id: 8xeam8

Lekki samochód strażacki dla OSP Gorzeń Dolny

Lekki samochód strażacki dla OSP Gorzeń Dolny

46 826 zł z 50 000 zł
93%
160 dni do końca
367 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Czołem!

 

Nazywam się Paweł Krasa i od 2 lat jestem Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzeniu Dolnym.

 

Stery w naszej jednostce objąłem po tragicznie zmarłym śp. Henryku Bąku, który był WIELKIM PREZESEM.


Mając 31 lat staram się dorównać poprzednikowi...

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzeniu Dolnym powstała w 1956 roku. W 2021 roku będziemy obchodzić jubileusz 65-lecia istnienia. Nasza straż jest małą jednostką, znajdującą się w malowniczej miejscowości na Dzwonku, u szczytu góry Goryczkowiec, obok Wadowic.


Przez ostatnie lata sporo w naszej jednostce się zmieniło: przeprowadziliśmy termomodernizację budynku, wymieniliśmy dach, elewację. Po 60. latach istnienia nasza strażnica doczekała się ogrzewania. Następnie wyremontowaliśmy salę wykładową, sanitariaty, kuchnię, zaplecze oraz garaż. Te wszystkie inwestycje nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia gminy Wadowice oraz sponsorów i ludzi dobrej woli. Do remontu pozostaje jedynie poddasze.


Mimo trudnego usytuowania remizy posiadamy w swoich szeregach 30. strażaków, którzy aktywnie, na miarę swoich możliwości, angażują się w działalność jednostki. Strażacy są dysponowani do różnego typu działań ratowniczych, które są w znacznym stopniu utrudnione z powodu wysłużonych samochodów, które zawsze były pozyskiwane z własnych środków jako samochody używane.


Nie mając samochodu ratowniczo-gaśniczego z prawdziwego zdarzenia nie mamy możliwości wyjeżdżać do większości akcji. Obecnie posiadamy sędziwego Żuka i Gazelę (zdjęcie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na tle samochodów).


Jesteśmy zapleczem Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Działania jednostki coraz częściej idą w kierunku poszukiwań osób zaginionych. Stąd też naszym celem jest zakup samochodu, który umożliwiłby prace ratowników zwłaszcza w trudnym, górzystym terenie oraz w czasie pandemii SARS-CoV-2 na transport mieszkańców do punktów szczepień.


Zarząd OSP Gorzeń Dolny od kilku lat angażuje młodzież z terenu naszej jednostki. Obecnie posiadamy 28. młodych adeptów w wieku od 6 do 18 lat, którzy należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Główny nacisk podczas szkoleń kładziony jest na współpracę młodzieży ze sobą, ochronę przeciwpożarową oraz przygotowanie do ratownictwa medycznego. Nasza MDP chętnie organizuje pokazy dla swoich kolegów i koleżanek prezentując umiejętności zgodnie z nauką naszego Rodaka św. Jana Pawła II, który mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”


Dlatego zwracamy się do Ciebie, do Twoich bliskich o pomoc, wsparcie, abyśmy jako jednostka mogli zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Marzy nam się nowy samochód z napędem 4x4. Przykładowe zdjęcia samochodu jaki chcemy zakupić przedstawiamy w poście.

 

Koszt to ok 350 tys. zł wraz z zabudową. Obecnie mamy ok 150 tys. W tej kwocie mieści się pomoc z Gminy w wysokości 100 tysięcy złotych.

 

Planowany zakup jest w tym roku, roku jubileuszowym- 65 lecia istnienia naszej OSP w Gorzeniu Dolnym.

 

Prosimy i liczymy na Twoje wsparcie, każda złotówka jest bardzo ważna.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

 

                                                Za Zarząd

                                       Dh. Paweł Krasa

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 367

MK
Monika Kumala
30 zł
MS
Marcin Stypula
150 zł
J
Jarek
100 zł
M
Mariola
10 zł
SW
Sylwia Węglowska
70 zł
SS
Sylwia Sarnowska
40 zł
NA
Dudek Andrzej zbiórka puszka
100 zł
MC
Maria Chrapla - serwetka
60 zł
MP
Michał Piłat
40 zł
KB
Kamil Brańka
111 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

720 844 zrzutki

i zebrali

497 055 562 zł

A ty na co dziś zbierasz?