id: 9499u3

Wesprzyj film fabularny ZRZUT

Wesprzyj film fabularny ZRZUT

Nasi użytkownicy założyli 982 792 zrzutki i zebrali 1 005 808 486 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywam się Darek Foks.

[https://pl.wikipedia.org/wiki/Darek_Foks]

Jakiś czas temu rozpocząłem pracę nad filmem ZRZUT, którą z ważnych powodów musiałem przerwać, w czym spory udział miała i ma pandemia. Ta praca jest jednak na tyle artystycznie, finansowo i emocjonalnie zaawansowana, a dudnienie kroków historii już tak donośne, że postanowiłem ją dokończyć. Wierzę, że pandemia niebawem też postanowi dokończyć samą siebie w sposób umożliwiający wykonanie celnego ZRZUTU.

lc73ac5fe1281fd1.jpeg

ZRZUT to projekt pełnometrażowego minimalistycznego filmu fabularnego, którego głównym tematem jest zbrodnia na historii popełniana codziennie przez rządzących przy współudziale ich mniej lub bardziej świadomych ofiar, czyli nas. Ten temat jest obecny w moich pracach literackich i wizualnych od lat, jednak to film jest najlepszym medium dla opowieści o fałszywych rekonstruktorach historycznych, którzy postanowili hurtowo zarobić przy okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej, zawadzając przy okazji o rocznicę wybuchu powstania w Warszawie. Taki film może powstać tylko jako produkcja niezależna.

bb29b3f9d1db03d5.jpeg

Filmu ZRZUT nie da się zrobić po partyzancku. Próbowałem. Po partyzancku można jedynie napisać poemat i oparty na nim scenariusz. Tak też zrobiłem. Bez pieniędzy nie da się zrealizować pełnometrażowej fabuły, nawet minimalistycznej. Mikrobudżet, który założyłem, pozwoli na produkcję tego kameralnego filmu w profesjonalnych warunkach. Spotykam się z przychylnością, zrozumieniem i chęcią współpracy wybitnych twórców. Na razie mam dla nich historię, pomysły inscenizacyjne oraz wiedzę pozwalającą na przygotowanie i poprowadzenie tej niewielkiej produkcji. Mam też pragnienie zapewnienia im w miarę godziwych warunków pracy, bo artysta nie powinien pracować w deszczu i chłodzie oraz za darmo. Wiele razy pracowałem za darmo lub półdarmo, więc wiem, w czym rzecz. 

j1f14f30aae437d2.jpeg

Dla wspierających ZRZUT przygotowałem duży zestaw upominków (lista jest obok/poniżej – warto przejrzeć ją uważnie). To głównie moje książki (w dużej mierze końcówki nakładów) i moje limitowane prace wizualne „Historia kina polskiego” (np. człowiek-pies powyżej) oraz „Być jak Robert Bresson” (np. Cybulski nad człowiekiem-psem). Jest też kilka rarytasów. Starałem się, żeby były to przede wszystkim wytwory rąk własnych. Wysyłką upominków i jej kosztami zajmie się nasza produkcja – proszę o podanie adresu e-mail w podsumowaniu w celu ustalenia wysyłki/odbioru.

b35013bd93869e76.jpeg

Dla wszystkich darczyńców znajdzie się miejsce w napisach końcowych, zaproszenie na kinowy lub sieciowy pokaz filmu, a także ilustrowany zdjęciami z planu scenariusz w wersji cyfrowej. Wesprzeć ZRZUT można również udostępnieniem i polubieniem zbiórki oraz dowolną kwotą bez upominku (wybierając opcję „wpłać bez nagrody” u dołu sekcji „wpłać na zrzutkę” przy podsumowaniu), także anonimowo, jednak jest tych upominków tyle, że dla każdego powinno wystarczyć. Proszę o wsparcie ZRZUTU i w imieniu ZRZUTU dziękuję.


Więcej informacji o mnie i projekcie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Darek_Foks

http://www.ppibl.ibl.waw.pl/mediawiki/index.php?title=Darek_FOKS

http://malyformat.com/2020/02/dajmy-sie-sparafrazowac/

https://www.facebook.com/mynameisfoksdarekfoks

https://www.facebook.com/filmzrzut/

https://www.facebook.com/wydawnictworaymondq/

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 54 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Nieaktywne
Inne
„Zrzut” Darka Foksa – książka poetycka z autografem (2020)
Nieduży poemat „Zrzut” zainspirował scenariusz większego filmu pod tym samym tytułem. Na okładce wykorzystano cztery fotomontaże autora pochodzące z o...
50 zł

Kupione 6 z 150

Zakończona
Inne
Książka „Pieśni o wszystkim” Darka Foksa z autografem (2018)
Poetycka i nawet udana próba opisania wszystkiego. Ostatnie egzemplarze.Prosimy o podanie maila w celu ustalenia wysyłki!
55 zł
Zakończona
Inne
Książka „Wielkanoc z tygrysem” Darka Foksa z autografem (2008)
Zapis walki autora z formą kryminału, a na okładce Monica Bellucci w mundurze majora Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zawiera także lirykę i fajne...
55 zł
Zakończona
Inne
Książka „Susza” Darka Foksa z autografem (2014)
Radykalna minimalistyczna proza. Ostatnie egzemplarze.Prosimy o podanie maila w celu ustalenia wysyłki!
55 zł

Kupione 1 z 7

Zakończona
Inne
Książka „Café Spitfire” Darka Foksa z autografem (2019)
Jeden z krytyków słusznie nazwał tę książkę rewelacyjnie hipnotyczną, jednak tego generalnie nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć i przeczytać.P...
55 zł

Kupione 2 z 50

Zakończona
Inne
Książka „Kronsztad” Darka Foksa z autografem (2017)
Wiersze o dużym mieście i rewolucji.Prosimy o podanie maila w celu ustalenia wysyłki!
55 zł
Zakończona
Inne
Książka „Sigmund Freud Museum” Darka Foksa z autografem (2010)
Poemat nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.Prosimy o podanie maila w celu ustalenia wysyłki!
55 zł

Kupione 2 z 45

Zakończona
Inne
Książka „Historia kina polskiego” Darka Foksa z autografem (2015)
Tak jak mówi tytuł – historia kina polskiego z obrazkami instruktażowymi. Z roku na rok coraz lepsza. Książka była nominowana do Górnośląskiej Nagrody...
55 zł

Kupione 2 z 10

Zakończona
Inne
Książka „Przecena map” Darka Foksa z autografem (2005)
Wybór wierszy z pierwszych książek. Ostatnie egzemplarze.Prosimy o podanie maila w celu ustalenia wysyłki!
55 zł

Kupione 2 z 3

Zakończona
Inne
Książka „Historia poezji polskiej dla drwali” Darka Foksa z autografem (2015)
Pozycja niezbędna w tornistrze każdej poetki i każdego poety. Ostatnie egzemplarze.Prosimy o podanie maila w celu ustalenia wysyłki!
55 zł

Kupione 2 z 12

Zakończona

Wpłaty 58

PL
Piotr Lewicki
SK
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KH
Krzysztof Hoffmann
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
MR
Marek Rudnicki
ukryta
GJ
Grzegorz Jankowicz
110 zł
AS
Andrzej Smyczek
50 zł
AS
Alicja Stasiewicz
100 zł
MS
Maciej Stępniak
70 zł
Zobacz więcej