id: 8t5g33

Tragedia w tle z małymi dziećmi. Prośba o pomoc

Tragedia w tle z małymi dziećmi. Prośba o pomoc

Aktualności6

 • Witam,

  Dawno nie było żadnej aktualizacji.

  Na dzień dzisiejszy Pan Tomek Korzysta z pomocy MOPS oraz sąsiadów którzy zadeklarowali się pomóc jeżeli będzie tego potrzebował ( chodzi o przypilnowanie dzieci w przypadku wyjazdu itd. )

  Paczek przyszło naprawdę wiele, z góry dziękuje za tak ogromną pomoc ! Jeden pokój dosłownie cały jest zarzucony paczkami, trzeba teraz to wszystko uporządkować i rozdzielić tak aby zwolnić trochę miejsca.

  Jeżeli chodzi o sytuację z dziećmi to najstarsza dziewczynka, przeprowadziła się do Matki Pani Agnieszki. Nie była ona córką Pana Tomasza, więc prawa rodzicielskie zostały przekazane babci. Chłopcami i Amelka dalej zajmuję się Pan Tomek. Chłopcy mają załatwiony żłobek oraz przedszkole.

  Na chwilę obecną portal zrzutka.pl zablokował wypłaty. Potrzebuje dokumentów do uwierzytelnienia opisu tej zrzutki. Niestety potrzebne dokumenty są w sądzie stąd taka sytuacja.

  Czekamy również na rozwój sytuacji prawnej, rozprawy, pomoc z mopsu itd. Widomo, że to już może trochę potrwać z racji biurokracji i koronawirusa który paraliżuje urzędy.

  Jeszcze raz w imieniu Pana Tomasza dziękuje wszystkim którzy tak chętnie udzielili i udzielają w dalszym stopniu pomocy. Wiadomo, że najgorszy jest sam początek po takiej tragedii, myślę że sytuacja rozwinie się pomyślnie i dzieci będą naprawdę szczęśliwe, a Pan Tomek nie będzie musiał martwić się o najbliższą przyszłość.

  Czytaj więcej
 • DRAMAT

  Byłem dziś ponownie u Pana Tomka ( wizyta związana z nagłośnieniem sprawy przez Polsat i TVN). Spędziłem tam godzinę. Nie potrafię sobie wyobrazić jak ten Pan daję sobie sam rade z tymi dzieciakami. Tym bardziej że roczny chłopczyk złapał przeziębienie...

  17 września doszlo do tragedii, Jeżeli nie otrzymałby pomocy od miasta i obcych osób, sąsiadów to facet by sie chyba załamał. Nikt nie zdaje sobie sprawy jak to jest być w tej sytuacji. Ojciec którego zadaniem do tej pory było utrzymanie rodziny i pomoc matce w opiece nad dziećmi zostaje rzucony na glęboką wode. Nie zostala przydzielona tutaj żadna opiekunka, która wytłumaczyłby jak się zajmować takimi maluchami i jak odczytywać reakcje dzieci gdy np. płaczą lub mają stan podgorączkowy. Czy to wina tego ze wychodzą ząbki, czy ze dziecko jest głodne lub złapało przeziębienie. Jakie lekarstwo podać w tej sytuacji, co w ogóle w sytuacji gdy będzie trzeba udać sie do lekarza z jednym z maluchów ? Z kim zostawić resztę? Jeżeli ma ktoś jakąś możliwość wpłynięcia na tą sytuację to proszę działać. Naprawdę tragedia, Pan Tomek stara sie jak może, nie przespane noce widać ze dają mu sie we znaki bo dziś dało sie to odczuć.

  Moja prośba, dla osób którym przekazałem kontakt bezpośredni. Proszę nie wydzwaniać ciągle bezpośrednio do Pana Tomka. Naprawdę telefonów jest od groma, a on nie ma czasu nawet na zrobienie obiadu dla maluchów. Nie wie który telefon to ten ważny, a który ze słowami pocieszenia od obcych osób. Bardzo dziękuję za zainteresowanie ale proszę też o wyrozumiałość.

  Dalej szukana jest pomoc doradcy podatkowego / biura rachunkowego ( rozliczenie wypłat ze zbiórki i opłata mieszkania ). Kontakt [email protected]

  Z góry dziękuję za każdą pomoc ( pomoc finansowa, paczki i pomoc przy zajmowaniu się dziećmi ).

  Czytaj więcej
 • Poszukiwana pomoc doradcy podatkowego.

  Proszę o kontakt

  [email protected]

  Czytaj więcej
 • Dziś Pana Tomka odwiedziła Pani z MOPSu oraz położna. Na chwilę obecną można zwrócić uwagę przy wysłaniu paczek na ręczniki, pościele, kołdry dziecięce, poduszki, pieluchy tetrowe. Na obecną chwile te potrzeby są najważniejsze. Mamy też kontakt z TVN - Uwaga oraz Polsat - Interwencja. Możliwe że pojawią się materiały na temat panującej sytuacji.

  Pan Tomasz z góry dziękuje za dotychczasową pomoc.

  Czytaj więcej
 • Byłem dziś na miejscu. Szok. Pełno ubrań, pampersów i kilku sąsiadów, którzy pomagają w opiece nad dziećmi. Na chwilę obecną Pan Tomek otrzymał ogromną ilość ubrań za które jest wdzięczny. Z góry dziękujemy za te paczki i pomoc. Myślę że na daną chwilę jeżeli chodzi o ubranka wystarczy maluchom na dłuższy czas. Chętnie natomiast Pan Tomek przyjmie pampersy od 1 do 5 oraz chemie ( proszek do prania dla dzieci, oliwka i chusteczki ).

  Czekamy również na kontakt z miasta. Możliwe, że uda się załatwić dodatek mieszkaniowy.

  Działamy dalej !

  Czytaj więcej
 • W pomoc włączyła sie również gazeta pomorska opisując cała sytuacje.

  https://pomorska.pl/mama-znaleziona-martwa-tata-z-piatka-dzieci-zostal-sam-najmlodsze-ma-miesiac/ar/c1-15189724

  oraz fakt

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bydgoszcz-matka-piatki-dzieci-znaleziona-martwa-na-balkonie/tp8f0mt?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage&fbclid=IwAR1E7uhR7D_lEWUkQXlDasbtAvchey8aQw9_GcK_1u1fp1qE7dFjSWREQME#slajd-2

  Dziękujemy za pomoc !

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witam Wszystkich

W Imieniu Pana Tomasza Auguff proszę o pomoc.

Proszę również o czytanie aktualności, często są tam odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

Pan Tomek razem z rodziną mieszka w Bydgoszczy. Wynajmuje tam mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 57 m2.

Pracuje na własnej działalności i zajmuje się budowlanką ( kładzie płytki, remontuje łazienki ). Niestety brakuje mu pieniędzy aby opłacać wszystkie rachunki. Jest jedynym żywicielem rodziny. Rodzina Pana Tomka przeżywa trudny okres. Dzisiejszego ranka tj. 17.09.2020 Pan Tomasz znalazł śp. Panią Agnieszkę martwą na balkonie. Kobieta miała 36 lat.. Matka pięciorga dzieci ( Oliwia lat 9, Tomasz lat 3, Kacper lat 2, Oskar 12 miesięcy oraz najmłodsza Amelia 1 miesiąc) miała problemy z oddychaniem. Aby udrożnić drogi oddechowe przeszła zabieg tracheotomii. Kilka dni temu poszła do szpitala na wyjęcie rurki. Dziś z rana prawdopodobnie zmarła z powodu uduszenia się.

Miesiąc temu urodziła im się śliczna dziewczynka, Pan Tomek został się teraz sam razem z dziećmi. Doskonale wiadomo ile opieki potrzebuje niemowlak, nie patrząc już na resztę maluchów.. Pana Tomasza chwilowo wspomaga Mama śp. Pani Agnieszki która również jest schorowana. Pan Tomek prawdopodobnie będzie musiał zatrudnić opiekunkę ponieważ musi zarabiać na utrzymanie rodziny. Sytuacja jest na chwilę obecną bardzo dramatyczna. Najbardziej szkoda jest tutaj dzieciaków które ciągle wypytują o to kiedy mama wróci do domu...

Pan Tomasz liczy na Państwa. W tych trudnych chwilach przyda mu się każda pomoc, tym bardziej że przez najbliższy czas będzie musiał się sam zaopiekować dziećmi co wyklucza chodzenie do pracy.

Z racji, że prowadził własną działalność którą teraz musiał zawiesić został praktycznie bez środków do życia.

Jeżeli macie Państwo pytania lub chcecie pomóc w inny sposób proszę o kontakt. Na pewno przydadzą się również pampersy, chusteczki czy mleko dla maluchów.

Ewentualnie jeżeli ktoś chciałby udzielić porady prawnej, co w takiej sytuacji może zrobić Pan Tomasz, Czy przysługuje mu może jakieś mieszkanie z miasta czy tez pomoc finansowa proszę również o kontakt.

Pieniądze z tej zbiórki zostaną bezpośrednio przeznaczone na opłacenie bieżących rachunków.

Więcej informacji

Email:

[email protected]

[email protected]


Dziękujemy za każdą wpłatę.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1319

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
 • Natalia Pytkowska

  Myślę że kluczową sprawą jest znalezienie opiekunki, która pomogłaby zajmować się dziećmi. Z tego co Pan pisze w aktualnościach, dzieci dostały sporo ubrań. To wspaniale, ale dobrze by było gdyby ktoś sprawdził czy każde z dzieci ma kurteczkę , czapkę, szalik na zbliżającą się zimę. Jeżeli czegoś brakuje to najlepiej napisać konkretny brakujący rozmiar a na pewno się znajdzie!

 • MR
  MALGORZATA RAKOWSKA

  Dużo sił i cierpliwości w tej wyjątkowej sytuacji dla Pana Tomasza i dzieci.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dużo sił dla Pana Tomka i całej Rodzinki. Oby udało się znaleźć kogoś, kto pomoże w opiece nad dziećmi. Liczę na to, że władze Bydgoszczy też nie zostawią tej Rodziny bez pomocy. Powodzenia :)

  50 zł
 • GW
  Gabriela Wawryszuk

  Wyrazy współczucia dla całej rodzinki. Szkoda tych maluszków. Może ktoś ma adres gdzie można wysłać paczkę z artykułami dla dzieciaczków

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia, trzymajcie się

  10 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 277 zrzutek

i zebrali

439 136 854 zł

A ty na co dziś zbierasz?