id: 8t6dyu

Drogowi Mikołajowie 2023! - Prezentowy konwój zmierza do Piławy Górnej!

Drogowi Mikołajowie 2023! - Prezentowy konwój zmierza do Piławy Górnej!

Nasi użytkownicy założyli 1 014 233 zrzutki i zebrali 1 060 576 412 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witamy, witamy i z pomocą do Piławy Górnej zmierzamy!


Drogowi Mikołajowie (od 2022 roku jako Fundacja Drogowi Mikołajowe KRS 0000991025)

Jesteśmy grupą zawodowych kierowców, którzy już kilka lat temu wyszli z inicjatywą bezinteresownej pomocy placówkom zajmującym się dziećmi. 

Mamy na swoim koncie pomoc m.in. Domom Dziecka w Brzegu (2019 rok), we Wschowie (2020 rok), w Krośnie Odrzańskim (2021 rok), oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Środzie Śląskiej (2022 rok)Miło nam Was powitać w 2023 roku!


Znacie nas na pewno z poprzednich edycji Drogowych Mikołajów - więc przedstawiać się szczegółowo nie będziemy ;). Spośród wszystkich pomysłów jakie padły na ten rok, postanowiliśmy wybrać Dom Dziecka w Piławie Górnej. Nasza delegacja "reniferów" pojechała na miejsce i uznała, że musimy w tym roku zawitać właśnie do nich!


eEVfquGJFXgRcTcO.jpg


Przechodząc do sedna - na początek odrobina geografii - Piława Górna jest położona na Dolnym Śląsku więc zostajemy w rejonie skąd większość z nas się wywodzi. Miejscowość z ładnymi widokami leżąca w Kotlinie Dzierżoniowskiej i placówką domu dziecka, który w tym roku odwiedzą Drogowi Mikołajowie. Placówka w Piławie mieści 38 wychowanków. Są to dwa połączone domy dziecka - stąd tak duża ilość podopiecznych.


Potrzeby są ogromne, z zewnątrz budynek prosi się o nową elewację, ale tym nie będziemy się zajmować - jak powszechnie wiadomo, naszym priorytetem jest pomoc wychowankom w poprawieniu ich życia w Placówce. Jak co roku chcielibyśmy wymienić część łóżek w pokojach - obecne mają parę ładnych lat, są w nie najlepszym stanie, a wiadomo że dobry sen to podstawa lepszego samopoczucia.


PvrlKgvwTWF3mL9X.jpg


Dom dziecka posiada bardzo duży areał wokół placówki, duża ilość terenu zielonego do wspaniałego zagospodarowania dla dzieciaków. Chcielibyśmy zafundować im nowe bramki na tutejszym boisku placówki oraz postawić nowy plac zabaw. Marzeniem większości, podobnie jak w jednej z poprzedniej edycji jest również traktorek do koszenia trawy oraz dmuchawa do liści - prosty sprzęt, który znacznie ułatwi funkcjonowanie zarówno pracownikom jak i podopiecznym oraz zapewni lepsze możliwości zadbania o przestrzeń zieloną.

OkDnSL8j3sNGUTEg.jpg


Ponadto możecie zobaczyć jak wyglądają łazienki... Gołym okiem widać, że potrzebna im renowacja i poprawa komfortu użytkowania. Planujemy część uzbieranej kwoty przeznaczyć właśnie na remont łazienek, wraz z nowymi prysznicami oraz wymianą drzwi - widać doskonale że tego wymagają.

Jeśli chodzi o pokoje wychowanków to uznaliśmy, że warto byłoby wymienić panele podłogowe. Obecne panele już puchną, są pozdzierane i zwyczajnie nie wyglądają dobrze.


YI2yj0OCV7oyTl5T.jpg

YU8FDjtJXitelyEe.jpg

m4qZ2LNnq7R1ne2q.jpg
Facebook: 

KLIK

Instagram: 

KLIK

Youtube: 

KLIK


O naszych dalszych planach, które mamy zamiar zrealizować będziemy informować na bieżąco, także śledźcie nas uważnie! Możemy zdradzić, że będzie z nami pomagać mnóstwo wspaniałych ludzi oraz Wy - czyli najważniejsi Mikołajowie!


Obserwujcie nas i wspierajcie,

Drogowi Mikołajowie 🎅

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

ŁP
Łukasz Polak
100 zł
MI
Michał Irla
500 zł
AG
Arek Grubich
100 zł
JK
Jakub Kantarowicz
100 zł
WI
Donmarcinos
150 zł
TW
Tomasz Wagner
320 zł
JS
Jakub Stepnowski
500 zł
MM
Moszon
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SD
Szymon Dziedziel
210 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków