id: 8zyyb7

Pomóż Nataszy pokonać raka! / Help Natasza to win with cancer!

Pomóż Nataszy pokonać raka! / Help Natasza to win with cancer!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
78 250 zł
z 90 000
86%
zakończona
29.04.2020r
774
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 980 644 zrzutki i zebrali 1 002 309 195 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Wybaczcie proszę brak aktualnych wpisów. Ostatni czas był bardzo aktywny i sprawy trochę się pokomplikowały. Na jednej z kontroli pooperacyjnych okazało się, że jeden z węzłów chłonnych po prawej stronie szyi (czyli przeciwnej do wcześniejszego guza) jest powiększony i o niejednorodnej strukturze. Natasza została skierowana na biopsję powiększonego węzła. Jej wynik , niestety, wykazał obecne w nim komórki nowotworowe. Niezbędna okazała się następna operacja. Miała obejmować wycięcie powiększonego węzła chłonnego wraz ze wszystkimi pozostałymi piętrami węzłów po prawej stronie szyi. Lekarze nie byli w stanie stwierdzić, czy jest to przerzut nowotworu, czy uaktywniły się komórki nowotworowe, które były już tam wcześniej. Następnym problemem był odległy termin operacji, jednak udało się go przyspieszyć i operacja odbyła się 28 czerwca. Tak jak zostało zaplanowane – zostały wycięte wszystkie węzły chłonne po prawej stronie szyi oraz ponownie został zoperowany język. Konieczne było powiększenie bezpiecznego marginesu. Obecnie Natasza dochodzi do siebie, rany poooeracyjne goją się dobrze, choć mimo wszystko jest jeszcze dość mocno osłabiona. To była trzecia operacja w ciągu trzech miesięcy i organizm wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji. 30 lipca Natasza jedzie do Gliwic na kontrolę , wtedy też będą już wyniki badania histopatologicznego. Dalszy plan obejmuje leczenie w klinice dr Janusza Vorreitera w Niemczech, dlatego wciąż zbieramy niezbędne fundusze. Dotychczas ogromna część zebranej kwoty została wydana na konsultacje i specjalistyczne antynowotworowe preparaty lecznicze. Serdecznie i z całego serca dziękujemy za wszystkie wpłaty, to dla Nataszy nieoceniona pomoc!!! Bez Was leczenie nie byłoby możliwe.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

U Nataszy zdiagnozowano raka złośliwego języka. Czeka ją bardzo trudne i długie leczenie, obejmujące najpierw ciężką operację ratującą życie, a potem wiele miesięcy leczenia i rehabilitacji. Chcemy Jej pomóc i zebrać fundusze na niezbędne leczenie przed i po operacji (immunoterapię), rehabilitację, środki uśmierzające ból, konieczne specjalistyczne badania (nie wszystkie są refundowane) i podstawowe potrzeby na kilka miesięcy po operacji.

8zyyb7-7cf83a87.png

Natasza - człowiek o społecznym uosobieniu – niech działa dalej w naszym imieniu!

Wielu Gdynian kojarzy Nataszę poprzez Fundację Dogtor, organizację pozarządową zajmującą się dogoterapią. Wielu miłośników tańca zna Ją jako tancerkę i instruktorkę. Studenci trójmiejskich uczelni mieli z Nataszą zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Teraz, osoba o ogromnej wrażliwości w stosunku do innych, potrzebuje naszego wsparcia i odzewu.

Prosimy: zaangażujcie się!

Wspólnie wesprzyjmy Nataszę Pęcherzewską.

Przyjaciele, Znajomi i Współpracownicy Nataszy.

21 stycznia 2019 roku u Nataszy zdiagnozowano raka złośliwego języka. Diagnozę poprzedziła bardzo uciążliwa choroba: początkowo nadżerka, potem rana na języku, niegojąca się mimo leczenia. Jednocześnie refluks, który skutkował cofaniem kwasów trawiennych z żołądka do jamy ustnej i drażnieniem rozwijającej się rany powodując ogromny ból i cierpienie. Natasza przez ostatnie miesiące, od września 2018 roku, przespała nie dłużej niż trzy godziny w ciągu doby. Bardzo cierpi z powodu niewyspania i osłabienia organizmu (obecnie Natasza waży 45 kg), i chronicznego bólu, który w czasie mówienia i przełykania bardzo się nasila. W tej chwili je już tylko w postaci płynnej. Czeka ją bardzo trudne i długie leczenie, obejmujące najpierw ciężką, ale niezbędną operację ratującą życie, a potem wiele miesięcy leczenia i rehabilitacji.

8zyyb7-d3e2aa.png

8zyyb7-dd535dcc.png

Dlaczego chcemy pomóc?

Z powodu choroby, która powoduje chroniczny ból i ogromne trudności w jedzeniu i mówieniu, Natasza nie może już wykładać i prowadzić zajęć terapeutycznych. Wynagrodzenie z pracy na pół etatu wystarcza na opłatę raty kredytu mieszkaniowego i część rachunków. Na zwolnieniu lekarskim otrzymuje tylko 80 % wynagrodzenia. Potrzeby związane z leczeniem są znacznie pilniejsze i większe niż możliwości finansowe samej Nataszy, jej rodziny i najbliższych.

Chcemy Jej pomóc i zebrać fundusze na niezbędne leczenie po operacji (immunoterapię), rehabilitację, środki uśmierzające ból, konieczne specjalistyczne badania (nie wszystkie są refundowane), podstawowe potrzeby na kilka miesięcy po operacji, a już teraz odbudowanie kondycji fizycznej przed operacją i po niej. Obecnie, na co zwracają uwagę lekarze, Natasza jest wychudzona i słaba, co zwiększa ryzyko komplikacji pooperacyjnych lub odsunięcie niezbędnej operacji na później. Dlatego już teraz niezbędne są specjalne preparaty i odżywki, które odbudują jej masę i siły. Stwierdziliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych i chcemy podjąć wyzwanie razem z Nataszą.

8zyyb7-526b2183.png

Opis choroby i leczenia.

Niebezpieczeństwo zdiagnozowanego u Nataszy nowotworu wynika z jego umiejscowienia (w obrębie głowy) i rodzaju (złośliwy rak języka). Stopień ryzyka wynika z umiejscowienia blisko kluczowych dla życia organów. Istnieje bardzo mały margines dla bezpiecznego wycięcia guza bez spowodowania spustoszenia w obrębie szyi i głowy. Położenie i typ nowotworu oznacza niestety tendencje do przerzutów. Dlatego tak ważny jest czas i jak najszybsze wykonanie operacji ratującej życie oraz rekonstrukcji języka, która daję szansę powrotu do normalnego życia.

8zyyb7-5cdc465b.png

Natasza została zakwalifikowana do operacji ratującej jej życie, termin został wyznaczony na koniec marca w Instytucie Onkologii w Gliwicach. To bardzo ciężka operacja polegająca na usunięciu chorej części języka wraz z guzem, wycięciu węzłów chłonnych w całości po lewej stronie i części po prawej stronie. Jednocześnie zostanie dokonana rekonstrukcja języka poprzez pobranie tkanek z uda i przeszczepienie ich w miejsce ekstrakcji. Hospitalizacja wyniesie 2-3 tygodnie. Potem czeka ją wielomiesięczne leczenie i rehabilitacja. Decyzja o jego ostatecznej formie będzie podjęta w zależności od wyników badania histopatologicznego po operacji.

Kim jest Natasza?

Człowiekiem o ogromnym sercu i wielkiej empatii. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog i dogoterapeutka. Od lat współtworzy Fundację Dogtor, jedną z pierwszych w Polsce organizacji zajmujących się dogoterapią. Na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Przy udziale specjalnie wyszkolonych psów prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych, pomagając im w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Natasza pracuje także jako wykładowca na uczelniach prowadząc przedmioty metodyczne na kierunkach pedagogicznych. Głównie na Uniwersytecie Gdańskim, a także Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Ateneum, PWSH Pomerania w Chojnicach oraz w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych

W przeszłości była tancerką ZPiT „Ziemia Elbląska” oraz instruktorką tańca.

8zyyb7-57a23452.png

8zyyb7-bf6cdd23.png

Kim jest Natasza dla nas?

To Mistrzyni zaangażowania społecznego – pomagając Nataszy, przyłączasz się do Jej dzieła!

Prosimy zaangażujcie się! Tu każda złotówka wrzucona jak najszybciej do naszej wirtualnej puszki ma znaczenie!

