id: 8t9hn8

Pomóż Oli w walce z Takayasu!

Pomóż Oli w walce z Takayasu!

Nasi użytkownicy założyli 1 068 087 zrzutek i zebrali 1 164 702 404 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • 15.10.2020r podjęliśmy decyzję, że zabieramy Olę z Ośrodka Origin w Otwocku, w którym pobyt zapowiadał się bardzo obiecująco!


  Specjalistyczny sprzęt, lekarze specjaliści... To była i miała być dla niej ogromna szansa.

  Ale... znowu covid!! Po raz kolejny pokrzyżował nam plany...

  Znaczna część personelu w Ośrodku w Otwocku nie była w stanie pracować w placówce z powodu kwarantanny bądź zarażenia wirusem Sars-cov2, stąd też Ola nie miała realizowanej  znacznej części zaplanowanego programu rehabilitacji i konsultacji neuropsychologa, neurologopedy itp. Koszta za pobyt Oli jak i opiekuna były wciąż naliczane, a zajęć znikoma ilość.... Musieliśmy zabrać Olę z placówki i znaleźć inne wyjście, znaleźć inną placówkę, która podejmie się pomocy w powrocie do zdrowia Oli, tym bardziej, że w czasie pandemii wszyscy boimy się o swoje zdrowie, a dużym prawdopodobieństwem zarażenia wirusem była właśnie placówka rehabilitacyjna, tym bardziej, że spora część personelu jak i również podopieczni placówki byli zarażeni.

  Z placówki w Otwocku otrzymaliśmy fakturę za pobyt Oli oraz siostry Oli – Marleny. Kwota faktury to 4878zł.

  Nie możemy jednak zapominać o kosztach lekarstw niezbędnych w leczeniu choroby Takayasu oraz następstw 3 udarów niedokrwiennych mózgu, których doznała Ola, czyli Epilepsji. Do tego koszty dojazdów, konsultacje neurologopedy, neurologa, neuropsychologa, reumatologa, które jeszcze są przed nami... Ogromną przeszkodą jest niestety covid. Zablokowane są jakiekolwiek wizyty, dlatego dodatkowe koszta z tym związane pojawią się dopiero za jakiś czas. Mamy nadzieję, że jak najszybciej.

  Ola ma włączone leczenie sterydami oraz przyjmuje chemię.

  Lekarstwa, to m.in:  Calperos; Aspirin Cardio (Protect); Encorton; Metotab; Bisocard; Dewlkap; Enamera

   

  Najrozsądniejszym rozwiązaniem w całej sytuacji był kontakt z placówką rehabilitacyjną Panmedica w Ełku.

  Ola jednocześnie mogła być na miejscu z rodziną i mogła możliwie jak najszybciej rozpocząć kolejną drogę powrotu do sprawności ze specjalistami w Ełku.

  Rozpoczęta 03.11.2020r rehabilitacja była nieco „okrojona” ze względu na rozpoznanie stanu Oli i jej adaptację w nowym miejscu, a nie było to łatwe we względu na ciągłe pobyty w szpitalach, następnie prywatna placówka w Otwocku, a teraz zupełnie inne miejsce...


  u8dcaf789fe6aaa7.jpeg

  Za okres 03.11-30.11.2020r otrzymaliśmy wycenę procesu rehabilitacji w kwocie 11 000 złotych, ze względu na poniższą ilość godzin:

  - 03.11 – 06.11.2020 – 2 h x 4 dni = 8h;

  - 9.11 – 13.11.2020 – 4h x 4 dni = 16h;

  - 16.11 – 20.11.2020 – 4h x 5 dni = 20h;

  - 23.11 – 27.11.2020 – 4h x 5 dni = 20h;

  - 30.11.2020 -4h

  W sumie w listopadzie 64h rehabilitacji, w skład których wchodziły:

  - ćwiczenia indywidualne z terapeutą,

  - stół pionizacyjny Erigo z funkcją kroczenia oraz armio.

  u0a733e1d35342ec.jpeg


  Ola musiała poznać pracowników placówki, odzyskać motywację do pracy nad sobą, motywację do walki oraz motywację do współpracy z nową załogą!

  Jednak na obecną chwilę mamy pewność, że Ola chętnie ćwiczy z rehabilitantem, wykonuje wszelkie polecenia oraz co najważniejsze stara się i ma motywację! J


  Koszt rehabilitacji Oli za pełny miesiąc to 16 000 złotych ( z wyjątkiem świąt)

  Pełny miesiąc oznacza ( z wyjątkiem świąt):

  - 5 dni w tygodniu x 4h = 20h/tygodniowo

  - 20h x 4 tygodnie = 80h w miesiącu


  pbd7ab7d8c4a20e5.jpeg

  Teraz nie jesteśmy w stanie przewidzieć przez jaki okres Ola będzie rehabilitowana, w jakich terminach będą wizyty u specjalistów, jaki będzie tego koszt.

  Kwota, do której dążymy na  zrzutce to 150 000 złotych – kwota przeznaczona przede wszystkim na długotrwałą rehabilitację, ale również na wizyty u specjalistów (prywatne), na NFZ nie ma co liczyć....

  Koszty dojazdów, lekarstwa.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ola ma 20 lat, jest studentką II Roku Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Stosunków Międzynarodowych.


xcbbe2b733b7ba42.jpeg

Od kilku lat choruje na bardzo rzadką chorobę Takayasu typu I inaczej zwaną "chorobą bez tętna". Niestety została zdiagnozowana, zbyt późno,


Nie miała czasu na walkę z tak trudnym przeciwnikiem.


Kiedy już udało się jej znaleźć sposób na to, aby się leczyć stan epidemii w Polsce jak i na świecie skutecznie blokował jej próby o zdrowe życie.Ola,11 dni przed planowanym zabiegiem udrożnienia tętnicy szyjnej- 30.07.2020r., doznała pierwszego udaru niedokrwiennego mózgu, który potwierdzono w zakresie

unaczynienia tętnicy przedniej i środkowej mózgu po stronie lewej.


w83aa91b6cf33b23.jpeg

Podczas pobytu w szpitalu w Ełku, doznała drugiego udaru, jej szansa na planowany zabieg bezpowrotnie przepadła. Jej tętnica szyjna zamknęła się.
Dostała informację ciężką do przeżycia dla 20-letniej dziewczyny: "Nie ma już dalszego leczenia, nic się nie da zrobić".


Została wypisana do domu po 9 dniach pobytu w ełckim szpitalu.07.08.2020r kiedy wyszła ze szpitala zdążyła jedynie w ciągu 5h zjeść swoją ulubioną pizzę, kiedy o godzinie 21.00 znowu tam wróciła z zaburzeniami mowy i ruchomości prawostronnej. Nie mogła nawet samodzielnie wsiąść do samochodu.
Tym razem udar był silniejszy od niej...


11.08.2020r spowodował objawy złośliwego obrzęku mózgu i konieczne było przeprowadzenie zabiegu trepanacji czaszki.


Moja córeczka obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie - Filia w Ełku i walczy o życie.


Bardzo prosimy o wszelką pomoc i wsparcie w jej dalszym leczeniu i koniecznej rehabilitacji, żeby mogła wrócić do sprawności i walczyć dalej z tą chorobą.
Prosimy o modlitwę.


Mama Oli wraz z rodziną.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1864

preloader

Komentarze 248

preloader