id: 8yvtkt

Fotografia analogowa to droga zabawa

Fotografia analogowa to droga zabawa

246 zł
z 360
68%
zakończona
01.03.2020r
6
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 686 zrzutek i zebrali 1 061 187 131 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej! :) Jak większość z was wie, od dawna jedną z moich pasji jest fotografia analogowa. Zaczęło się od filmu... .

Gdy miałem kilkanaście lat mój dziadek wraz z tatą zawzięcie dyskutowali na temat dygitalizacji starych rodzinnych z końca lat 60. Stare nagrania, ta dziwna dla mnie wtedy technika zapisywania obrazu jakże wielkie wywarła na mnie wrażenie, zafascynowała. Zapragnąłem tworzenia, tworzenia niekonwencjonalnego. Na nośniku, który dla większości społeczeństwa jest obecnie nośnikiem martwym. Mając 10/11 lat wydawało się to niemożliwe, nieosiągalne. Dniami i nocami marzyłem o moim pierwszym filmie na prawdziwej taśmie filmowej!

Byłem obsesyjnie uparty na tym punkcie (mimo realnej niepraktyczności), lecz dopiąłem swego. Drążąc temat filmu analogowego odkryłem jednak inną podobną drogę uwieczniania obrazu.


Był nią stary aparat z początku XX wieku znaleziony u taty w szafie. Kolejna zajawka :D

Usłyszałem oczywiście, że nie nadaje się on już do użytku, aczkolwiek pewnego dnia po wielu naleganiach pojawił się w moim domu mój pierwszy oraz obecny apart analogowy. Czyli jednak! Ta droga jest możliwa! Jaka to była radość. Cudowny prezent od Wujka. Prezent na lata.


Od tamtego czasu moja pasja zaczęła kiełkować. Oczywiście nie od razu. Pierwsze nieporadne zdjęcia robione podczas uroczystości rodzinnych czy próbne zdjęcia zwykłych przedmiotów. Takie zawsze są początki. Z roku na rok zdjęcia wychodziły coraz lepiej. Tak zleciało chyba już z 7 czy 8 lat. Teraz czasem zdarza mi się już zużyć po parę rolek na miesiąc heh.


Moja miłość do filmu oraz fotografii analogowej przetrwała próbę czasu. Mógłbym mówić, pisać na ten temat oraz tematy okoliczne prawie w nieskończoność. Ta niesamowita pasja daje mi tak wiele szczęścia i radości. :D


Teraz właśnie zbliżają się moje 20 urodziny i chciałbym poprosić was z tej okazji o małe wsparcie :)

Fotografia analogowa to naprawdę droga zabawa i sporo już na nią wydałem. Finalny koszt na każde 36 zdjęć wynosi od 40 do 60zł, a trzy minuty filmu na taśmie analogowej to od 120 do 300zł. To nie są małe pieniądze :(.


Byłbym bardzo szczęśliwy gdybyście chcieli podrzucić mi troszkę niezbędnego paliwa napędowego do kontynuowania mojej pasji ;) Np. Zamiast prezentu urodzinowego wrzucie tutaj parę groszy. Bardzo dużo mi w ten sposób pomożecie. Nie musi być to duża kwota. Dzięki Wam kupię za zebrane tutaj pieniądze zapas różnorodnych filmów, który pomoże mi w dalszym rozwoju!. :)


Dzięki za przeczytanie wpisu oraz za ewentualną wpłatę! <3

Jeśli nie widziałeś moich prac zapraszam na insta: paragoon.jery ;)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
5 zł
JS
Jeremi Sapilak
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!