Opis zrzutki

Czołem!

 

Nazywam się Paweł Krasa i od 2 lat jestem Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzeniu Dolnym.

 

Stery w naszej jednostce objąłem po tragicznie zmarłym śp. Henryku Bąku, który był WIELKIM PREZESEM.


Mając 31 lat staram się dorównać poprzednikowi...

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzeniu Dolnym powstała w 1956 roku. W 2021 roku będziemy obchodzić jubileusz 65-lecia istnienia. Nasza straż jest małą jednostką, znajdującą się w malowniczej miejscowości na Dzwonku, u szczytu góry Goryczkowiec, obok Wadowic.


Przez ostatnie lata sporo w naszej jednostce się zmieniło: przeprowadziliśmy termomodernizację budynku, wymieniliśmy dach, elewację. Po 60. latach istnienia nasza strażnica doczekała się ogrzewania. Następnie wyremontowaliśmy salę wykładową, sanitariaty, kuchnię, zaplecze oraz garaż. Te wszystkie inwestycje nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia gminy Wadowice oraz sponsorów i ludzi dobrej woli. Do remontu pozostaje jedynie poddasze.


Mimo trudnego usytuowania remizy posiadamy w swoich szeregach 30. strażaków, którzy aktywnie, na miarę swoich możliwości, angażują się w działalność jednostki. Strażacy są dysponowani do różnego typu działań ratowniczych, które są w znacznym stopniu utrudnione z powodu wysłużonych samochodów, które zawsze były pozyskiwane z własnych środków jako samochody używane.


Nie mając samochodu ratowniczo-gaśniczego z prawdziwego zdarzenia nie mamy możliwości wyjeżdżać do większości akcji. Obecnie posiadamy sędziwego Żuka i Gazelę (zdjęcie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na tle samochodów).


Jesteśmy zapleczem Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Działania jednostki coraz częściej idą w kierunku poszukiwań osób zaginionych. Stąd też naszym celem jest zakup samochodu, który umożliwiłby prace ratowników zwłaszcza w trudnym, górzystym terenie oraz w czasie pandemii SARS-CoV-2 na transport mieszkańców do punktów szczepień.


Zarząd OSP Gorzeń Dolny od kilku lat angażuje młodzież z terenu naszej jednostki. Obecnie posiadamy 28. młodych adeptów w wieku od 6 do 18 lat, którzy należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Główny nacisk podczas szkoleń kładziony jest na współpracę młodzieży ze sobą, ochronę przeciwpożarową oraz przygotowanie do ratownictwa medycznego. Nasza MDP chętnie organizuje pokazy dla swoich kolegów i koleżanek prezentując umiejętności zgodnie z nauką naszego Rodaka św. Jana Pawła II, który mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”


Dlatego zwracamy się do Ciebie, do Twoich bliskich o pomoc, wsparcie, abyśmy jako jednostka mogli zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Marzy nam się nowy samochód z napędem 4x4. Przykładowe zdjęcia samochodu jaki chcemy zakupić przedstawiamy w poście.

 

Koszt to ok 350 tys. zł wraz z zabudową. Obecnie mamy ok 150 tys. W tej kwocie mieści się pomoc z Gminy w wysokości 100 tysięcy złotych.

 

Planowany zakup jest w tym roku, roku jubileuszowym- 65 lecia istnienia naszej OSP w Gorzeniu Dolnym.

 

Prosimy i liczymy na Twoje wsparcie, każda złotówka jest bardzo ważna.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

 

                                                Za Zarząd

                                       Dh. Paweł Krasa

Wpłacający 76

W
Wiesław
50 zł
PD
Piotr Dudek
200 zł
Z
Zbigniew Sarapata
200 zł
KJ
Ktarzyna Jamróz
50 zł
KR
Krystian Rz
50 zł
AD
Andrzej Dudek
200 zł
MK
Mateusz Klinowski
100 zł
SJ
Stanislaw Jasiński
50 zł
PS
Patryk Stawowy
100 zł
TM
Tomasz Moskała
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • Aleksandra Nowicka

  Przepraszam z całego serca, że wypisuje pod czyjąś zrzutką. Kochani bardzo proszę was o wsparcie. Przez Covid jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Mam bardzo duże zadłużenia. Jest szansa na wyjazd do pracy za granicę i w ten sposób utrzymać rodzinę lecz bez pomocy finansowej nie jest to możliwe. Został nam tylko tydzień. Dziękuję

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia :)

  50 zł
 • Michał Finer

  Bardzo proszę państwa o pomoc. Nie mam gdzie mieszkać mam na świecie jedynie babcię która ma 97 lat 😵 mama zmarła jak miałem 16 lat A ojca swojego nie znam. Ponoć zostawił mnie z mamą jak mialem 2 latka chciałbym zrobić prawo jazdy i nagrobek dla mamy... A co teraz najgorsze mam w lodówce jedynie światło  dziękuję państwu ❤ https://zrzu tka.pl/8tyrb5

 • P
  Paweł

  Powodzenia

  100 zł
 • K
  Katarzyna

  Trzymam kciuki za uzbieranie całości!!!

  30 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

645 042 zrzutki

i zebrali

400 749 201 zł

A ty na co dziś zbierasz?