Dziękujemy Wszystkim, którzy już się włączyli i włączają!

Przyjaciele i współpracownicy Nataszy

Przyjaciele i Współpracownicy o Nataszy

8zyyb7-d7d62f18.png

Czym jest dobro...? Sokrates twierdził, że tylko to, co dobre jest naprawdę pożyteczne i że dzięki dobru osiągamy szczęście. Platon stawiał ideę dobra ponad ideę istnienia, uważając, że to pierwsza zasada według której powstał świat i jest celem, do którego on dąży...

Potocznie mówimy, że "dobro wraca"...Jesteśmy wolontariuszami Fundacji Dogtor, która już ponad 15 lat pomaga innym w nietypowy sposób: poświęcamy swój czas, aby przygotowywać psy do pracy w roli psa terapeuty i potem odwiedzamy wiele miejsc, aby przy ich obecności przynosić ukojenie, uśmiech, pomagać przezwyciężać trudy życia, rehabilitacji, chorób. Naszymi podopiecznymi są dzieci, osoby z różnymi niepełnosprawnościami, seniorzy, osoby chore i zagrożone wykluczeniem w różnym słowa tego znaczeniu. Jednym z Naszych zasłużonych wolontariuszy, wspierającym szeregi fundacji praktycznie od początku, jest NATASZA PĘCHERZEWSKA. Stanowi wzór dla naszych innych wolontariuszy. Dobra, jakie wnosi jej osoba nie da się policzyć i zmierzyć. Przyznamy, że ciężko pogodzić się nam z informacją o jej chorobie. Jaki jest sens takich sytuacji? Cierpienia, lęku? Dlaczego to spotyka takich ludzi? Być może to właśnie sprawdzian naszego własnego "dobra"...dobro wraca? Chcemy w to wierzyć i nie wyobrażamy sobie nie włączyć się do pomocy Nataszy i pragniemy prosić Ciebie, który to czytasz o wsparcie zbiórki na rzecz Jej leczenia. W końcu każda złotówka oznacza tutaj szczęście i możliwość czynienia dobra dalej...

Wolontariusze Fundacji Dogtor

8zyyb7-f9106593.png

Pani NataszaPęcherzewska pedagog, terapeutka fundacji „Dogtor”.

Od 2003 roku prowadzi zajęcia dogoterapii dla uczniów z wieloraką niepełnosprawnością w przedszkolu, szkole podstawowej i oddziałach rewalidacyjno-wychowawczych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Gdyni, wspomagając proces edukacji, rewalidacji i rehabilitacji dzieci.

Spotkania wnoszą w życie uczniów dużo radości, uśmiechu, poczucia wartości i sprawczości, rozwijają mowę i stymulują zmysły.

Ciekawe aktywności proponowane przez Panią Nataszę i obecność psa DOGTORA podczas zajęć są doskonałą motywacją dla uczniów do podejmowania wysiłku i spontaniczności.

Szczęśliwi, otwarci i uśmiechnięci uczniowie odnoszą swoje cotygodniowe sukcesy w rozwoju fizycznym, psychologicznym i społecznym, w atmosferze radości i poczucia bezpieczeństwa ucznia.

Pani Natasza jest osobą empatyczną i otwartą na innych ludzi, z wielką kulturą osobistą, a także ciepłem i wyrozumiałością wobec dzieci uczestniczących w zajęciach dogoterapii.

Zespół pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Gdyni

8zyyb7-d4812dab.png

NATASZKA jest dla mnie kimś więcej niż tylko koleżanką z pracy czy wysoko ocenianym przez studentów nauczycielem, dydaktykiem (…) Nade wszystko jest ONA wspaniałym człowiekiem, oddaną PRZYJACIÓŁKĄ, na którą zawsze i w każdej sytuacji można liczyć - jest niczym promyk słońca przedzierający się przez czarne chmury w deszczowy dzień.

Poznałam Ją przed wielu laty, podczas gdy wspólnie rozpoczynałyśmy swoją pracę na Uniwersytecie Gdańskim.

Już wtedy wiedziałam, że mam do czynienia z kimś absolutnie wyjątkowym – I nie myliłam się. Życie wielokrotnie weryfikowało i potwierdzało naszą przyjaźń (podczas gdy wspólnie dzieliłyśmy swoje dole i niedole, gdy niosłyśmy sobie wzajemną pomoc w trudnych chwilach).

