id: 92amjw

Druk książki "Władysław kozielsko-bytomski. Ambitny władca Górnego Śląska"

Druk książki "Władysław kozielsko-bytomski. Ambitny władca Górnego Śląska"

Nasi użytkownicy założyli 957 404 zrzutki i zebrali 963 997 806 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Książę kozielski i bytomski Władysław, syn Kazimierza bytomskiego, nie doczekał się do tej pory wydania drukiem swej biografii. A szkoda, bo to jedna z najciekawszych postaci spośród panujących na Górnym Śląsku książąt z dynastii Piastów. Dlatego postanowiłem ten stan zmienić.


Książka "Władysław kozielsko-bytomski. Ambitny władca Górnego Śląska" to opowieść o niezwykle ambitnym władcy, który nie chciał być tylko biernym obserwatorem politycznych wydarzeń. Pomimo niewielkiego księstwa i skromnych środków, Władysław prowadził odważną politykę zagraniczną pomiędzy konkurującymi ze sobą regionalnymi mocarstwami - Czechami Luksemburgów i Polską Piastów.


Książka, choć popularnonaukowa, to jednak przygotowana została na podstawie obszernych badań źródłowych i porównawczych oraz szerokiej bibliografii. Recenzent książki, dr hab. Marcin Böhm, prof. UO, podkreślił jej znaczenie dla poznania dziejów średniowiecznego Górnego Śląska w czasach hołdów lennych i polsko-czeskich walk o dominację na Śląsku. Stanowić więc może zarówno ciekawą pozycję dla historyków, jak i amatorów - miłośników Klio i dziejów Śląska.


Książka napisana, zaprojektowana, w trakcie składu i korekty, a więc praktycznie gotowa do druku. No właśnie... i tu zaczynają się schody. Aby książkę wydrukować, niestety potrzebne jest wsparcie groszem, niekoniecznie praskim.


j834ebae4be10c06.jpeg


Druk książki w kolorze, na papierze kredowym, nawet w niewielkim nakładzie (300 egz.) to jednak koszt znaczny i niestety większy, niż odłożone na ten cel oszczędności. Ceny druku od początku roku mocno powędrowały do góry, w związku z czym chciałbym Was poprosić o wsparcie i pomoc w wydaniu biografii Władysława kozielsko-bytomskiego. Do zlecenia druku brakuje mi dokładnie 2250 zł.


Dzięki za wszelką pomoc.

Damian Halmer


Każda z osób, która wesprze zrzutkę kwotą minimum 40 złotych, otrzyma pocztą podpisany egzemplarz książki ze specjalnymi podziękowaniami. Dlatego proszę o podanie wszelkich niezbędnych danych w trakcie przelewu lub kontakt mailowy na adres: [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

MK
Marcin Klemenski
50 zł
GG
Grzegorz Goliński
40 zł
AZ
Andrzej Zielonka
40 zł
MM
Mariusz Maciów
44 zł
KG
Krzysztof Grzanka
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KB
Krystian Brzezina
ukryta
Sebastian Świerczyński
40 zł
MR
Maciej Rożniewski
50 zł
DC
Daniel Cichorski
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków