id: 8undd5

Płyta ,,Kołowrót" trio Bastarda i Chóru Uniwersytetu SWPS

Płyta ,,Kołowrót" trio Bastarda i Chóru Uniwersytetu SWPS

Nasi użytkownicy założyli 956 668 zrzutek i zebrali 962 800 634 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

DLACZEGO CHCEMY NAGRAĆ PŁYTĘ ,,KOŁOWRÓT”?


Płyta ,,Kołowrót" to wspólny pomysł Trio ,,Bastarda" - jednego z najciekawszych eksperymentalnych zespołów łączących jazz z muzyką klasyczną oraz Chóru Uniwersytetu SWPS, barwnego i otwartego zespołu, pełnego pomysłów i dobrej energii, który istnieje już prawie 20 lat.


Pomysł na płytę zrodził się w czasie jednego z letnich koncertów w LADOMKu, podczas rozmowy o marzeniach i planach. Połączyła nas myśl, takie aby przybliżyć współczesnemu słuchaczowi oddalone już w czasie i przestrzeni polskie tradycje muzyczne. Chcemy - nawiązując do ludowych obrzędów - stworzyć medytacyjną, nastrojową opowieść o przrmianach w naturze, zmianach pór roku i związnych z nimi obrzędach. Materiał będzie zaaranżowany na chór i trio instrumentalne, składające się z klarnetu, klarnetu kontrabasowego i wiolonczeli. Materiał zostanie wydany na płycie CD i udostępniony na Spotify i Bandcampie.


Kochamy muzykę, która porusza, chwyta za serce, pozwala zanurzyć się w świecie czystych emocji, szukającą nieistniejących już światów. Mamy też ambicję, aby była ona zrozumiała dla współczesnego słuchacza, przystępna i dobra jakościowo. 


Planowany termin rozpoczęcia prac to kwiecień 2021, a płyta wraz z koncertami ma się pojawić we wrześniu.


Naszym marzeniem jest żeby nagranie powstało na sesjach nagraniowych w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, płyta była pięknie wydana, a koncerty premierowe naprawdę udane. Pomożecie?


Koszt przygotowania materiału i wydania płyty to około 50 000 PLN.

Dzięki hojności Fundacji ,,Pro Akademika" oraz dotacji z Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS i Fundacji PZU zebraliśmy już prawie 3/4 tej kwoty. Liczymy na to, że nasi przyjaciele i miłośnicy eksperymentów muzycznych docenią nasz pomysł i pomogą spełnić to marzenie!TWÓRCY PROJEKTU


Trio ,,Bastarda’’ (https://ladoabc.com/pl/artysci/bastarda):


Jeden z najciekawszych eksperymentalnych zespołów łączących jazz z muzyką klasyczną - tworzący własne, współczesne aranżacje muzyki dawnej i tradycyjnej. ,,Bastarda’’ koncertuje na festiwalach muzyki klasycznej i współczesnej zawsze przyciągając komplet publiczności i zbiera doskonałe recenzje krytyków muzycznych. W skład wchodzą: Paweł Szamburski (klarnet), Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela).

Ich ostatnia płyta Nigunim (https://przekroj.pl/artykuly/recenzje/wsrod-cieni-i-blaskow), oparta o unowocześnione wersje tradycyjnych pieśni chasydzkich, wydana w kwietniu 2020 roku, zyskała doskonałe recenzje.


https://multikultiproject.bandcamp.com/album/nigunim


s6b40cc7ce02bc2f.jpegChór Uniwersytetu SWPS (https://www.swps.pl/warszawa/organizacje-studenckie/chor) :

 xb974539988dbbbc.jpeg

zespół składa się z 40 osób (amatorów i profesjonalistów) i od początku działa pod kierownictwem Ewy Mackiewicz. Zespół był zapraszany do udziału w licznych projektach chóralnych (Video Games Live, wykonanie VIII Symfonii G. Mahlera, czy Carmina Burana C. Orffa). Potwierdzeniem jego umiejętności są liczne nagrody zdobywane na konkursach w kraju i za granicą. Celem zespołu jest wychodzenie poza utarte schematy, pokazywanie różnorodności kulturowej i bogactwa muzyki chóralnej.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Darczyńca symboliczny. Uścisk dłoni prezesa.

10 złotych pokazuje, że nas wspierasz! Dziękujemy.