Jeszcze niedawno, bo kilka miesięcy temu Nataszka podnosiła mnie na duchu, gdy podupadłam na zdrowiu. Dzisiaj jak się okazuje sama również potrzebuje wsparcia.

Wierząc, że POMAGANIE INNYM zmienia świat na lepsze bardzo proszę o poparcie akcji wspomagającej Nataszkę.

Dr Longina Strumska - Cylwik

8zyyb7-daa41929.png

Ciepło, empatia, delikatność, eteryczność, wyczucie... tymi słowami między innymi można opisać Nataszę Pęcherzewską. To ona wprowadzała mnie w świat wolontariatu w zastępach Fundacji Dogtor (zaprosiła mnie do współpracy przy prowadzeniu zajęć chłopców z różnego rodzaju trudnymi zachowaniami), stanowiła źródło inspiracji i wiedzy, gdy zaczynałam swoją przygodę jako wolontariusz Fundacji Dogtor. Zostałam w niej do dziś i Natasza miała w tym swój niemały udział. Przyszedł czas wyrazić swoją wdzięczność i wesprzeć, więc przyłączam się do apelu o wpłaty na konto zbiórki dla Nataszy.

Barbara Kozłowska-Lidke,

Wolontariusz Fundacji Dogtor

Moje spotkania z Nataszą nie miały charakteru spektakularnego – nie uratowała mi życia, nie wyciągnęła mnie z jakiś niezwykłych kłopotów. Mocno za to pamiętam takie zwykłe drobiazgi – jak bolało mnie gardło, to Natasza wygrzebała z torebki jakieś cudowne tabletki, po których kaszel przeszedł; jak nie zdążyłam zjeść śniadania, to Natasza natychmiast wyciągnęła z torby drożdżówkę. Natasza nigdy nie mija ludzi, zawsze się zatrzymuje - obdarza ich swoją uwagą, troszczy się o nich.

Dr hab. prof. UG Małgorzata Lewartowska- Zychowicz

8zyyb7-118e0da9.png

Nataszę Pęcherzewską znam od wielu lat, od szkoły podstawowej. Razem byliśmy w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, który od początków swego istnienia był reprezentantem Elbląga w kraju i poza jego granicami.

Z Nataszą – która zawsze była osobą radosną, pełną pasji i zaangażowania – miałem przyjemność tańczyć w parze przez ponad 8 lat. W zespole popularyzowaliśmy wartości kultury regionalnej oraz dorobek kultury ogólnonarodowej, podczas wyjazdów zespołu prezentowaliśmy piękno obrzędów, strojów, pieśni i tańca ludowych. Można powiedzieć, że ten okres jej życia był naszym wspólnym…

Po zakończeniu kariery tanecznej Natasza, jak wielu członków ZPiT „Ziemia Elbląska”, zaangażowała się w tworzenie ruchu tanecznego w naszym mieście.

8zyyb7-1a0c44.png

Była instruktorką tańca na obozach tanecznych, a potem służyła wsparciem przy tworzeniu Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, który istnieje do dziś, skupiając tancerzy tańca towarzyskiego. Bo to właśnie dzisiejszy taniec towarzyski „wyrósł” z naszego zespołu, którego członkiem był także Antoni Czyżyk, założyciel EKT „Jantar”.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem więc wiadomość, że moja taneczna partnerka zmaga się z chorobą. Zawsze przyjazna, otwarta na innych, aktywna, z ogromną kulturą osobistą. W imieniu Nataszy i swoim własnym proszę o wsparcie akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka pieniędzy na jej leczenie.

Romuald Koszper

English below:

Natasza has been diagnosed with tongue malignancy cancer. She is facing a severe surgery, postsurgery treatment, another reconstuctive surgery and a long - term recovery. We are collecting funds to save her life.

8zyyb7-e8e98e6c.png

A type of woman with a very social personality – let her work in our name!

Many citizens of Gdynia associate Natasza with Dogtor Charity, a non-profit organization dealing with dog therapy. Many dance lovers know her as a dancer and as a dance instructor. The students of colleges in Gdansk, Sopot and Gdynia have lessons with Natasza at departments of pedagogy. Now, this person with extraordinary sensibility towards others needs our support and prayers.

