id: 8wbk45

wyKURAj wirusie | kebap i woda dla bohaterów

wyKURAj wirusie | kebap i woda dla bohaterów

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
15 674 zł z 15 000 zł
104%
zakończona 09.04.2020r
345 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności14

 • Nasza akcja zbliżona się ku końcowi, ale to wcale nie oznacza, że potrzeby maleją. Chcemy ją zakończyć mocnym akcentem i dotrzeć przed Świętami do wielu Bohaterów.


  Krótki raport z ostatnich 2 dni.

  PONIEDZIAŁEK

  Zestawy pojechały wieczorem na ul. Roentgena w Warszawie, na Oddział Intensywnej Terapii Centrum Onkologii. Lekarze i pielęgniarki właśnie zaczynali nocny dyżur.


  WTOREK

  Po raz kolejny odwiedziliśmy Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Poznaniu. Mocno trzymamy za Was kciuki, Kura!


  Zakończymy tę akcję tak jak zaczynaliśmy - odwiedzając mnóstwo Bohaterów. Trzymajcie się i ko-ko-koniecznie myjcie rączki

  Czytaj więcej
 • Jak Wam minął weekend?

  Dzięki Wam nam minął pracowicie :)


  W sobotę podlecieli do nas po zestawy Bohaterowie z Izby Przyjęć szpitala przy ul. Banacha w Warszawie.

  Z kolei w niedzielę mogliśmy ponownie dotrzeć do diagnostów laboratoryjnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy nieprzerwanie wykonują testy na obecność koronawirusa.

  Czytaj więcej
 • CZWARTEK.

  Ta historia nas lekko ZAŁAMAŁA ⬇️

  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Kolejny pech dotknął ratowników, którzy walczą na pierwszej linii frontu z epidemią. Teraz nawet w wymiarze 500 godzin w miesiącu. To między innymi im dostarczamy posiłki i wodę w ramach naszej akcji, by choć na chwilę mogli odetchnąć. 4 zarażonych członków ekipy Pogotowia i kolejnych 2 w kwarantannie.


  PIĄTEK.

  14 posiłków trafiło na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy ul. Przybyszewskiego. Podziwiamy i pozdrawiamy, trzymajcie się zdrowo i ko-ko-koniecznie myjcie rączki! ;)

  Czytaj więcej
 • Gdzie w tych dniach krążył nasz nielot?


  W poniedziałek dotarliśmy w 3 miejsca:


  - do wolontariuszy Hospicjum Palium na os. Rusa


  - do Centrum Zdrowia Psychicznego oraz na Izbę Przyjęć HCP


  - do podstacji pogotowia ratunkowego na Ławicy


  We wtorek powtórzyliśmy wizytę w Hospicjum Palium na os. Rusa oraz po raz drugi zawieźliśmy posiłki do często pomijanych w relacjach z walki z koronawirusem pracowników apteki szpitalnej. To oni szykują i dystrybuują m.in. środki ochrony osobistej na oddziały szpitalne.


  Ze względu na mniejszą pulę dzisiaj planowaliśmy nakarmić jedynie dyżurnych Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ul. Krysiewicza w Poznaniu, ale zgłosili się do nas również pracownicy Samodzielnego Publicznego Centralnego Sszpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Banacha i nie mogliśmy im odmówić. Pamiętajcie, że pracownicy pogotowia ratunkowego i Izby Przyjęć do zdecydowanie 1 linia frontu. Trudno wyrazić słowami nasze uznanie. Mamy nadzieję, że w kolejnych dniach będziemy mogli dzięki Wam docierać do jeszcze większej liczby bohaterów.

  Czytaj więcej
 • W planie na piątek były dostawy do Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu oraz we współpracy z Sygnał - Pogotowie Gastronomiczne Warszawa 25 zestawów do personelu medycznego w Warszawie. Po ich zrealizowaniu dostaliśmy natomiast sygnał z Izby Przyjęć na Przybyszewskiego, że 12 osób zostało poddanych kwarantannie w wyniku potwierdzenia koronawirusa u jednego z lekarzy. Dzięki Waszemu udziałowi udało nam się dotrzeć do nich zarówno w piątek jak i wczoraj. Dobra wiadomość napłynęła w sobotę wieczorem: wyniki testów dały wynik negatywny, więc personel został już wypuszczony.

  Dzisiaj zawieźliśmy posiłki do Pogotowia Ratunkowego na Rycerskiej - ze względu na kolegów medyków w kwarantannie tam niektórzy ratownicy medyczni są w pracy od czwartkowego wieczora.

