id: 93xxye

Kulawa książeczka - druk książki

Kulawa książeczka - druk książki

Nasi użytkownicy założyli 982 792 zrzutki i zebrali 1 005 808 486 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kulawa książeczka to książka z bajkami dla dzieci pisanymi wierszem, opowiada o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. W bajkach poruszam tematy niepełnosprawności a także inności w szerszym tego słowa znaczeniu. Bohaterowie moich bajek to zwierzątka, postaci baśniowe lub istoty wymyślone przeze mnie, które w nienachalny i bezpieczny sposób oswajają dzieci a także rodziców z tematem inności, uczą prawidłowych zachowań względem osób z niepełnosprawnością a także pokazują, że niepełnosprawność lub inność nie jest przeszkodą w byciu szczęśliwym i samodzielnym.


m379c2aa4abe0cfc.jpeg

 To jest okładka Kulawej książeczki


 Praca nad książeczką to dla mnie przyjemność i sposób na spędzanie czasu wolnego wieczorami, kiedy dzieci już śpią i można coś poskrobać. Cieszę się, że robię coś twórczego i moja aktywność może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór tematu przez... no właśnie, dla kogo właściwie adresowana jest Kulawa? Uważam, że dzieci posiadają naturalnie wrodzoną ciekawość i zdolność przyjmowania świata takim jaki jest. Oznacza to że niepełnosprawność lub po prostu nieco inny wygląd ludzi nie jest dla nich problemem a raczej jednym z czynników poprzez który świat jest różnorodny. Po cóż więc pisać książeczkę dla dzieci wyjaśniającą im coś, z czego zrozumieniem nie mają absolutnie żadnego problemu?


s7218fa5c9e239f4.jpeg

To proces tworzenia ilustracji, tę kredkę podwędziłem moim dzieciom :)


Niektóre dzieci podczas swojego poznawania świata napotykają na barierę którą jest postrzeganie go przez pryzmat tego jak odbierają świat ich rodzice, opiekunowie i całe środowisko w jakim się znajdują. Bariera ta nie jest winą osób dorosłych ale pewnych wyuczonych schematów w których żyją. Innymi słowy to jak dziecko postrzega na przykład osoby z niepełnosprawnością, jest odzwierciedleniem tego jak widzą je ich rodzice. Wśród osób dorosłych napotykamy całą gamę różnorakich opinii, wzorców zachowań, emocji i relacji odnoszących się do osób z niepełnosprawnością i nie zawsze są one poprawne. Z pomocą może im przyjść moja książeczka, która jest łatwa do odbioru przez dzieci ale także może skłonić do refleksji rodziców. 


Kulawa książeczka to także motywator dla dzieci które na co dzień borykają się ze swoją niepełnosprawnością. Historie opisane na łamach jej kart opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami.


q465268f0f9c84e6.jpeg

A to pani korektor i redaktor Kulawej jako wróżka


 Kulawa książeczka to projekt nad którym zacząłem prace około trzech lat temu. Właśnie wtedy napisałem swoje pierwsze bajki. Po jakimś czasie zabrałem się za samodzielne rysowanie ilustracji (nie, nie jestem rysownikiem, ale bardzo się starałem :) a później nauczyłem się obsługi niezbędnych programów graficznych, aby samemu przygotować moje dziełko sztuki do druku. Taka już ze mnie Zosia samosia, wszystko najchętniej zrobił bym sam bo tylko wtedy będzie po mojemu :) Po ukończeniu tych wszystkich prac przyszedł cza na korektę i redakcję. Podjęła się jej świetna specjalistka na którą trafiłem przypadkowo i od razu wiedziałem, że mówimy wspólnym językiem. Dzięki Pani Iwonie Kulawa książeczka została oszlifowana ze wszelkich błędów i stała się najlepszą wersją siebie samej.

z2a6990ccafdd1fa.jpegTo moje dzieci podczas tworzenia teł - nie do końca są tego świadome :)


 Kulawa książeczka jest obecnie gotowa do druku, jednak biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny w drukarniach, nie będę w stanie pokryć kosztów potrzebnego nakładu. Uważam, że książka już na chwilę obecną ma sporą rzeszę swoich fanów, osób które na bieżąco śledzą moją stronę internetową i czekają na jej wydanie. Nakład jakiego obecnie potrzebuję to 500 egzemplarzy i uważam, że kwota zbiórki jaką zaproponowałem, powinna na ten cel wystarczyć. W razie uzbierania większej kwoty, będę mógł zwiększyć nakład, w przypadku nie uzbierania odpowiedniej kwoty, nakład będzie adekwatnie zmniejszany i już. Kulawa książeczka powstanie, tak postanowiłem i tego się wciąż trzymam. Od Was natomiast zależy jak wiele osób będzie mogło ją przeczytać


y429dccabb30258c.jpeg

 To ja - sprawca tego całego zamieszania z Kulawą książeczką :)


Od ośmiu lat pracuję jako asystent osoby z niepełnosprawnością - to przede wszystkim praca skłoniła mnie do napisania książeczki. Wierzę, że moje doświadczenie w kontakcie i pracy z osobami z niepełnosprawnością, pozytywnie wpłynie na przyswajanie tematu przez odbiorców książeczki. Jestem też szczęśliwym mężem kochającej żony oraz ojcem dwóch wspaniałych chłopców, to oni sprawiają, że codziennie przeżywam z nimi moje drugie dzieciństwo. Dzieci również wspierają mnie w tworzeniu książki, ich rysunki posłużyły mi jako tła do bajek. To połączenie bycia asystentem i tatą, ukształtowało moją książeczkę w takiej formie, w jakiej się ona obecnie znajduje.


 Pieniądze ze zbiórki w całości przeznaczę na druk Kulawej książeczki oraz wszelkie aspekty jej dystrybucji (pakowanie, wysyłki itd.) Kulawa książeczka już nie może usiedzieć w miejscu, więc jeśli uważasz że to co robię ma wartość, serdecznie zapraszam do wsparcia.


Od miesięcy prowadzę stronę dotyczącą swojego projektu, to tutaj informuję swoich odbiorców o postępach prac: https://www.facebook.com/Projekt-Kulawa-Ksi%C4%85%C5%BCeczka-106623788199071


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 85

OJ
Olga
22 zł
JK
Jerzy Król
50 zł
JP
Justyna Pawlikowska
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
AK
Anna K
30 zł
BK
Barbara Klimek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MO
Monika
20 zł
 
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków