Opis zrzutki

Zbiórkę pieniędzy przeznaczamy w całości na ofiary wojny na Ukrainie. Mimo, że pomoc kierujemy przede wszystkim do Polaków z Ukrainy, to udzielamy jej każdemu, kto znajduje się w potrzebie, bez względu na pochodzenie.

Nasze doświadczenie i wieloletnie kontakty ze środowiskami polonijnych umożliwiają otrzymywanie na bieżąco informacji o potrzebach naszych rodaków z terenu Ukrainy.

Od początku agresji rosyjskiej pomagamy setkom Polaków z Ukrainy w tym głównie dzieciom i matkom, którzy uciekli z obszarów objętych wojną.

Na potrzeby uchodźców przeznaczyliśmy znaczne ilości miejsc noclegowych w Domach Polonii w Pułtusku i Olsztynie, przeznaczamy na ten cel także pomieszczenia w mniejszych Domach Polonii w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Krakowie, Poznaniu

Udzielamy niezbędnej pomocy humanitarnej tym, którzy pozostali na Ukrainie. Są to najczęściej osoby starsze, chore, które nie mogą opuścić swoich domów.

W ramach Centrum Pomocy Humanitarnej Stowarzyszenia przygotowujemy kolejne transporty z pomocą kierowaną do środowisk Polaków skupionych wokół Domów Polskich w Barze, Żytomierzu, Samborze i w wielu innych ośrodkach.

Za zebrane środki kupujemy i przekazujemy ofiarom wojny wszystko to, co pozwoli przeżyć w miejscach dotkniętych wojną w tym m.in. produkty żywnościowe z długim terminem ważności, zwłaszcza żywność dla dzieci , leki i zaopatrzenie medyczne, agregaty prądotwórcze, latarki, termosy, materace, śpiwory , środki higienicznie i wiele, wiele innych.

Polacy na Ukrainie doświadczyli wywózek, represji, szykan sowieckiej władzy. W wolnej Ukrainie nie chcieli lub nie mogli opuścić rodzimych Kresów i pozostali tam, gdzie żyli ich przodkowie od wieków, pielęgnując polską tradycję, język, kulturę.

 Prosimy Polonię i Polaków z Polski i spoza jej granic do wsparcia naszej akcji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 62

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
400 zł
KZ
Kurier z Hollywood
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MC
Mariusz Cieślik
100 zł
SK
Gal Anonim1938
10 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MA
Martyna
100 zł
WS
Witold Szczeblewski
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

862 982 zrzutki

i zebrali

758 914 169 zł

A ty na co dziś zbierasz?