id: 8wmh82

Mały szpital - duży problem, RESPIRATOR DLA CZT!

Mały szpital - duży problem, RESPIRATOR DLA CZT!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
102 780 zł z 51 390 zł
200%

Aktualności 1

 • Kochani! Mamy już kwotę na jeden respirator! Jesteście WIELCY!


  Ale wiem że w piątek wyszły kolejne przelewy, które dotrą dopiero po niedzieli. Mam też deklarację wielu osób, które chcą nadal wesprzeć zbiórkę.


  Dlatego w porozumieniu z Centrum Zdrowia Tuchów i darczyńcami gotowymi do wpłacenia kolejnych środków podjęliśmy decyzję, że zbieramy dalej - na drugi. To w pełni zabezpieczy potrzeby mieszkańców Pogórza i naszego szpitala.


  Powiem szczerze - w tej całej wirusowej beznadziei Wasze zaangażowanie jest cudem i warto było spróbować :)  f5e15766f0a93c26.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

MAŁY SZPITAL – DUŻY PROBLEM. RESPIRATOR DLA CZT!


Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o. to placówka świadcząca różnorodne usługi medyczne mieszkańcom Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego. Zakres działalności CZT obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, specjalistyczną opiekę ambulatoryjną, lecznictwo szpitalne, diagnostykę, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, leczenie stomatologiczne, programy profilaktyczne oraz rehabilitację leczniczą. Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi działalność leczniczą w 12 lokalizacjach. Głównym miejscem udzielenia świadczeń jest Tuchów, gdzie zlokalizowane są m.in. 4 oddziały szpitalne tj. Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Neonatologiczny i Oddział Chirurgii Jednego Dnia. Pomimo iż w ostatnich latach podmiot wielokrotnie znajdował się w rankingu 100 najlepszych szpitali w Polsce, nie znalazł się w tzw. sieci szpitali. Funkcjonowanie poza siecią w momencie epidemii koronawirusa uniemożliwia uzyskanie dofinansowania z budżetu państwa na zakup środków ochrony osobistej personelu, a tym bardziej wyposażenia, jakim jest respirator. Cały ciężar spoczywa na tym podmiocie.


Koronawirus jest jeszcze wielką niewiadomą nie tylko dla nas, zwykłych mieszkańców, ale i dla naukowców na całym świecie. Jedno jest pewne. Szansą na przeżycie pacjenta jest właśnie dostęp do respiratora, podtrzymującego funkcje oddechowe. 


W celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania szpitala w tym zakresie potrzeba pięciu takich respiratorów. Mimo iż Centrum Zdrowia w Tuchowie nie otrzymało dotychczas wsparcia finansowego z ministerstwa, od wojewody i powiatu, w ostatnim czasie zakupiło we własnym zakresie dwa urządzenia. Szpital postanowiły również wesprzeć gminy Tuchów, Gromnik, Ciężkowice i Pleśna, w chwili obecnej przygotowują się do zakupu kolejnego. To jednak wciąż za mało, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obsługiwanym mieszkańcom. 


Dlatego właśnie postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Pogórza, sympatyków, byłych pacjentów, do wspólnego włączenia się w akcję zakupu brakującego urządzenia. 


Wirus, który w ciągu kilku tygodni diametralnie przeorganizował nam codzienne życie nie wybiera, czy pacjent jest w szpitalu należącym do sieci, czy poza nią. Koronawirus nie patrzy na wiek, status zawodowy i majątkowy. Nikt z nas nie wie, czy nie braknie miejsc na oddziałach zakaźnych w wyznaczonych szpitalach. Nikt z nas nie wie też, czy i kiedy będzie potrzebował tego typu pomocy. Nikt z nas nie ma pewności czy respirator nie będzie jedynym urządzeniem, którego wykorzystanie da szansę przeżycia nam, naszym rodzicom, dziadkom czy dzieciom. 


Polacy potrafią się jednoczyć w ważnej sprawie. Mają wielkie serce i wspierają potrzebujących. Udowadniają to każdego dnia organizując liczne akcje, między innymi te już słynne szycia maseczek, drukowania przyłbic, przygotowywania posiłków dla personelu medycznego.


Dlatego jestem pewna, że po raz kolejny wspólnie pomożemy i zbierzemy środki na respirator dla Centrum Zdrowia Tuchów. Wierzę w powodzenie akcji. To przecież nasz szpital, nasze zdrowie i nasze życie. Nasza bardzo ważna sprawa.


DO DZIEŁA! 


WSPÓLNYMI SIŁAMI DAMY RADĘ!

Wpłacający 556

O
osp.tuchow
5 000 zł
H
HappyLand
3 500 zł
JM
Janusz Małgorzata Nowak
3 000 zł
P
Piekarnia Jasikowscy Tuchów
2 504 zł
AI
Agnieszka i Robert Łątka "ROBSPAW"
2 500 zł
W
WIMED
2 000 zł
MI
MW i WW
2 000 zł
GJ
Grzegorz Jurczak
2 000 zł
K
Krzysztof
2 000 zł
M
Markomp
2 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 120 zrzutek

i zebrali

376 865 833 zł

A ty na co dziś zbierasz?