id: 96ru95

Tandem - rower na potrzeby prowadzenia zajęć dla Asystenta Turystycznego Osoby Niepełnosprawnej

Tandem - rower na potrzeby prowadzenia zajęć dla Asystenta Turystycznego Osoby Niepełnosprawnej

3 000 zł z 2 590 zł
115%
2 dni do końca
45 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kurs ATON - Asystentów Turystycznych Osób Niepełnosprawnych jest nowatorską inicjatywą Stowarzyszenia „Kantata” przeznaczoną dla środowiska i osób z niepełnosprawnościami w zakresie możliwości uprawiania turystyki górskiej, kajakowej i rowerowej.

Kolejna edycja kursu to szansa na wypracowanie pewnego ustalonego standardu, który powinien obowiązywać Asystentów Turystycznych Osób z Niepełnosprawnością. Tym samym można powiedzieć, że przecieramy nowe szlaki, ponieważ jesteśmy bogatsi o doświadczenia z poprzedniej edycji, wiemy które z elementów wymagają wzmocnienia i poszerzenia oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie szkolenia w terenie.

Na naszych kursach asystenci osób z niepełnosprawnościami uczą się jak bezpiecznie, a przede wszystkim godnie uprawiać turystykę górską, kajakową i rowerową z osobami niepełnosprawnymi, wykluczonymi i pozbawionymi możliwości uprawiania turystyki. Pozytywna edukacja oparta na warsztatach dążących do niwelowania barier i uprzedzeń to jeden z priorytetów naszego Stowarzyszenia.

W module poświęconym turystyce rowerowej pragniemy przedstawić na czym polega ten typ turystyki w zestawieniu z potrzebami osób z niepełnosprawnością oraz dlaczego potrafi być ona tak fascynująca. Uczestnicy kursu przyswoją elementy techniki jazdy z osobą z niepełnosprawnością na rowerze dwuosobowym typu tandem, poznają również przepisy związane z organizacją rowerowych imprez oraz kwestie związane z bezpieczeństwem jazdy. Przedstawimy również szlaki rowerowe przyjazne turystom o specjalnych potrzebach oraz zaprezentujemy w jaki sposób bezpiecznie się na nich poruszać. Nie zapominamy  również o sytuacjach awaryjnych i sposobach radzenia sobie z nimi.

Prowadzenie zajęć w formie warsztatów na bezpiecznym, nowym i odpowiednio dopasowanym sprzęcie to dla nas priorytet. W tym celu planujemy zakupić kilka rowerów typu tandem od polskiego producenta takich rowerów.

Mamy nadzieję, na wykorzystanie tego sprzętu również w projektach realizowanych dla osób z niepełnosprawnościami poza kursem ATON.

Zachęcamy do wsparcia naszej zrzutki.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 45

D-
Z Nutką po Nidzie - DZIĘKUJEMY
400 zł
D-
Mirka i Sławek Ch
200 zł
D-
Pole namiotowe Ryte Błota Korsarz
180 zł
JL
JanL
169 zł
D-
500 Kajaków Bug
150 zł
D-
Paweł Ś
100 zł
L
Leszek
100 zł
F
Franciszka
100 zł
TK
Tomasz Kaczor
100 zł
MO
Marek Ożóg
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 832 zrzutki

i zebrali

528 827 157 zł

A ty na co dziś zbierasz?