id: 8undd5

Płyta ,,Kołowrót" trio Bastarda i Chóru Uniwersytetu SWPS

Płyta ,,Kołowrót" trio Bastarda i Chóru Uniwersytetu SWPS

9 045 zł 
z 12 000 zł
75%
zakończona 31.05.2021r
59 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

DLACZEGO CHCEMY NAGRAĆ PŁYTĘ ,,KOŁOWRÓT”?


Płyta ,,Kołowrót" to wspólny pomysł Trio ,,Bastarda" - jednego z najciekawszych eksperymentalnych zespołów łączących jazz z muzyką klasyczną oraz Chóru Uniwersytetu SWPS, barwnego i otwartego zespołu, pełnego pomysłów i dobrej energii, który istnieje już prawie 20 lat.


Pomysł na płytę zrodził się w czasie jednego z letnich koncertów w LADOMKu, podczas rozmowy o marzeniach i planach. Połączyła nas myśl, takie aby przybliżyć współczesnemu słuchaczowi oddalone już w czasie i przestrzeni polskie tradycje muzyczne. Chcemy - nawiązując do ludowych obrzędów - stworzyć medytacyjną, nastrojową opowieść o przrmianach w naturze, zmianach pór roku i związnych z nimi obrzędach. Materiał będzie zaaranżowany na chór i trio instrumentalne, składające się z klarnetu, klarnetu kontrabasowego i wiolonczeli. Materiał zostanie wydany na płycie CD i udostępniony na Spotify i Bandcampie.


Kochamy muzykę, która porusza, chwyta za serce, pozwala zanurzyć się w świecie czystych emocji, szukającą nieistniejących już światów. Mamy też ambicję, aby była ona zrozumiała dla współczesnego słuchacza, przystępna i dobra jakościowo. 


Planowany termin rozpoczęcia prac to kwiecień 2021, a płyta wraz z koncertami ma się pojawić we wrześniu.


Naszym marzeniem jest żeby nagranie powstało na sesjach nagraniowych w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, płyta była pięknie wydana, a koncerty premierowe naprawdę udane. Pomożecie?


Koszt przygotowania materiału i wydania płyty to około 50 000 PLN.

Dzięki hojności Fundacji ,,Pro Akademika" oraz dotacji z Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS i Fundacji PZU zebraliśmy już prawie 3/4 tej kwoty. Liczymy na to, że nasi przyjaciele i miłośnicy eksperymentów muzycznych docenią nasz pomysł i pomogą spełnić to marzenie!TWÓRCY PROJEKTU


Trio ,,Bastarda’’ (https://ladoabc.com/pl/artysci/bastarda):


Jeden z najciekawszych eksperymentalnych zespołów łączących jazz z muzyką klasyczną - tworzący własne, współczesne aranżacje muzyki dawnej i tradycyjnej. ,,Bastarda’’ koncertuje na festiwalach muzyki klasycznej i współczesnej zawsze przyciągając komplet publiczności i zbiera doskonałe recenzje krytyków muzycznych. W skład wchodzą: Paweł Szamburski (klarnet), Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela).

Ich ostatnia płyta Nigunim (https://przekroj.pl/artykuly/recenzje/wsrod-cieni-i-blaskow), oparta o unowocześnione wersje tradycyjnych pieśni chasydzkich, wydana w kwietniu 2020 roku, zyskała doskonałe recenzje.


https://multikultiproject.bandcamp.com/album/nigunim


s6b40cc7ce02bc2f.jpegChór Uniwersytetu SWPS (https://www.swps.pl/warszawa/organizacje-studenckie/chor) :

 xb974539988dbbbc.jpeg

zespół składa się z 40 osób (amatorów i profesjonalistów) i od początku działa pod kierownictwem Ewy Mackiewicz. Zespół był zapraszany do udziału w licznych projektach chóralnych (Video Games Live, wykonanie VIII Symfonii G. Mahlera, czy Carmina Burana C. Orffa). Potwierdzeniem jego umiejętności są liczne nagrody zdobywane na konkursach w kraju i za granicą. Celem zespołu jest wychodzenie poza utarte schematy, pokazywanie różnorodności kulturowej i bogactwa muzyki chóralnej.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 59

TB
Dorota Barzan
200 zł
MD
Małgorzata Drwięga-Ostaszewska
200 zł
MP
Marta Dąbska
200 zł
PS
Paweł Sierszeń
200 zł
KR
Kamil Rogulski
200 zł
AM
Anastasiia Mostenets
200 zł
VT
Vanessa Tomczuk
200 zł
PS
Paulina Skoczylas-Ciepierska
100 zł
O
Olka
100 zł
KK
Kasia Kalinowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Darczyńca symboliczny. Uścisk dłoni prezesa.

