id: 9767fk

Na odbudowę gospodarstwa rolnego po trąbie powietrznej

Na odbudowę gospodarstwa rolnego po trąbie powietrznej

Nasi użytkownicy założyli 1 033 754 zrzutki i zebrali 1 098 893 237 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień 07.06.2020 zmienił życie ojca i syna na zawsze. Zjawisko atmosferyczne, które przeszło przez posesję Romana i Błażeja Rządkowskich w Zarębicach (gmina Przyrów), niczym błyskawica w mgnieniu oka zabrało dorobek całego życia. W jednej chwili wirujący lej objął swym zasięgiem wszystkie budynki gospodarcze, wchłonął je po czym odsłonił już tylko ogrom zniszczeń i zgliszczy. Doszczętnie zniszczone zostały dwie stodoły, w których znajdowały się maszyny rolnicze, a także zapasy zboża. Zrujnowana wiata garażowa, powalony kurnik. Ten obraz pożogi odsłania także oborę, na której całkowicie powalony został dach. Zwierzęta (krowy i cielęta), zostały bez schronienia, w miejscu w którym w razie deszczu bądź innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, będą panować bardzo trudne warunki bytowe. Nie ocalał jednak żaden inny budynek gospodarczy, który mógłby być alternatywą dla zniszczonej obory.

     Widok, który poraża. Gruzowisko, które w niczym nie przypomina dawnego gospodarstwa. Gołębie kołujące nad podwórkiem w poszukiwaniu swoich gniazd, krowy wracające z pastwiska, które nie rozpoznają swojego „domu”, do którego zawsze wracały od wielu lat.

Serce płacze, oczy nie mogą znieść widoku, ale…nadzieja umiera ostatnia…

Jeszcze może być pięknie?

   Wesprzyj zbiórkę, aby pomóc odbudować gospodarstwo, które było dorobkiem pokoleń, źródłem utrzymania i azylem rodzinnym.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 116

MR
Marcin Różycki
1 000 zł
KR
K.Huras
1 000 zł
KR
U.J. Różyccy
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
DI
D i M Synowiec
600 zł
SI
Sebastian i Marta R
600 zł
AD
Hamerla
500 zł
BR
Bartłomiej Różycki
500 zł
AS
Alicja Szusterowska
500 zł
BI
Renata i Ryszard Kołek
500 zł
Zobacz więcej