id: 8v2j2n

Realizacja filmu dokumentalnego o Polskim Hokeju na lodzie

Realizacja filmu dokumentalnego o Polskim Hokeju na lodzie

652 zł 
z 90 000 zł
0%
zakończona 28.02.2021r
14 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Skąd pomysł?

Pomysł na film o polskim hokeju, to coś zupełnie nowego. Nie ma jeszcze podobnej realizacji na poziomie profesjonalnym, która zmierzyłaby się z tym tematem, wchodząc głęboko i dotykając istoty tego sportu.

Produkcja filmu dokumentalnego, to nie lada wyzwanie finansowe dla klubów sportowych i może to być jeden z powodów, dlaczego do tej pory nie doczekaliśmy się odpowiedniej produkcji. Ten, kto był chociaż raz na meczu hokejowym z pewnością potwierdzi, że emocje i dynamika tego sportu są ogromne. Wystarczy tylko raz być na meczu hokeja na lodzie i chce się tam wrócić.

Po co?

Większość pamięta jeszcze, że zanim pojawił się Adam Małysz, skoki nie były popularne. Zmienił to jeden człowiek i od tamtej pory skoki są stale oglądane. W przypadku hokeja na lodzie na wynik pracuje cała drużyna, o wiele trudniej jest całemu zespołowi osiągnąć wynik, który pozwoli wspiąć się na szczyty, gdzie poziom finansowy, mentalny i organizacyjny jest znacznie wyższy i gwarantuje stabilizację. Aby to w ogóle mogło mieć miejsce, trzeba wokół drużyny stworzyć odpowiednie środowisko. To zaś nie jest możliwe bez znajomości tematu. Nasz film ma rozproszyć mgłę nieświadomości wokół polskiego hokeja. To jedno z jego podstawowych zadań.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja poza naszymi granicami. Wystarczy wspomnieć o naszych najbliższych sąsiadach – Czechach, Słowacji, czy nawet Białorusi. Tam wskaźnik zainteresowanych i uprawiających ten sport młodych i starszych jest na wielokrotnie wyższym poziomie. Ważna jest wiedza i świadomość i Polska może rozwinąć się na kolejnej sportowej arenie. Wzmocnienie tej dyscypliny w Polsce, to kolejny cel filmu. Im więcej odbiorców go zrozumie, tym większa będzie jego popularność, a co za tym idzie, przyspieszy rozwój, znajdą się nowi sponsorzy. Wsparcie działań marketingowych, to kolejne zadanie filmu.


Z kim współpracujemy?

Film realizowany będzie z aktualnymi Mistrzami Polski w hokeju na lodzie. Poprzedni sezon dla najlepszych drużyn zakończył się przedwcześnie przez epidemię covid-19 – na przełomie lutego i marca, po zakończeniu ćwierćfinałów. Na podium znaleźli się: GKS Tychy – mistrz Polski, Re-Plast Unia Oświęcim oraz ex aequo JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

Autorzy filmu opierają główny wątek całej historii na podstawie tych wydarzeń z 2020 roku, po których Mistrz Polski stanie do walki o obronę tytułu, nadanego w nadzwyczajnej sytuacji i powodującego nie lada niedosyt u przeciwników. Tym bardziej, że tytuł już trzeci rok pozostaje w rękach tyskiej drużyny. Wszystko zapowiada się arcyciekawie i nabierze rozmachu w nadchodzących rozgrywkach Play-off 2021.

Film przybliży nie tylko sport ale i ludzi, którzy go tworzą. Będzie to podróż do nieznanych i nieodkrytych do tej pory sytuacji, w których jednostki podejmują decyzje, prowadzące do wyniku, który chcą uzyskać.


Na co pójdą pieniądze ze zbiórki ?

Zbiórka organizowana na realizację, pokryje przede wszystkim koszty techniczne produkcji filmu. To logistyka, modyfikacja kasków hokeistów o kamerę i mikrofon, aby pokazać grę od środka. To również opłacenie operatorów kamer na najważniejsze mecze, a także postprodukcja audio całego zmontowanego materiału przez wyspecjalizowane studio, wreszcie skomponowanie muzyki lub jej zakup.


szczegóły produkcji i aktualności na stronie http://kopalniasnow.pl/?page_id=328011 oraz fb - kopalniasnow.pl


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 14

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 832 zrzutki

i zebrali

809 896 366 zł

A ty na co dziś zbierasz?