id: 8vd92d

Krok przed nowotworem - profilaktyczne badania USG dla dzieci z podlaskich miejscowości

Krok przed nowotworem - profilaktyczne badania USG dla dzieci z podlaskich miejscowości

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
373 zł
z 1 000
37%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 959 zrzutek i zebrali 1 066 023 777 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czy jest coś ważniejszego od zdrowia dziecka...? Chyba każdy rodzic potwierdzi, że dobro ich pociechy jest na pierwszym miejscu. Niejednemu lęk przed ciężką chorobą dziecka spędza sen z powiek.


Obecnie diagnostyka jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie, istnieje możliwość wykrycia nowotworu zanim jeszcze da jakiekolwiek objawy. Razem z Fundacją Ronalda McDonalda już kolejny raz organizujemy badania dla dzieci z podlaskich miejscowości. Ambulans wyposażony jest w dwa gabinety USG i dociera w najróżniejsze zakątki Polski, by diagnozować dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat w kierunku nowotworów, które niestety potrafią się pojawić w różnym etapie życia. Nawet na początku...


RUSZA AKCJA! Kup pisankę i dorzuć cegiełkę do kolejnej akcji badań profilaktycznych!

Rozpoczyna się Wielki Post. Już niedługo w naszych domach pojawią się wiosenne i wielkanocne ozdoby. Dzięki naszym Wolontariuszom powstają przepiękne tasiemkowe pisanki, w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu wpasują się w wystrój każdego domu.


Każda taka pisanka to cegiełka, która pozwoli nam realizować cele statutowe Fundacji. W tym wypadku przyczyni się do zorganizowania badań profilaktycznych USG w czerwcu tego roku 😊


Aby zakupić cegiełki wystarczy wpłacić odpowiednią kwotę na zrzutkę, wybrać "nagrodę", podać swoje dane i wpisać w komentarzu miejsce odbioru (Suwałki / Białystok) lub adres wysyłki oraz kolory wstążeczek z jakich ma być zrobiona.


Jedna cegiełka ma wartość 30 zł. Koszt wysyłki 5 zł.


g5Gwo6Eh2ryfC5qd.jpg


PROGRAM BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH prowadzony z Fundacją Ronalda McDonalda


Obrazowanie ultrasonograficzne, czyli USG, jest bardzo rozpowszechnionym badaniem obrazowym, niejednokrotnie stosowanym jako pierwsze w algorytmie diagnostycznym.

Jako technika przedstawiająca prawidłowy lub zmieniony patologicznie obraz narządów, znajduje szczególne zastosowanie w badaniach populacji dziecięcej. Może dostarczyć informacji istotnych klinicznie bez negatywnego odziaływania promieniowania jonizującego, a więc jest badaniem zupełnie nieinwazyjnym i bezbolesnym.

AUd9l2DUFh0TbYRO.jpg

Badane są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wybór metody i grupy wiekowej był oczywiście nieprzypadkowy. Z dotychczasowych doświadczeń pediatrów wynika, że w tym wieku w w/w obszarach pojawiają się niektóre nowotwory wieku dziecięcego, które zwykle wykrywane są w stadiach wyższych, objawowych. Ponadto dzieci w tym wieku są dosyć trudne do badania klinicznego i nie potrafią w sposób precyzyjny zgłosić swoich dolegliwości. Przesiewowe badanie USG może wykrywać te nowotwory wcześniej, gdy nie dają jeszcze objawów, a co za tym idzie mogą być łatwiej i skuteczniej leczone. Ideałem byłaby możliwość badań dzieci co najmniej raz do roku, gdyż badanie USG jako nieinwazyjne może być wielokrotnie stosowane.


Więcej informacji na naszym Facebooku 😊

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 3

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Pisanka - 1 sztuka
Jedna pisanka w wybranych kolorach, na drewnianej podstawce, zapakowana w folię.
30 zł

Kupione 3

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Pisanka - 10 sztuk
10 sztuk pisanek w wybranych kolorach, na drewnianych podstawkach, zapakowane w folię.
300 zł
Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Pisanka - 100 sztuk
100 sztuk pisanek w wybranych kolorach, na drewnianych podstawkach, zapakowane w folię.
3000 zł
Zakończona

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!