id: 8u6jex

Dalsze leczenie i rehabilitacji syna po transplantacji nerki

Dalsze leczenie i rehabilitacji syna po transplantacji nerki

Nasi użytkownicy założyli 1 176 848 zrzutek i zebrali 1 228 840 552 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jakub to nasze pierwsze dziecko,kochane i wyczekane,obecnie ma 13 lat. Urodził się jako wcześniak w 36 tc i już wtedy nasze życie obróciło się o 360°. Zaczęły spadać jak grom z nieba co raz to nowsze diagnozy..Strach o życie syna rósł,już w pierwszych dniach po narodzinach rozdzielono nas bo walczono o jego życie. ..życie Kubusia udało się uratować ale zostało z nim to z czym walczymy do dziś - choroby,z którymi syn nie potrafi sobie poradzić..Kuba choruje na Schyłkowa niewydolność nerek ,jest 

po nefrektomii nerek.Ma

oporne ciśnienie tętnicze oraz

zakrzepice żył nerkowych i żyły głównej dolnej..Syn był dializowany(4 lata)3 razy w tygodniu,co wiązało się z częstymi wyjazdami do Lublina,miał ograniczona ilość płynów na dobę,co pogarszało jego samopoczucie.

Towarzyszy mu również zanik mięśni ,co wiąże się z osłabiona siła mięśniową, niską wagą oraz wadami postawy,np krótsza noga, skoliozą,koslawoscia stóp.Kilka tygodni temu ,w Wielki Piątek dostaliśmy nad ranem cudowny wyczekiwany telefon z transplantologii o tym,że Kuba bedzie miał przeszczep nerki. Była to trudna i długa operacja,która udała się ale syn co tydzień ma kontrolę lekarskie i badania w Warszawie,co wiąże się z ogromnymi kosztami na paliwo,pobyt tam na miejscu. Do tego dochodzi żywność,leki,suplementy,witaminy,odżywki wzmacniające,przez wadę postawy i zanik mięśni również rehabilitacja.Kuba nie może robić tego co jego rówieśnicy ze względu na swoje choroby,ma nauczanie indywidualne w domu od zerówki,dializowany był od 3 klasy szkoły podstawowej, więc bardzo długo.Jest zamknięty w sobie,nerwowy,nie chce utrzymywać kontaktów z kolegami,ze względu na swoją chorobę.Niedawno,bo w kwietniu 2022 roku urodziła nam się córeczka,doszły nowe obowiązki,przez co mąż musiał zrezygnować z pracy aby jeździć na dializy z synem a ja zajmuję się domem i córka. Synowi ciężko jest oswoić się z choroba ,z bezradnością i nieradzeniem sobie z tą sytuacją.Kuba jest pod stałą kontrolą lekarską,odwiedza szereg lekarzy i specjalistów. My jako rodzice spędzamy z nim każdą chwilę i staramy się aby jego życie choć odrobinę przypominało życie zdrowego dziecka..


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 43

MP
Kiermasz ciast - Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju
4 301,33 zł
AJ
Ania J
100 zł
AR
Anna Różańska
400 zł
AR
Angelika Różańska
400 zł
AA
aaa
200 zł
BD
Klaudia
100 zł
BD
Ciocia Marysia
200 zł
GR
Grzegorz
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!