  Ponawiamy więc nasz apel: #NieKłamMedyka.

  Jeśli możecie, dołączcie do zrzutki - razem z Wami możemy docierać do tych, którzy są na 1 linii frontu walki z koronawirusem.

  Czytaj więcej
 • Wirus przybiera na sile, więc potrzeby placówek z nim walczących są coraz większe! Koniecznie przeczytajcie o pozytywnych ludziach z IKA Albrecht.

  To firma, która dostarcza nam na co dzień opakowań jednorazowych. Przedwczoraj dokupili 50!!! zestawów (kebap + woda) dla sztabów szpitali, laboratoriów i innych miejsc, w których walczy się z epidemią. To dało nam możliwość realizacji wielu dostaw wczoraj (poza 10 zestawami, które codziennie dajemy od siebie) Podziękujcie im prosimy lajkiem profilu lub zwykłym "dziękuję".

  Wczoraj udało nam się dowieźć jedzenie do:

  - Izby Przyjęć i Centralnej Sterylizacji na Przybyszewskiego

  - Izby Przyjęć oraz Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Poznaniu

  - wolontariuszy Hospicjum Palium (placówka Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego)

  - Centrum Onkologii na Garbarach w Poznaniu

  Będziemy dowozić jedzenie tym bohaterom jak długo tylko starczy nam sił i środków. Udostępnijcie zrzutkę i co ważniejsze dołączcie jeśli możecie.

  Czytaj więcej
 • Gdzie wczoraj i dzisiaj fruwał nasz nielot ???? w ramach wyKURAj wirusie?
  Zarówno wczoraj jak i dzisiaj byliśmy nakarmić wolontariuszy w Hospicjum Palium - to naprawdę imponujące, jak ci młodzi ludzie angażują się w tym trudnym czasie.
  Wczoraj odwiedziliśmy też tęgie głowy w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. Instytut ten w zeszłym tygodniu na łamach Gazety Wyborczej potwierdził, że jest w trakcie opracowywania testu na koronawirusa w oparciu o odczynniki własnej produkcji i polskich firm. Możliwe będzie wyprodukowanie nawet 20 tys. testów!

  Dzisiaj dotarliśmy także do
  - dzielnych Laborantów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, którzy nieprzerwanie wykonują testy na koronawirusa
  - Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala na ul. Przybyszewskiego.
  Czytaj więcej
 • Wczoraj dzień kończliśmy pilnym kursem do stacji pogotowia, gdzie ratownicy Sławek i Michał spędzą co najmniej tydzień w kwarantannie, ponieważ pacjentka ma koronawirusa.
  Bardzo Was prosimy, #NieKłamMedyka!
  W takich sytuacjach jak ta nie możemy pozostać obojętni.

  Wcześniej wczoraj odwiedziliśmy:
  - Oddział Neonatologii oraz
  - Centralną Sterylizację na Przybyszewskiego.

  Dzięki Wam będziemy mogli docierać z jedzeniem i wodą do personelu medycznego, który naraża się dla nas wszystkich.
  Codziennie od siebie dajemy 10 posiłków i wodę, reszta to Wasza zasługa! ❤️❤️❤️
  Czytaj więcej
 • To był bardzo pracowity weekend, szczególnie sobota. Dzięki Waszym piątkowym wpłatom udało się następnego dnia dotrzeć 112 do Bohaterów!
  Dostarczyliśmy zestawy do Superbohaterów tych trudnych dni: Laborantów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. KONIECZNIE poznaj ich historię (poniżej)
  Gdzie jeszcze latała nasza Kura? Poznań:
  - do HCP - do Centrum Zdrowia Psychicznego oraz techników RTG
  - na Izbę Przyjęć na u. Przybyszewskiego
  - do POSUM
  - na Szwajcarską do jednoimiennego szpitala zakaźnego
  Ekipa z Warszawy zaprowiantowała z kolei 25 osobową Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.
  W niedzielę dotarliśmy na:
  - Oddział Endokrynologii na ul. Przybyszewskiego,
  - do Szpitala Wojskowego przy Grunwaldzkiej
  - 2 zespołów Pogotowia Ratunkowego przy Bukowskiej.

  Rozmowa z dr n. med. Matyldą Kłudkowską w Polityce Zdrowotnej z dnia 19.03.2020:
  JK: W dobie pandemii koronawirusa zrobiło się o Was głośno. Podziękowania śle społeczeństwo i Rząd. Wcześniej sami robiliście wokół siebie dużo szumu, ale działania te do niczego nie doprowadziły. Covid-19 był „asem, który wsunął się Wam do rękawa”. Wy zawiesiliście broń. Czemu go nie użyliście?
  Matylda Kłudkowska: „Nawet do głowy nie przyszło nam, żeby strajkować czy protestować w takim momencie- kiedy trwa pandemia. Mielibyśmy zostawić naszych pacjentów na pastwę losu? To nie jest czas na strajki i protesty. Teraz wszystkie ręce na pokład, bo niedługo możemy mieć kilka-kilkanaście tysięcy zachorowań. Ministerstwo Zdrowia jednak nam nie pomaga, rzucając granat pod nogi w postaci tzw. „zdalnej autoryzacji badań”, która od zawsze była najbardziej znienawidzonym przez nas zapisem. Na szczęście ograniczonej do czasu trwania pandemii. Docierają do nas też głosy o braku środków ochrony indywidualnej.
  JK: Czy liczycie, że kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa minie, resort wróci do Was z darami wdzięczności?
  M.K.: Przekonamy się na ile te podziękowania i wyrazy uznania były szczerze i na ile będziemy mogli liczyć na wyrazy szacunku w momencie, gdy niebezpieczeństwo minie. Praca diagnosty nie skończy się wraz z końcem pandemii związanej z koronawirusem. Pracujemy z wirusami jak HIV, HCV, HBV na co dzień. Na co dzień rozpoznajemy super-bakterie oporne na niemal wszystkie antybiotyki. Koronawirus jest nadzwyczajny, bo jest nowy i nieznany. Do końca nie rozumiem, dlaczego nasza praca miałaby być szanowana bardziej teraz, niż dotychczas. Niebezpieczeństwo jest takie samo.
  Czytaj więcej
 • Kolejny dzień za nami!

  Dotarliśmy z dostawą do:
  - elektroradiologów na Garbarach - są na 1. linii frontu na Onkologii - doceniajmy wielkich, dzielnych ludzi,
  - zespołu apteki szpitalnej przy ul. Szpitalnej. Pamiętajcie o nich - przyjmują, przerzucają i wydają na oddziały tony masek, płynów do dezynfekcji, kombinezonów. Wykonują leki cytostatyczne i worki z żywieniem pozajelitowym,
  - pogotowia Ratunkowego na Rycerską,
  - na Izbę Przyjęć na Banacha. Wielki szacun dla ludzi, którzy są w awangardzie dzisiejszej walki
  - Instytutu Chemii Bioorganicznej.
  Czytaj więcej
 • Wczoraj był mega pracowity dzień. A jak pewnie zdajecie sobie sprawę, potrzeby rosną.

  Dzięki Wam mogliśmy wczoraj dotrzeć do:
  - do HCP - na dwa oddziały
  - na Przybyszewskiego, które przekazało część zestawów do Izby Przyjęć na Grunwaldzkiej
  - do Zespołu Ratownictwa Medycznego na Ławicy
  - tak jak wczoraj, do jednoimiennego szpitala zakaźnego im. J. Strusia
  - nakarmiliśmy też wspaniały personel z Krysiewicza, który przyszedł odebrać zestawy na wynos
  Czytaj więcej
 • 84 zestawy dzisiaj, a na jutro plan to 122! Tak, taka jest Wasza siła!

  Dzisiaj dostarczyliśmy zestawy do:
  - centrum Onkologii na Garbarach,
  - kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej szpitala przy Szpitalnej,
  - izby Przyjęć na Krysiewicza,
  - jednoimiennego szpitala zakaźnego J. Strusia.
  Nie zwalniamy, chcemy codziennie trafiać wszędzie tam, gdzie personel medyczny walczy dla nas wszystkich.

  Jesteśmy w kontakcie z adminami Potrzeby Szpitali Poznań i okolice na czas Koronawirusa i innymi placówkami, ale jeśli wiesz o miejscu, gdzie powinniśmy trafić - daj znać!

  wyKURAj wirusie!
  Czytaj więcej
 • Właśnie wieziemy kebaby i wodę do zamkniętych na kwarantannie dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego.

  69 zestawów dostarczonych dziś i wczoraj. Kolejne 84 do wydania. Dowieźliśmy już do szpitali: przy Przybyszewskiego, HCP i do Powiatowej Stacji Sanepidu. My się nie zatrzymamy!

  Dopóki będziemy mogli wozić tym bohaterom nasze kebaby i wodę będziemy to robić.

  Codziennie od siebie dajemy 10 posiłków i wodę, reszta to Wasza zasługa!
  Czytaj więcej
 • Jesteście wielcy, Kura!

  Na godzinę 19:00 w akcji wyKURAj wirusie było 970zł od 24 wspaniałych ludzi, dziękujemy!

