id: 8ycev9

Wsparcie w leczeniu onkologicznym Szymona.

Wsparcie w leczeniu onkologicznym Szymona.

Nasi użytkownicy założyli 1 180 953 zrzutki i zebrali 1 234 987 512 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • 14.07.2023 to szczególny dzień. Szymon dzisiaj obchodzi 17-ste urodziny🎂. Nie będą one niestety wyglądały tak, jak powinny wyglądać urodziny nastolatka, jeszcze nie dzisiaj. Na imprezę przyjdzie czas. W poniedziałek Szymon zaczyna 5 z 6 cykli chemioterapii. Dodajmy mu siły żeby dalej tak dzielnie znosił leczenie. Symboliczna wpłata, wraz z życzeniami urodzinowymi w komentarzu, na pewno sprawi mu radość❤i45ZhoMh1edtOv4K.jpg

  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Martyna Wiśniewska • 14.07.2023 15:15

  Szymon wszystkiego najlepszego, zdrowia, cierpliwości i spełnienia marzeń💙

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szymon jako aktywny nastolatek lubi sport, zwłaszcza siłownię i crossfit. Jego pasją są gry komputerowe, kino, teatr oraz książki. W tym roku chętnie pomagał jako wolontariusz WOŚP, nikt by wtedy nie przypuszczał, że niedługo sam będzie potrzebował wsparcia.


W marcu 2023 mamę Szymona mocno zaniepokoił nawracający kaszel oraz spora utrata wagi. Po zmianie przychodni i lekarza Szymon został skierowany na szczegółowe badania do szpitala w Bytomiu. Po wykonaniu RTG i TK został przekierowany na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala. Tutaj postawiono diagnozę, która sprawiła, że życie kochającej się rodziny rozpadło się na kawałki: nowotwór złośliwy, Chłoniak HodgkinaGuz w śródpiersiu, o wymiarach 15.2cm x 13 cm x14 cm, przesunął jego serce na prawą stronę. Pierwsze tygodnie były krytyczne. Każdy dzień był walką. Serce było bardzo obciążone. Dzięki swojej kondycji, sportowemu stylowi życia Szymonowi udało się dotrzeć do kolejnego etapu. Tym etapem leczenia jest chemioterapia. Wyniszczająca ale jednocześnie ratująca jego życie. Przebywanie na oddziale onkologii dziecięcej, mimo dobrej opieki, jest bardzo bolesne, nie tylko fizycznie. Powikłania w trakcie leczenia (np. zakrzepica żył), niezbędne zabiegi (drenaż jamy opłucnowej prawej, odbarczenie tamponady serca) to nie jedyne obciążenia, które musi dźwigać Szymon… Pozostało jeszcze kilka cykli chemioterapii. Możliwe, że czeka go radioterapia.


TK klatki piersiowej z 16.05.23 daje nadzieję, leczenie idzie w dobrą stronę, guz zmniejszył się do wymiarów 97x94x107 mm. Szymon potrzebuje wiatru w żagle żeby sprawnie ruszyć w kierunku normalnego życia nastolatka, przed nim jeszcze długa droga. Mimo, że póki co leczenie jest refundowane, koszty się mnożą: rehabilitacja, korepetytorzy, odpowiednia dieta... Potrzebna jest praca wielu specjalistów żeby świat Szymona i jego rodziny znowu wrócił na swoje tory. Nie zabierzemy z jego barków choroby ale udzielając wsparcia finansowego możemy sprawić, że będzie łatwiej przejść przez to piekło. Każda wpłata się liczy, niech dobro wraca.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 831

preloader

Komentarze 62

 
2500 znaków