We ask you: Please engage, friends, colleagues and co-workers!

Let’s support Natasza so she can breathe, swallow and speak normally. So she can live! On the 21st of January 2019, she was diagnosed with tongue malignant cancer. The diagnosis was preceded by a very tedious illness. First tongue erosion, later wounds in the tongue that wouldn’t heal despite treatment. At the same time, she was experiencing reflux resulting in drawing back her gastric juice to the oral cavity, irritating the developing wound on the tongue. During the last few months, since September 2018, the longest Natasza has slept was for 3 hours a day. She suffers a lot from sleep deprivation and body weakening (she weighs 45 kg) and from chronic pain that aggravates when she speaks, eats and swallows. Usual eating is very hard, food has to be taken in liquid form. She will have to undergo a long and hard treatment, including first a hard but necessary life-saving surgery, and then many months of treatment and rehabilitation.

8zyyb7-57e03284.png

8zyyb7-2d6d0b2c.png

Why do we want to help?

Due to the disease that causes chronic pain and enormous difficulties with eating and speaking, Natasza cannot teach at colleges and carry on her therapeutic work. Her income from her part – time job is only enough to cover paying her mortgage and a half of the bills. Being on sick leave, she will only get 80% of this quote. The needs related to her treatment are much more urgent and exceed the financial possibilities of Natasza herself, her family and her closest ones.

We want to help her and raise funds necessary for: treatment after the operation (immunotherapy), rehabilitation, pain killers, much needed specialist testing analyses (not all of them are government funded), basic needs for a few months after the surgery and right now for rebuilding her physical condition before and after the surgery.

At the moment, what the doctors point at, Natasza is attenuated and weak, what increases a risk of post-surgery complications and of postponing the operation itself for much later. That’s why now some special substances and nutrients are much needed so to rebuild her mass and help her regain strength. We concluded that everything is possible and we want to take on this challenge with Natasza to raise money and save her life.

8zyyb7-b582c361.png

Illness and treatment description

The main danger of Natasza’s diagnosed cancer comes from its localization (head area) and from its type (malignant). The degree of risk comes from the localization of other crucial for life organs. There is a very small margin for a safe extraction of the tumour without causing damage around neck and head. The location and the type of the cancer means, unfortunately, further tendency to spread. That’s why time, the quickest realization of the life-saving surgery, and the reconstruction are so important. It all gives her a chance to come back to lead her normal life.

8zyyb7-949d98a7.png

Natasza has been classified to undergo a life-saving surgery, and the date was set for the end of March at the Institute of Oncology in Gliwice. It’s a very hard surgery consisting in removal of the ill part of the tongue with the tumour, removal of all the lymph nodes on the left side and part of it on the right side. Simultaneously, the tongue reconstruction will be carried out through collecting tissues from a thigh following by its transplantation in the extraction place. The hospitalization will last from 2 up to 3 weeks. After that, she will go through many months of treatment. The decision about its final form will be taken depending on the results of the histopathology examination after the surgery.

Who is Natasza?

She is a woman with an enormous heart and empathy. Her education and passion is pedagogy and dog therapy. For many years she has been co-creating Dogtor Foundation, one of the first organizations in Poland specialized in dog therapy. She works with disabled people every day. With the participation of especially trained dogs, she leads lessons for children and adults, thus helping them in rehabilitation and in coming back to health.

Natasza works as a lecturer in colleges, giving methodology classes at pedagogical departments. Mainly she works at the Gdansk University, but also at Academy of Fine Arts in Gdansk, at Ateneum, and at PWSH Pomerania in Chojnice.

In the past she was a ZPiT dancer in “Ziema Elblaska” dancing group and she was a dance instructor as well.

8zyyb7-8329f9c1.png

8zyyb7-1ba3500e.png

Who is Natasza for us?

She is the master of social engagement. Helping Natasza, you join her great work.

Please: engage! Every dollar put into our virtual charity box as soon as possible has a meaning! We want to express gratitude to all of you who already has joined us and who are joining us now.

Natasza’s friends and co-workers.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 774

SK
Sonia
50 zł
 
Dane ukryte
500 zł
BW
Beata Wolak
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DB
D.B
BW
Beata Wolak
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 66

 
2500 znaków