id: 8wecat

Wolontariat w Zambii

Wolontariat w Zambii

Nasi użytkownicy założyli 982 770 zrzutek i zebrali 1 005 773 159 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć. Jestem Stefan i mam 17 lat. W czerwcu tego roku wyjadę na wolontariat do Lusaki, stolicy Zambii. Celem mojego wyjazdu jest poszerzenie horyzontów zambijskiej młodzieży i pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji. Od dziecka interesowałem się biznesem i chciałem być bogaty, by między innymi pomagać innym. Cały czas do tego dążę, rozwijając własne przedsięwzięcia. Jednak jeden cel już osiągnąłem. Mam szansę komuś pomóc. Podczas mojego wyjazdu do Zambii chcę wesprzeć młodzież w rozpoczęciu swoich pierwszych biznesów, które pozwolą im zarabiać pierwsze pieniądze. Wierzę, że zaszczepienie w nich żyłki do biznesu, pozwoli im w przyszłości wyjść z problemów finansowych. Miejsce, do którego jadę znacznie różni się od naszego zachodniego świata. Nie ma tam większości wygód i usług do których, my przywykliśmy. Nawet takie małe przedsięwzięcia jak sprzedaż gofrów cieszą się tam wysokim zainteresowaniem. Jest to więc ogromna szansa aby nawet przy małym jak na nasze standardy nakładzie finansowym wesprzeć pomysłową zambijską młodzież w walce o lepsze jutro. Jednym z celów tej zbiórki jest więc pozyskanie pieniędzy na wsparcie zambijskiej młodzieży w ich przedsięwzięciach biznesowych.


Dodatkowo planuję przeprowadzić zajęcia z podstawowych umiejętności informatycznych, takich jak programowanie. Jestem przekonany, że dzięki temu dzieciom w zambijskich slumsach poszerzą się horyzonty i być może dzięki pasji i ciężkiej pracy w przyszłości pozwoli im to polepszyć standard życia. Aby dzieci mogły uczyć się w szkole przydatnych umiejętności potrzebny jest niezbędny sprzęt. Jeżeli uda mi się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy, chciałbym kupić projektor, który pozwoli na prowadzenie zajęć zarówno moich jak i innych nauczycieli szkoły na wyższym poziomie.


W przypadku ponadprzeciętnego sukcesu zbiórki, będziemy mogli otworzyć salę komputerową, w której dzieci będą mogły cały czas się rozwijać. W tym celu potrzebne jest 8 laptopów i ok 2000 PLN, by opłacić roczną pensję nauczyciela informatyki pracującego na pół etatu.


Każda złotówka zostanie wykorzystana przeze mnie aby pomóc dzieciom i młodzieży z zambijskich slumsów osiągnąć wyższy standard życia i wyjść z biedy. Z góry dziękuję za każdą pomoc :)


Stefan :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 36

SO
Stanley
301 zł
JK
Justyna Kupiec-Doroż
300 zł
WK
Wojciech Kupiec
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
IB
Iwona Butryn
 
Dane ukryte
200 zł
MA
Marina
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!