id: 93zf52

Doposażamy ośrodek dla dzieci ulicy

Doposażamy ośrodek dla dzieci ulicy

370 zł 
z 4 700 zł
7%
zakończona 30.04.2021r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Opis zrzutki

Jako Fundacja Dzieci Etiopii „Barkot” prowadzimy ośrodek dla dzieci ulicy w Awassie w Etiopii. Naszym głównym celem jest kompleksowa pomoc dzieciom, które znalazły się w dramatycznej sytuacji życiowej- prowadzimy zajęcia otwarte, edukacyjne, resocjalizacyjne, terapię w ośrodku- dążymy do reintegracji z rodzinami i aktywizacji zawodowej rodziców dzieci.

Większość naszych podopiecznych, którzy obecnie przebywają w ośrodku, żyła na ulicy z tego, co udało im się wyżebrać od ludzi. W tej chwili mają dach nad głową, w co się ubrać, pełne wyżywienie i chodzą do szkoły. Darowizny, które wpływaja do fundacji, wydajemy zawsze na najbardziej bieżące potrzeby związane z utrzymaniem dzieci w ośrodku. Mamy w planach zakup dodatkowego wyposażenia, które pozwoliłoby nam żyć i pracować na przyzwoitym poziomie. Bez Waszej pomocy nie będzie to jednak możliwe. Konkretnie chodzi o:

- szafki dla dzieci na ubrania i rzeczy osobiste – do tej pory dzieci trzymają wszystkie rzeczy osobiste w kartonach. Jeszcze nigdy na to nie narzekali, ale chyba każdy się zgodzi, że na dłuższą metę jest to bardzo uciążliwe, nieestetyczne i generalnie powinniśmy jak najszybciej się pozbyć takich prymitywnych rozwiązań jak kartony

h7adbfd062975e57.jpeg

- szafa na dokumenty, materiały edukacyjne, plastyczne i przybory biurowe- nasza prosta szafka na dokumenty zwyczajnie jest już przeładowana. Ponadto wszelkie kredki, mazaki, ołówki, nożyczki znajdują się na do tej pory pustym łóżku, które już niebawem prawdopodobnie będzie zajęte. Jest to również miejsce ogólnodostępne i co chwilę coś ginie.

d0393493c58b1b56.jpeg

- 2 komputery stacjonarne – do tej pory pracownicy korzystają na zmiany z dwóch starych komputerów, które oddaliśmy na użytek fundacji. Niestety sprzęt jest bardzo stary, co chwilę coś się psuje, przez co tracimy bezcenny czas i zbyt wiele pieniędzy na naprawy.

- krzesła plastikowe – potrzebujemy dla dzieci z otwartych zajęć do użytku na zewnątrz budynku. Obecnie używamy ławek szkolnych, które codziennie wynosimy i wnosimy, przez co zaczęły się niszczyć. Jeśli zrzutka się uda, nie będziemy wynosić ławek na zewnątrz dzięki czemu ławki będą mogły służyć przez kolejne lata.

v7078c8b775cbef7.jpeg - elektryczny piec do indżery – obecnie właściciel budynku kończy budowę nowych pomieszczeń, m.in. kuchni. Do tej pory używaliśmy pieca na drewno, który stał na zewnątrz i ogromnie kopcił. Planujemy przenieść kuchnię w cywilizowane warunki i elektryczny piec będzie koniecznością.

Kosztorys:

Szafki dwunastopółkowe = 700 zł x 2 = 1400 zł

Szafa = 800 zł

Komputer stacjonarny = 550 zł x 2 = 1100 zł

Krzesła plastikowe 30 zł x 20 = 600 zł

Piec do indżery = 800 zł

Łączna kwota do zebrania: 4700 zł

Wszystkie wymienione rzeczy kupimy niezwłocznie po uzbieraniu dostatecznej kwoty. \

Prosimy o wsparcie! Będziemy również wdzięczni za udostępnianie.

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5

 
Dane ukryte
50 zł
BM
Elżbieta Meilak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
ŁŻ
Łukasz Żydek
100 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Nasi użytkownicy założyli

751 493 zrzutki

i zebrali

541 170 876 zł

A ty na co dziś zbierasz?