  Jutro zatem zawieziemy 59 zestawów do bohaterów i osób, które w tym trudnym czasie działają dla nas wszystkich. 49 od Was + 10 od nas. 30 zestawów zawieziemy do Sanepidu. Czekamy na kolejne zgłoszenia.

  Dzisiaj dostarczyliśmy 10 zestawów od nas do Centralnej Izby Przyjęć Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego.
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Razem zapewnijmy pyszne kebaby i wodę dla bohaterów walczących z wirusem!


Dlaczego ta akcja? 

Wokół nas jest obecnie wielu bohaterów walczących z epidemią. Personel medyczny szpitali i oddziałów zakaźnych, ambulansów, wolontariusze, Sanepid i pracownicy wielu instytucji, którzy walczą o zdrowie nas wszystkich. Stan zagrożenia epidemicznego i ograniczenia z nim związane wpłynęły również na sytuację pacjentów szpitali oraz rodziców opiekujących się dziećmi w szpitalach. Chcemy im pomóc dając im nasze pyszne kebaby zawierające mnóstwo świeżych warzyw, a także butelkę wody. Obecna sytuacja jest dla nich największym wyzwaniem. Jest też wyzwaniem dla nas. Chcemy tą akcją zapewnić pracę dla blisko 40-osobowej ekipy Kury Warzyw.

g20d68ff149fb846.jpeg

Kura Warzyw i 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego w czasie kwarantanny, 17.03.2020


Cel

Każdego dnia w godzinach obiadowych i kolacyjnych chcemy przekazywać kebaby wraz z butelką wody osobom pracującym w instytucjach walczących z koronawirusem oraz tym, którym ograniczenia związane z kwarantanną uniemożliwają zjedzenie ciepłego posiłku. Ze swojej strony będziemy od dzisiaj przekazywali po 10 zestawów dziennie (tortilla Modro Moja i 0,5 butelka wody Krystaliczne Źródło), ale jesteśmy przekonani, że razem z Wami będziemy w stanie przekazywać ich znaczenie więcej! 

nb38d446a6602097.jpeg

Zdjęcie z Akcji KURAcji dla Alexa Jutrzenki, 24.11.2019


Szczegóły akcji

Wszystkie wpłaty dokonane każdego dnia do godziny 19.00 będziemy dzielić przez 20 PLN. W ramach tego przekażemy tortillę Modro Moja oraz 0,5 litrową butelkę wody Krystaliczne Źródło (PepsiCo - dzięki za pomoc!). Następnego dnia będziemy rozwozić zestawy do placówek medycznych i innych instytucji. Każdego dnia poinformujemy Was gdzie zostały zawiezione zestawy. Jeżeli zebrana w danym dniu kwota będzie większa niż zapotrzebowanie, to pula będzie przechodziła na następny dzień.

j8ae39d0a5411881.jpeg

Naszą gotowość do działania zgłosiliśmy do koordynatorów pomocy dla jednostek walczących z wirusem. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego wszystkie organizacje, które chcą abyśmy dowieźli im posiłek prosimy o kontakt na Facebooku, na adres [email protected] lub na numer telefon 609 549 289.


Kim jesteśmy?

Kura Warzyw składa się z ludzi, którzy pasjonują się gastronomią. Chcemy zrewolucjonizować rynek kebabów w Polsce. Prowadzimy lokale w Poznaniu i w Warszawie.

f2a831916239f706.jpeg


Dotarliśmy już między innymi do: • Centralnej Izby Przyjęć, Oddziału Endokrynologii, Centralnej Sterylizacji oraz Oddziału Intensywnej Terapii, Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, ul. Przybyszewskiego, Poznań
 • Centrum Zdrowia Psychicznego, Izby Przyjęć oraz Zakład Radiologii, Centrum Medycznego HCP, ul.  28 czerwca 1956, Poznań
 • Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, Poznań
 • Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu, ul. Nowowiejskiego oraz os. Przyjaźni, Poznań
 • Hospicjum Palium, placówki Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, os. Rusa, Poznań


Szczegółową listę dostaw podajemy na bieżąco w aktualnościach oraz naszych mediach społecznościowych.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 345

IA
IKA Albrecht Opakowania
1 000 zł
TE
Tigro. Eftim Marinov
1 000 zł
IN
iNEEDle
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MC
Mikołaj
450 zł
ZM
ZENBUD Marcin Żbikowski
200 zł
G
Gabrysia
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 834 zrzutki

i zebrali

528 830 299 zł

A ty na co dziś zbierasz?