id: 8zecvs

Leczenie i rehabilitacja Lenki - Zespół Angelmana

Leczenie i rehabilitacja Lenki - Zespół Angelmana

Nasi użytkownicy założyli 1 146 183 zrzutki i zebrali 1 193 887 923 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

m669887c6daddbad.jpegLenka urodziła się w 2011 jako zdrowa dziewczynka. Jednak jej szczęście i spokój nie trwały długo... Po podaniu w czwartym miesiącu życia szczepionki skojarzonej, zaczęły się problemy.

Lenka bardzo płakała, na jej nóżce zrobił się odczyn poszczepienny. Następnego dnia moja córeczka była już innym dzieckiem... Nie chciała jeść, nie spała. Czułam, że z moim dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. Lekarze uspakajali mówiąc, że wszystko jest w normie, że to minie.

Po kolejnej szczepionce podanej około czterech tygodni później pojawiły się kolejne komplikacje. Wysypka, ostra biegunka, oczopląs. Traciliśmy kontakt z naszym dzieckiem. Lenka zatrzymała się w rozwoju. To wtedy zaczęła się walka o życie i zdrowie naszej ukochanej córeczki. Rozpoczęliśmy intensywną rehabilitację. Lenka przeszła szereg badań neurologicznych, genetycznych, kardiologicznych, okulistycznych i gastrologicznych.

Zdiagnozowano u niej zespół Angelmana .

Nasza córeczka ma dziś 9 lat- nie mówi, nie chodzi. Ma problemy z równowagą i koordynacją ruchową. Dodatkowo ma padaczkę lekooporną, refluks żołądkowo-przełykowy, astygmatyzm, oczopląs, problemy ze spaniem-bardzo często się budzi. Jej codziennej walce towarzyszy ogromny lęk. Następstwem lęku są często wysoce niepożądane zachowania autoagresywne takie jak: uderzanie głową, gryzienie, policzkowanie, nawrotowe wymioty, nudności a także wydawanie głośnych, powtarzających się dźwięków. Wiemy, że lęk w Zespole Angelmana wywoływany jest przez zmiany w codziennej rutynie, nieznane środowisko i ludzi, separację a także strach przed tłumem i hałasem. Rozłąka jest statystycznie najczęstszą przyczyna lęku, szczególnie gdy dotyczy ulubionego, preferowanego opiekuna. Wynika to najprawdopodobniej z faktu ograniczonej zdolności do samodzielnej komunikacji, która zazwyczaj mocno wspomagana jest przez opiekuna. Nieobecność ulubionego opiekuna powoduje trudności w komunikowaniu myśli i uczuć co może skutkować bezradnością i prowokować lęk.

Lenka mimo tych wszystkich przeciwności często się uśmiecha. Uwielbia kontakt z innymi ludźmi i zwierzętami. Każdego obdarza uśmiechem i otwartym serduszkiem.

By móc się rozwijać Lenka potrzebuje leków, intensywnej rehabilitacji, specjalistycznych terapii, wizyt lekarskich, sprzętu do rehabilitacji oraz niezbędnych pomocy edukacyjnych i logopedycznych. Są to ogromne koszty. Rocznie na codzienną terapię dziecka, turnusy rehabilitacyjne oraz zakup niezbędnych sprzętów przeznaczamy 25-30 tys. zł

Bardzo prosimy ludzi o dobrych sercach o pomoc w walce o naszą kochaną córeczkę. Dziękujemy z całego serca za wsparcie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 312

preloader

Komentarze 31

 
2500 znaków