id: 998etj

Na rehabilitacje Dawida

Na rehabilitacje Dawida

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
42 668 zł 
z 30 000
142%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 912 445 zrzutek i zebrali 874 466 216 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na rehabilitacje naszego kolegi i przyjaciela. Szacowany MINIMALNY koszt to 30 000 złotych i może urosnąć. Dokładne informacje będą nam znane w momencie opuszczenia szpitala rehabilitacyjnego Zrzutka zorganizowana jest przez przyjaciół i rodzinę.

Wigilijny wieczór, który ludzie spędzają w rodzinnym gronie czy z przyjaciółmi, powinien być radosny i spokojny. Ostatnia Wigilia Bożego Narodzenia niestety nie dla każdego taka była - w jednej chwili idziesz ulicą w centrum miasta w kierunku taksówki, a w kolejnej budzisz się w szpitalu na oddziale neurochirurgii nie pamiętając kilku ostatnich dni.

Mam na imię Dawid, mam 29 lat.

Do niedawna byłem aktywnym, zaangażowanym w sport oraz życie zawodowe, mężczyzną. Pracowałem jako elektryk, grałem w siatkówkę i wraz z przyjaciółmi kibicowałem mojej ulubionej drużynie siatkarskiej.

Ten feralny wieczór sprawił, że w chwili obecnej nie jestem w stanie samodzielnie się poruszać i jestem całkowicie uzależniony od opieki innych ludzi. W wyniku poważnego urazu głowy niestety nie pamiętam co się stało, zdaniem lekarzy zostałem ciężko pobity.

Zostałem znaleziony w centrum miasta przez przypadkowych przechodniów, którzy wzywając pomoc uratowali mi życie.

Według wypisu ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej doznałem:

urazu czaszkowo-mózgowego z krwawieniem podtwardówkowym,

złamania kości czołowej,

złamania otwartego z przemieszczeniem ściany przedniej i tylnej zatoki szczękowej,

złamania oczodołu z wgłębieniem, złamania sklepienia i podstawy czaszki,

pourazowej odmy wewnątrzczaszkowej oraz przepukliny krążka międzykręgowego C5-C6.

uszkodzenia nerwu wzrokowego oka lewego

Po tych urazach niezbędna była natychmiastowa operacja, w wyniku której ustabilizowano mój kręgosłup poprzez zespolenie ze sobą kręgów.W wyniku uszkodzenia kręgosłupa cierpię na poważny niedowład kończyn górnych i dolnych, co uniemożliwia mi całkowicie poruszanie się oraz wypróżnianie. Obecnie przebywam na rehabilitacji w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu. Niestety rehabilitacja przebiega wolniej niż zakładano, między innymi z uwagi na infekcję bakteryjną, z którą mój zmęczony organizm sobie nie radzi. Czas rehabilitacji refundowanej przez NFZ biegnie szybko i wkrótce będę musiał wrócić do domu. Lekarze i rehabilitanci mówią, że mam dużo szczęścia. Podobne przypadki zazwyczaj nie rokują tak dobrze. Ja mam szansę powrócić do pełnej sprawności pod warunkiem intensywnej rehabilitacji, która potrwa minimum 6-7 miesięcy. Sytuacja niestety przerasta mnie i moją rodzinę finansowo, dlatego zwracam się do przyjaciół, znajomych i wszystkich życzliwych ludzi, którzy mogą wspomóc finansowo moją rehabilitację i codzienne potrzeby w postaci pampersów, artykułów medycznych i suplementów diety. Za każdą złotówkę przekazaną na rzecz mojego powrotu do zdrowia, a także za słowa wsparcia i otuchy, bardzo dziękuję.

Dawid Popielewicz

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 390

preloader

Komentarze 43

 
2500 znaków