10 złotych pokazuje, że nas wspierasz! Dziękujemy.


W nagrodę uściskamy Cię wszyscy myślą, a jeśli przyjdziesz na nasz koncert, zapewniamy uścisk dłoni jakiegoś prezesa - nie wiemy jakiego - bo nasz chór nie ma prezesa i trio też nie ma prezesa. No ale do czasu uścisku dłoni wybierzemy jakiegoś. Żeby mógł ściskać.

rozwiń

wybrano 4 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Darczyńca 10 minutowy. Płyta "Kołowrót" w wersji cyfrowej (pliki lub kod do bandcampa)

To już nie wpłata symboliczna - to już konkretne wsparcie. Gdyby ktoś się pytał - 30 PLN kosztuje - mniej więcej - wynajęcie studia nagraniowego na 10 minut. Także wiecie - opyla się. Wynajmujecie z nami studio na 10 minut, a cała muzyka Wasza.


W podziękowaniu - płyta w wersji bez płyty. Ale przecież tak samo piękna! Dostępna od ręki i wkażdej chwili. Wygodna, podręczna i wzruszająca.

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Darczyńca w kontakcie. Wstęp na próbę generalną przed nagraniem i płyta w wersji elektronicznej.

Tu już nie przeliczamy na minuty, bo wiemy, że nie chodzi tylko o to, żeby nas wesprzeć, ale też aby z nami być na żywo!


Będziemy stremowani, będziemy przejęci, ale będziemy gotowi! Jeśli chcesz usłyszeć materiał przed nagraniem i zobaczyć nas na żywo, uchylimy rąbka tajemnicy muzycznej podczas próby generalnej. Zobaczysz emocje przygotowań i posłuchasz tego nad czym pracowaliśmy. A my podziękujemy Ci osobiście naszą muzyką za Twoje zaangażowanie.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 36 z 40)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Darczyńca kolekcjoner. Wstęp na próbę generalną i Płyta ,,Kołowrót" w wersji CD i elektronicznej.

Poza tym, że będziesz mógł/mogła nas obejrzeć na żywo, otrzymasz od nas także fizyczną płytę Chóru Uniwersytetu SWPS i Tria ,,Bastarda" zaraz po jej wydaniu. Czy jest coś przyjemniejszego niż trzymać w rękach prawdziwy krążek z dobrą muzą? Postaramy się aby wydanie bylo jak najpiękniejsze, a przyjemność dla Ciebie jak największa.

rozwiń

wybrano 30 razy (pozostało 70 z 100)

przewidywana dostawa: 1 września, 2021

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Darczyńca VIP

Płyta ,,Kołowrót" w wersji CD i elektronicznej, zaproszenie dla dwóch osób na uroczysty koncert premierowy oraz specjalne spotkanie z muzykami po koncercie.Płyta, koncert i uściski dłoni! Wszystko w jednym wdzięcznościowym pakiecie. Przyjdź z kimś miłym na nasz koncert i zaprzyjaźnij się z nami. Może po koncercie razem pośpiewamy?

rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 7 z 15)

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 3500 zł i więcej
Szalony darczyńca

 Koncert chóru Uniwersytetu SWPS w wybranym przez Ciebie miejscu i wszystkie wcześniejsze nagrody.


Jeśli wybrałeś tę nagrodę jesteś szalonym, ale wspaniałym darczyńcą! Zaprosić cały chór na swoją uroczystość - trzeba mieć rozmach.


Zaśpiewamy dla Ciebie gdzie będziesz chciał lub chciała - uzgodnimy repertuar i przygotujemy występ tylko dla Ciebie - na ślubie zapewnimy wzruszenie wszytskim gościom, na imprezie zaśpiewamy rozrywkę, na Wigilii kolędy. Nie pożałujesz spotkania z nami, bo my też mamy w sobie nutę szaleństwa. Dogadamy się!


Oczywiście wszytskie inne nagrody spotkają Cię także. Dzięki takiej wpłacie projekt poważnie posunie się do przodu!

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

752 630 zrzutek

i zebrali

543 078 189 zł

A ty na co dziś zbierasz?