id: 9a3p7s

Na leczenie złośliwego nowotworu Mięsaka Ewinga i dojazdy do IMiD w Warszawie

Na leczenie złośliwego nowotworu Mięsaka Ewinga i dojazdy do IMiD w Warszawie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
53 923 zł 
z 100 000 zł
53%
zakończona 15.02.2020r
1052 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Martyna ma 14 lat, W sierpniu 2019 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy, który nazywa się MIĘSAKIEM EWINGA tkanek miękkich i kości twarzoczaszki. Przed nami WALKA. PROSIMY O POMOC I WSPARCIE.

Witajcie!

Mam na imie Martyna. Mieszkam w Kościanie. W kwietniu skończyłam 14 lat. Mimo młodego wieku los mnie nie szczędził. Gdy miałam 8lat zmarł mój kochany tata. Zostałam z mamą, a także miałyśmy wsparcie w moim rodzeństwie. Niestety półtora roku po stracie taty odeszła moja kochana mama.

Był to straszny czas i okres w moim życiu, ale na szczęście mam rodzeństwo. Najstarsza siostra ( Hania Antkowiak ) zaopiekowała się mną i stworzyła dla mnie " nowy dom " . Razem z moim szwagrem ( Hubertem Antkowiak ) i ich córkami Nikolą i Jagodą postanowili, że będą moją rodziną zastępczą.

Jestem charakterną nastolatką i niestety często daje w kość moim bliskim, buntuje się i chcę robić dużo rzeczy po swojemu. Jednak mimo wszystko zawsze i wszędzie mogę na nich liczyć!

W kwietniu tego roku (2019) na lekcji w-f dostałam piłką w twarz. Pierwsze objawy pojawiły się 3 tygodnie po urazie pod postacią obrzęku. Siostra zaczęła jeździć że mną od stomatologa do chirurga stomatologa, aż w końcu udało nam się trafić do Poznania na oddział chirurgii szczękowo twarzowej . Tam pobrano wycinek do badania histopatologicznego. Niestety okazało się, że jest to nowotwór złośliwy.

Lekarze wysłali nas, ich zdaniem w jeszcze lepsze ręce do Warszawy na oddział onkologii dziecięcej w IMiD. Tam po wynikach badań i konsylium okazało się to prawdą. Zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy zwany Mięsakiem Ewinga tkanek miękkich/kości twarzoczaszki. Lekarze podjęli decyzję o leczeniu chemioterapią.

Wiem, że czeka mnie ciężka droga w walce z tym niechcianym kolegą, ale muszę dać radę i wiem, że dam ! Wiem, bo nie jestem z tym sama, mam rodzinę.

Niestety będzie przy tym sporo wydatkow, tj leki , dojazdy, witaminy i pewnie wiele innych.

Dlatego też tutaj kieruję swoją prośbę do osób o dobrym sercu , aby pomogły mi w tej walce.

Z góry wszystkim dobrym duszyczkom dziękuję! Co jakiś czas będę aktualizować wpisy i informować Was o postępach w leczeniu.

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Martyna.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1052

IM
1 600 zł
IN
Ingrid Nielsen
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
ŁD
Łukasz Duszyński
BI
Barbara i Marek Szczepańscy
600 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
594 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 101

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 999 zrzutek

i zebrali

763 976 544 zł

A ty na co dziś zbierasz?