id: 93pny3

PROSZĘ POMÓŻ MI ŻYĆ BEZ BÓLU

PROSZĘ POMÓŻ MI ŻYĆ BEZ BÓLU

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 023 zrzutki i zebrali 1 160 709 474 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Proszę pomóż mi żyć bez bólu!

 

Kochani jestem Beata.

 

Niedawno przekroczyłam magiczną 40 – tkę. I wraz z przekroczeniem tej granicy do mojego życia powróciła choroba.

12 lat temu stwierdzono u mnie endometriozę. Endometrioza to ciężka i przewlekła choroba. W czasie jej przebiegu endometrium czyli błona śluzowa normalnie wyściełająca tylko wnętrze macicy wydostaje się z jej wnętrza i zaczyna „obrastać” narządy rozrodcze i inne narządy jamy brzusznej. Tworzący się wewnątrz KOKON uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów, a powstające przez to stany zapalne tworzą liczne guzy, torbiele i zrosty.

Walkę z chorobą rozpoczęłam w 2008 r., przeszłam już przez wszystkie możliwe etapy leczenia endometriozy, począwszy od farmakoterapii, głównie terapii hormonalnej i przeciwbólowej, która na jakiś czas spowolniła rozwój choroby, po częściowe leczenie operacyjne polegające na usunięciu ognisk zapalnych – torbieli i guzów z narządów rozrodczych. Niestety pomimo wysiłków i podejmowania kolejnych prób leczenia mój stan zdrowia w listopadzie 2019 r. znacznie się pogorszył, choroba powróciła i zaczęła w niesamowicie szybkim tempie postępować i atakować narządy wewnętrzne, głownie fragmenty jelit. Moje długotrwałe pobyty w szpitalu, tylko zahamowały na chwilę skutki choroby. Mój stopień choroby na dzień dzisiejszy określany jest jako bardzo zaawansowany i nazywany jest endometriozą głęboko naciekającą.

Choroba stopniowo lecz coraz bardziej mnie okalecza, odebrała mi już możliwość zostania matką, a ból stał się moim codziennym towarzyszem.

           Tylko radykalna operacja usunięcia macicy wraz z przydatkami i częściowa resekcja jelita są dla mnie jedynym ratunkiem. Wiem, że taka operacja jest bardzo obciążająca dla kobiety fizycznie i psychicznie, ale w końcu uwolni mnie od bólu.

Przez wiele lat kobiety takie jak ja przekonywano, że muszą żyć z bólem, dlatego obecnie nie ma jeszcze możliwości refundacji takich operacji przez NFZ.

Jeśli chcę żyć bez bólu muszę poddać się operacji w jednym z dwóch prywatnych ośrodków w Polsce, które zajmują się leczeniem endometriozy. Koszt takiej operacji w klinice Medicus we Wrocławiu to 40.000zł.

Niestety pomimo wsparcia osób najbliższych jest to dla mnie nadal ogromny koszt.

Moim największym pragnieniem jest budzić się każdego dnia z poczuciem, że w końcu ból i cierpienie nie jest moją codziennością, by mieć na to szansę z wielką nadzieją zwracam się z prośba o Twoje wsparcie i każdą najmniejszą pomoc w uzbieraniu choć części potrzebnej kwoty na to bym mogła żyć bez bólu!

 

 

 

 

 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 236

preloader