id: 96udku

#KwestaListopadowa

#KwestaListopadowa

1 999 zł z 3 000 zł
66%
zakończona 28.11.2020r
21 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Dziękuję wszystkim, którzy wsparli TPBA. !

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kwesta Listopadowa odbywa się na wrocławskich cmentarzach od 1995 roku. W tym wyjątkowym czasie dołączyłam do tego wydarzenia jako #WirtualnyWolontariusz, aby pomóc osobom bezdomnym w najtrudniejszym dla nich okresie jesienno-zimowym. Dołącz, proszę, do mojej zbiórki. Dziękuję!j2ae50f2582b1c9d.jpeg


Nabyte do tej pory przez pracowników oraz Wolontariuszy doświadczenie, stawia przed nimi nowe wyzwanie. Stan podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19 w dużych skupiskach ludzi kazał zmienić dotychczasową organizację zbiórki. Z uwagi na bezpieczeństwo i troskę o zdrowie Wolontariuszy oraz Darczyńców, kwesta odbędzie się w Internecie.

Okres jesienno-zimowy jest bardziej wymagający dla osób doświadczających bezdomności oraz dla pracowników Wrocławskiego Koła TPBA. Co roku jest przygotowywana oferta pomocy odpowiednio dostosowana do potrzeb osób bez domu. Z tej pomocy jesienią i zimą korzysta znacznie większa liczba osób. Dla pięciu placówek prowadzonych przez Wrocławskie Koło TPBA oznacza to zwiększone koszty na opłacenie rachunków za ogrzewanie (średnio 5 000 zł na placówkę w miesiącu). Zalecenia epidemiologiczno-sanitarne nakładają dodatkowe obostrzenia związane z zabiegami higienicznymi, którym muszą być poddani mieszkańcy schronisk, noclegowni i ogrzewalni. Znaczna część podopiecznych wymaga także opieki medycznej i częstej zmiany opatrunków ran powstałych na ich ciele w wyniku posiadanych schorzeń. To czas, który w swojej naturze generuje większe koszty, wymagane przy zabezpieczeniu zdrowia i życia osób przebywających na ulicy oraz w placówkach dla osób bezdomnych.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

742 426 zrzutek

i zebrali

526 855 449 zł

A ty na co dziś zbierasz?