id: 8sv857

Rzuć na tacę - na obronę przed opresją religijną i dodanie odwagi do odejścia z kościoła

Rzuć na tacę - na obronę przed opresją religijną i dodanie odwagi do odejścia z kościoła

18 452 zł z 300 000 zł
6%
1007 dni do końca
378 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Dzięki Waszym wpłatom uzbieraliśmy już prawie 6000 zł! ⚡🔥♀️🌈☯️💪✌️

  Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy w pierwszej kolejności na dodruk 10.000 wlepek. Dzięki temu dziś do 46 osób, które wyraziły chęć otrzymania nagrody i wpłaciły minimum 30 zł, wyślemy pakiety po 50 wlepek 😍

  Pozostałe pieniądze rozdysponowaliśmy na 20 wielkich banerów, które zawisną w kilku miejscowościach województwa zachodniopomorskiego oraz bilbordy w świętokrzyskim i wielkopolskim. W trosce o bezpieczeństwo akcji szczegóły podamy dopiero na etapie realizacji, a tymczasem prosimy Was o więcej - w kolejce czeka mnóstwo miejscowości w całej Polsce! Udostępniajcie naszą zrzutkę, przekazujmy dalej dobrą nowinę:


  https://zrzutka.pl/8sv857


  #StrajkKobiet #ŚwieckiePaństwo #NarodowaApostazja #SamePlusy

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wesprzyj akcję Same Plusy! Zbieramy na bilbordy, plakaty i wlepki, które będą wspierać lokalne społeczności w ich oporze przed wszechobecną opresją religijną i przemocą symboliczną oraz dodawać odwagi do odejścia z kościoła. Z zebranych pieniędzy pokryjemy koszt wynajmu bilbordów, druku plakatów i wlepek, opracowania nowych projektów, czy organizacji konferencji prasowych i dojazdów na nie. Głośmy razem dobrą nowinę, brońmy się przed ekspansją fundamentalistów katolickich!


Projekt Same Plusy jest realizacją zadania Narodowa Apostazja sformułowanego w odpowiedzi na postulaty zgłaszane przez protestujących przeciwko łamaniu praw kobiet i osób LGBT, faszyzacji, demolowaniu podstaw ustrojowych państwa i postępującej klerykalizacji.


Szczegóły: https://sameplusy.info/ oraz https://www.loomio.org/osk


Projekt powstał we współpracy zespołu Świeckie Państwo Rady Konsultacyjnej OSK ze stowarzyszeniem Kongres Świeckości i został sfinansowany ze środków fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet.


Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat związku, jaki istnieje między indywidualnymi wyborami i postawami ludzi a pozycją polityczną kościoła rzymskokatolickiego w Polsce oraz zachęta do odseparowania się od kościoła we wszystkich obszarach życia prywatnego i społecznego.


Poprzez pokazanie zalet alternatywnych ceremonii niereligijnych zachęcamy, by zaprzestać wspierania instytucji kościoła rzymskokatolickiego, którą uważamy za społecznie szkodliwą. Namawiamy do apostazji. Promujemy pro-równościowe, antydyskryminacyjne, antyprzemocowe inicjatywy i organizacje oraz zachęcamy do wspierania ich działalności. Wskazujemy, jakich postulatów szukać w programach wyborczych partii i obietnicach polityków w zakresie działań zmierzających do realnego rozdziału kościoła od państwa.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród 1

Pozostałe posty 1

Wysyłka

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 378

 
Dane ukryte
100 zł
PH
Piotr Horzycki
666 zł
RM
Robert Mikła
30 zł
A
Anna
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł
KD
Karolina Dubiel
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
IG
Izabela Gładysz
20 zł
AE
Agnieszka Łyś
30 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Rozlepiamy i świat zmieniamy :-)

  40 zł
 • Marta i Rafał

  Wspólnie w dążeniach do świeckiego Państwa! Precz z bigotami i kołtuństwem polskim!

  30 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję za Wasza inicjatywę. Trzymam kciuki, mam nadzieję że się nam uda... Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie pięknie, jeszcze kiedyś będzie normalnie :)

  60 zł
 • GD
  Grzegorz Dróżdż

  jeśli możliwe to proszę o przesyłkę bez danych sugerujących zawartość, jest u mnie na poczcie wielu kościelnych szpiegów gotowych zniszczyć przesyłkę w trosce o moje zbawienie. Pozdrawiam i bóg zapłacz 😉

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Będę wlepiać też w Dzierżoniowie

  30 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
zestaw 50 wlepek!

Wspierając Same plusy możesz otrzymać nagrodę - zestaw 50 wlepek do głoszenia dobrego słowa! Wzory wlepek możesz zobaczyć tu: https://sameplusy.info/do-pobrania/ Są to pliki w jakości do druku, więc zawsze możesz także wydrukować je samodzielnie. Pamiętaj, podaj adres, pod który mamy wysłać wlepki!

rozwiń

wybrano 250 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

722 794 zrzutki

i zebrali

499 437 820 zł

A ty na co dziś zbierasz?