W nagrodę uściskamy Cię wszyscy myślą, a jeśli przyjdziesz na nasz koncert, zapewniamy uścisk dłoni jakiegoś prezesa - nie wiemy jakiego - bo nasz chór nie ma prezesa i trio też nie ma prezesa. No ale do czasu uścisku dłoni wybierzemy jakiegoś. Żeby mógł ściskać.

10 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Darczyńca 10 minutowy. Płyta "Kołowrót" w wersji cyfrowej (pliki lub kod do bandcampa)

To już nie wpłata symboliczna - to już konkretne wsparcie. Gdyby ktoś się pytał - 30 PLN kosztuje - mniej więcej - wynajęcie studia nagraniowego na 10 minut. Także wiecie - opyla się. Wynajmujecie z nami studio na 10 minut, a cała muzyka Wasza.


W podziękowaniu - płyta w wersji bez płyty. Ale przecież tak samo piękna! Dostępna od ręki i wkażdej chwili. Wygodna, podręczna i wzruszająca.

30 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Darczyńca w kontakcie. Wstęp na próbę generalną przed nagraniem i płyta w wersji elektronicznej.

Tu już nie przeliczamy na minuty, bo wiemy, że nie chodzi tylko o to, żeby nas wesprzeć, ale też aby z nami być na żywo!


Będziemy stremowani, będziemy przejęci, ale będziemy gotowi! Jeśli chcesz usłyszeć materiał przed nagraniem i zobaczyć nas na żywo, uchylimy rąbka tajemnicy muzycznej podczas próby generalnej. Zobaczysz emocje przygotowań i posłuchasz tego nad czym pracowaliśmy. A my podziękujemy Ci osobiście naszą muzyką za Twoje zaangażowanie.

40 zł

Kupione 4 z 40

Zakończona
Inne
Darczyńca kolekcjoner. Wstęp na próbę generalną i Płyta ,,Kołowrót" w wersji CD i elektronicznej.

Poza tym, że będziesz mógł/mogła nas obejrzeć na żywo, otrzymasz od nas także fizyczną płytę Chóru Uniwersytetu SWPS i Tria ,,Bastarda" zaraz po jej wydaniu. Czy jest coś przyjemniejszego niż trzymać w rękach prawdziwy krążek z dobrą muzą? Postaramy się aby wydanie bylo jak najpiękniejsze, a przyjemność dla Ciebie jak największa.

50 zł

Kupione 30 z 100

Zakończona
Inne
Darczyńca VIP

Płyta ,,Kołowrót" w wersji CD i elektronicznej, zaproszenie dla dwóch osób na uroczysty koncert premierowy oraz specjalne spotkanie z muzykami po koncercie.Płyta, koncert i uściski dłoni! Wszystko w jednym wdzięcznościowym pakiecie. Przyjdź z kimś miłym na nasz koncert i zaprzyjaźnij się z nami. Może po koncercie razem pośpiewamy?

200 zł

Kupione 8 z 15

Zakończona
Inne
Szalony darczyńca

 Koncert chóru Uniwersytetu SWPS w wybranym przez Ciebie miejscu i wszystkie wcześniejsze nagrody.


Jeśli wybrałeś tę nagrodę jesteś szalonym, ale wspaniałym darczyńcą! Zaprosić cały chór na swoją uroczystość - trzeba mieć rozmach.


Zaśpiewamy dla Ciebie gdzie będziesz chciał lub chciała - uzgodnimy repertuar i przygotujemy występ tylko dla Ciebie - na ślubie zapewnimy wzruszenie wszytskim gościom, na imprezie zaśpiewamy rozrywkę, na Wigilii kolędy. Nie pożałujesz spotkania z nami, bo my też mamy w sobie nutę szaleństwa. Dogadamy się!


Oczywiście wszytskie inne nagrody spotkają Cię także. Dzięki takiej wpłacie projekt poważnie posunie się do przodu!

3500 zł

Kupione 1 z 2

Zakończona

Wpłaty 59

TB
Dorota Barzan
200 zł
AM
Anastasiia Mostenets
200 zł
VT
Vanessa Tomczuk
200 zł
KR
Kamil Rogulski
200 zł
PS
Paweł S
200 zł
MP
Marta Dąbska
200 zł
MD
Małgorzata Drwięga-Ostaszewska
200 zł
KK
Kasia Kalinowska
100 zł
PS
Paulina Skoczylas-Ciepierska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków