id: 8xd3g4

Pomóżmy Darkowi odbudować dom

Pomóżmy Darkowi odbudować dom

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
31 453 zł 
z 50 000 zł
62%
zakończona 26.06.2022r
189 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Moi Drodzy,


Wszyscy pamiętamy „nocne rozmowy Polaków” u Pitka w Mirowie, dłuuuuugie weekendy, biwaki drużynowe, czy niezapomniane Wigilie „76”. Spanie na podłodze, śpiewanki do rana, gotowanie garnków kisielu i fajerwerki na pół wsi. Niestety wszystko to zostało zniszczone przez tragiczny pożar, który 1 kwietnia strawił całe wnętrze domu. Na szczęście dom stoi cały ale trzeba wyczyścić wnętrze, wymienić popękane w pożarze okna, zbić tynki, wymienić sufit, odmalować wszystkie ściany, naprawić stopioną elektrykę i odkupić całe wyposażenie domu. Jakby tego wszystkiego było mało dach i piec CO są również do wymiany.

Takie zdarzenia każdego człowieka potrafią przybić, ale znajdują w sobie energię, biorą kredyty i zabierają się do odbudowy domu. Niestety nie w tym wypadku. Darek od stycznia stara się dojść do siebie po udarze, uczył się mówić, przełykać i chodzić na nowo. Pomieszkuje u rodziny bo dom nie nadaje się do użytku, nie jest w stanie pracować, nie może nawet sam wyrzucić spalonych mebli a całą swoją energię powinien przeznaczyć na rehabilitację i powrót do zdrowia. A ze swoim zasiłkiem nie poradzi sobie finansowo z odbudową domu.

Dlatego zwracam się do was wszystkich: przyjaciół Darka, sąsiadów, harcerzy, wielbicieli „76” tych, którzy spędzali z nim czas na obozach rowerowych, wędrówkach górskich czy na koloniach z Panem Kleksem – pomóżmy Darkowi odbudować dom. Każda złotówka pomoże wyremontować Mirowo, każdy drobny gest przybliży go do powrotu do domu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 189

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

881 228 zrzutek

i zebrali

812 334 087 zł

A ty na co dziś zbierasz?