Dzięki Waszym wpłatom uzbieraliśmy już prawie 6000 zł! ⚡🔥♀️🌈☯️💪✌️

  Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy w pierwszej kolejności na dodruk 10.000 wlepek. Dzięki temu dziś do 46 osób, które wyraziły chęć otrzymania nagrody i wpłaciły minimum 30 zł, wyślemy pakiety po 50 wlepek 😍

  Pozostałe pieniądze rozdysponowaliśmy na 20 wielkich banerów, które zawisną w kilku miejscowościach województwa zachodniopomorskiego oraz bilbordy w świętokrzyskim i wielkopolskim. W trosce o bezpieczeństwo akcji szczegóły podamy dopiero na etapie realizacji, a tymczasem prosimy Was o więcej - w kolejce czeka mnóstwo miejscowości w całej Polsce! Udostępniajcie naszą zrzutkę, przekazujmy dalej dobrą nowinę:


  https://zrzutka.pl/8sv857


  #StrajkKobiet #ŚwieckiePaństwo #NarodowaApostazja #SamePlusy

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wesprzyj akcję Same Plusy! Zbieramy na bilbordy, plakaty i wlepki, które mają wspierać lokalne społeczności w ich oporze przed wszechobecną opresją religijną i przemocą symboliczną oraz dodawać odwagi do odejścia z kościoła. Zbieramy także na akcję #AntyHomofobus, która służy obronie społeczności LGBT przed kampanią nienawiści zorganizowaną przez fundamentalistyczne katolickie organizacje i podsycaną przez rządzących. Z zebranych pieniędzy pokryjemy koszt wynajmu bilbordów, druku banerów, plakatów i wlepek, opracowania nowych projektów, czy organizacji konferencji prasowych i dojazdów na nie oraz wynajmu samochodu, kierowców, pokrycia kosztu noclegów i parkingów w związku z antyhomofobusowym tour de Pologne. Głośmy razem dobrą nowinę, brońmy się przed ekspansją fundamentalistów katolickich!


Projekt Same Plusy jest realizacją zadania Narodowa Apostazja sformułowanego w odpowiedzi na postulaty zgłaszane przez protestujących przeciwko łamaniu praw kobiet i osób LGBT, faszyzacji, demolowaniu podstaw ustrojowych państwa i postępującej klerykalizacji.


Szczegóły: https://sameplusy.info/ oraz https://www.loomio.org/osk


Projekt powstał we współpracy zespołu Świeckie Państwo Rady Konsultacyjnej OSK ze stowarzyszeniem Kongres Świeckości i został sfinansowany ze środków fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet.


Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat związku, jaki istnieje między indywidualnymi wyborami i postawami ludzi a pozycją polityczną kościoła rzymskokatolickiego w Polsce oraz zachęta do odseparowania się od kościoła we wszystkich obszarach życia prywatnego i społecznego.


Poprzez pokazanie zalet alternatywnych ceremonii niereligijnych zachęcamy, by zaprzestać wspierania instytucji kościoła rzymskokatolickiego, którą uważamy za społecznie szkodliwą. Namawiamy do apostazji. Promujemy pro-równościowe, antydyskryminacyjne, antyprzemocowe inicjatywy i organizacje oraz zachęcamy do wspierania ich działalności. Wskazujemy, jakich postulatów szukać w programach wyborczych partii i obietnicach polityków w zakresie działań zmierzających do realnego rozdziału kościoła od państwa.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród 2

Pozostałe posty 2

#AntyHomofobus

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wysyłka

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 729

KB
Krzysztof Barciński
50 zł
MS
Małgorzata Starzyk
50 zł
PP
Paweł Pietras
ukryta
EB
Emi Bi
30 zł
K
Kamil
100 zł
JB
Jakub Brożek
30 zł
PW
Przemysław Wolanin
30 zł
AM
Andrzej Mnich
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KD
Marcin Dunaj
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 15 zł i więcej
pakiet 100 ulotek "żegnaj religio!"

Wspierając Same Plusy możesz otrzymać nagrodę - pakiet 100 ulotek "żegnaj religio" w formacie A6, które możesz rozdać w szkole swojego dziecka, wśród znajomych, czy zostawić w uczęszczanych miejscach! Ulotkę możesz zobaczyć tu: https://sameplusy.info/do-pobrania/ Są to pliki w jakości do druku, więc zawsze możesz także wydrukować je samodzielnie. Pamiętaj, podaj adres, pod który mamy wysłać ulotki!

rozwiń

wybrano 20 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
50 wlepek - zestaw nr 1!

Wspierając Same Plusy możesz otrzymać nagrodę - zestaw 50 wlepek do głoszenia dobrego słowa! Wzory wlepek możesz zobaczyć tu: https://sameplusy.info/do-pobrania/ Są to pliki w jakości do druku, więc zawsze możesz także wydrukować je samodzielnie. Pamiętaj, podaj adres, pod który mamy wysłać wlepki!

rozwiń

wybrano 356 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
50 wlepek - zestaw nr 2!

Wspierając Same Plusy możesz otrzymać nagrodę - zestaw 50 wlepek do głoszenia dobrego słowa! Wzory wlepek możesz zobaczyć tu: https://sameplusy.info/do-pobrania/ Są to pliki w jakości do druku, więc zawsze możesz także wydrukować je samodzielnie. Pamiętaj, podaj adres, pod który mamy wysłać wlepki!

rozwiń

wybrano 26 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

752 631 zrzutek

i zebrali

543 078 998 zł

A ty na co dziś zbierasz?