id: 8uds3a

Na remont - zmień z nami przestrzeń zmiany

Na remont - zmień z nami przestrzeń zmiany

7 870 zł 
z 25 000 zł
31%
zakończona 26.07.2021r
137 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Najlepiej zobacz to: FILM O TYM DLACZEGO ROBIMY ZRZUTKĘ


Co zrobimy?

Jesienna fala pandemii pokazała nam, jak bardzo nasza fundacja jest ludziom potrzebna, dlatego chcemy odnowić bardzo zniszczoną siedzibę Fundacji Biura Inicjatyw Społecznych. Na co dzień wspieramy tam ludzi, działających społecznie, którzy pomagają osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom i dorosłym, opiekują się zwierzętami, organizują wolontariat i robią wiele innych, dobrych rzeczy dla lokalnych społeczności. Niezależnie od tego, jaki światopogląd wyznają, uczymy ich, jak pomagać skutecznie

i zgodnie z prawem. Chcemy, żeby mogli się edukować w warunkach dostosowanych do ich potrzeb. Chcemy, by Biuro Inicjatyw Społecznych stało się miejscem, w którym każde marzenie o działaniu na rzecz zmiany świata mogło rosnąć, rozwijać się i realizować. Patrzymy w przyszłość z nadzieją! Czekamy na moment, w którym będziemy mogli znowu spotykać się stacjonarnie.


Nasza siedziba mieści się w starej, krakowskiej kamienicy – kiedyś był tam dom kultury. Ma ok. 200 mkw. mieszczą się w niej:  

- jedna większa sala,

- 3 pokoje połączone ze sobą (2 są przechodnie, to są bardzo malutkie pomieszczenia),

- 4 pokoje osobne (pełnią rolę kilkuosobowych gabinetów pracy),

- pomieszczenie socjalne (bez dostępu do wody, co jest nieco uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu),

- 2 toalety (w tym jedna jakiś czas temu remontowana i dostosowana do wymogów dostępności),

- dłuuuuuuuuuugi korytarz, który łączy to wszystko (nazwany jest przez nas "kiszką" i zdecydowanie nie wiemy jeszcze, jak dobrze go wykorzystać).


Zobacz to, co jest do zrobienia - WIRTUALNE ZWIEDZANIE Z LIDKĄ TUTAJ


W zakres prac będą wchodzić: 

  • gipsowanie, malowanie i porządne odświeżanie ścian,
  • remont podłóg,
  • wymiana starych drzwi, pamiętających jeszcze poprzedni ustrój,
  • potrzebne jest przemeblowanie i doposażenie (brakuje nam sprawnych krzeseł biurowych i biurek).


Jeśli uda nam się zebrać wystarczającą kwotę, spróbujemy wyburzyć też ściankę i powiększyć salę,

w której prowadzimy warsztaty dla społeczników.


Po co nam remont?

Dlaczego robimy zrzutkę teraz, a nie po Nowym Roku? Dlaczego nie chcemy czekać aż do zakończenia pandemii? Jesienna fala zachorowań i sytuacja organizacji pozarządowych przekonała nas, że… jesteśmy bardzo potrzebni. 

Społecznicy chcą działać – my uczymy ich, jak to robić, żeby nie narazić się na nieprzyjemności prawne, jak prowadzić księgowość stowarzyszenia czy fundacji, jak pracować z zespołem, jak realizować ciekawe inicjatywy i zachęcać innych, żeby się w nie włączali. 


Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych od kilkunastu lat prowadzi działalność na terenie całej Małopolski, wspierając organizacje obywatelskie i działania społeczne. Należymy do ogólnopolskiej sieci organizacji pozarządowych SPLOT i od lat jesteśmy najprężniej działającą organizacją parasolową w tym rejonie. Każdego roku naszym wsparciem obejmujemy kilkadziesiąt innych inicjatyw. Pomagamy zawiązać się

i rozpocząć dobre i mądre funkcjonowanie grupom formalnym i nieformalnym. Służymy wiedzą

i doświadczeniem. 


Od wiosny nie zwolniliśmy tempa pracy. Wręcz przeciwnie - służymy mieszkańcom i innym organizacjom najlepiej, jak to możliwe w aktualnych warunkach, mierząc się przy tym z trudami, jak wszyscy - pracy i nauki zdalnej, obciążeń sieci internetowej, potrzeb zmiany formy myślenia projektowego. To właśnie ci ludzie, organizacje, którym pomagamy na co dzień, zmotywowały nas do tego, by nie odkładać marzeń o odświeżeniu pomieszczeń na później. Jesienna fala epidemii

i ogólnie panujące nastroje społeczne uświadomiły nam, że wiele działań społecznych nie odbyłoby się w tym czasie z tak dobrym skutkiem, gdyby zabrakło im naszego wsparcia. 

Od długiego czasu myśleliśmy o remoncie. Zastanawialiśmy, co wtedy poczniemy z pracownikami fundacji i jak będziemy wspierać w tym czasie społeczników. Okres pandemii uświadomił nam, że jest to chwilowo możliwe. Mamy jednak nadzieję, że to rozwiązanie tymczasowe i powrócimy do spotkań stacjonarnych. Nasze, zwykle gwarne biuro, jest teraz prawie puste i aż krzyczy, że to dobry moment, żeby się nim zająć ☺.


Co już mamy?

Udało nam się zgromadzić połowę środków. Dzięki uprzejmości ludzi, jakich mamy wokół siebie, znaleźli się też architekci i projektanci, chętni do nieodpłatnej pomocy w stworzeniu bardziej przyjaznego miejsca, w którym społecznicy będą mogli otrzymywać wsparcie.

Zrobiliśmy już pierwsze rozeznanie wśród ekip fachowców i szukamy tych najlepszych. 

Wyremontowaliśmy także jedną z toalet - jest teraz dostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Ta zmiana zainspirowała nas do tego, by pomyśleć o kolejnych. 

Do tej pory staraliśmy się łatać ubytki lokalu własnym sumptem – np. wspólnie malowaliśmy ściany, żeby choć trochę odświeżyć pomieszczenia. Jednak nie wszystko da się zrobić samodzielnie – nasz lokal jest w takim stanie, że potrzebujemy fachowców.

Mamy dużo pomysłów i cierpliwości. Czeka nas ciężka praca, ale wiemy, że ta zmiana, jest potrzebna. Dołącz do nas! 

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś lub korzystałaś z działalności organizacji pozarządowej – fundacji lub stowarzyszenia. Jeśli widzisz potrzebę zmiany świata w różnych obszarach, to wspierając finansowo Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych dokładasz swoją (pewnie już kolejną) cegiełkę

w budowanie tego lepszego świata. Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 137

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 789 zrzutek

i zebrali

809 816 720 zł

A ty na co dziś zbierasz?