id: 8thn4w

I Marsz Równości w Koninie

I Marsz Równości w Koninie

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 601 349 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Już za niecały miesiąc, 11 września ulicami Konina przejdzie pokojowy, kolorowy I Marsz Równości. To trzecie podobne wydarzenie w historii miasta.Przypomnijmy, że cztery lata temu w Koninie zorganizowano pierwszy Marsz Tolerancji. Była to reakcja młodych ludzi na anulowanie konkursu plastycznego na temat tolerancji w III Liceum Ogólnokształcącym i usunięcie filmu promującego różnorodność „Nasz chleb powszedni” z Facebooka II Liceum. Szkoły wycofały się z tych pomysłów w wyniku nacisków i hejtu Młodzieży Wszechpolskiej oraz środowisk skrajnie prawicowych.


Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 11 września, o godzinie 15.00. Kolorowy pochód wyruszy ze skweru między ulicami Mieczysława Karłowicza, a Fryderyka Chopina i przejdzie: Rondem Lecha i Marii Kaczyńskich, ulicą Kleczewską, Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Rondem Witolda Friemanna, ulicą Dworcową, Trasą Warszawską i Wojska Polskiego. Marsz zakończy się na placu Wolności na konińskiej starówce.  


- Zmieniliśmy nazwę marszu. Doszliśmy do wniosku, że słowo tolerancja nie oddaje w pełni idei marszu. Mówiąc „tolerować” ma się zwykle na myśli konkretną grupę. Tymczasem my walczymy o równość dla wszystkich, bez względu na kolor skóry, pochodzenie, status społeczny, czy sytuację materialną. Dlatego słowo „tolerancja” zastąpiliśmy słowem „równość” – mówią pomysłodawcy. - Część pieniędzy na zorganizowanie tego przedsięwzięcia zapewnił sam prezes Jarosław Kaczyński. Po jego słowach jakie padły w Zbuczynie cztery lata temu, że gdyby mógł, to zakazałby organizacji Marszów Równości, aktywiści z Kampanii Przeciw Homofobii zorganizowali zrzutkę pod hasłem „Fundusz Prezesa” - dodają


Zebrano wówczas ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze te zostały rozdzielone między miasta, gdzie odbywają się marsze. Jednak jak mówią organizatorzy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, odpowiednią oprawę, opłacić tantiemy i pokryć koszty całego przedsięwzięcia to nie wystarczy. Dlatego uruchomili zrzutkę dla tych, którzy chcą wspomóc marsz. 

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

JA
Jakub
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
40 zł
TT
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
EW
Ewa
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków