id: 9abbkf

Pomoc poszkodowanym po pożarze budynku PKP na Podolanach

Pomoc poszkodowanym po pożarze budynku PKP na Podolanach

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
12 226 zł z 50 000 zł
24%
zakończona 30.04.2020r
133 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nad ranem 19 stycznia 2020 roku w wyniku pożarku Państwo Wyrzykowscy oraz ich sąsiad Pan Marek Szota stracili dach nad głową wraz z całym dorobkiem. To ogromne szczęście, że nikt nie zginął i oprócz mieszkańców udało się również uratować 10 kotów, które na chwilę obecną są pod opieką fundacji.


Państwo Wyrzykowscy tymczasowo znaleźli schronienie u syna i synowej, PKP natomiast przyznało Państwu lokal zastępczy, który nadaje się do generalnego remontu. Właściwie lokal ten, w tej chwili nie wiele różni się od po pożarze. Nie ma ciepłej wody, łazienka to puste pomieszczenie z toaletą i starą wanną, kuchnia to tylko stara wolnostojąca kuchenka bez mebli. Pan Krzysztof jest inwalidą pierwszej grupy i sam nie jest w stanie nic zrobić. Z domu Państwa Wyrzykowski w związku z ogromną ilością wody jaka dostała się do mieszania w trakcie akcji gaśniczej nie da się nic uratować.


Sąsiad, Pan Marek Szota został zakwaterowany tymczasowo w hostelu w Chybach, na chwilą obecną nie wie jak potoczą się dalej jego losy. Sam również wymaga pomocy gdyż w grudniu miał amputowaną nogę i ciężko mu się poruszać i samodzielnie funkcjonować. Zbiera też fundusze na protezę. Oprócz tego co miał na sobie i przy sobie nie ma nic.


Bez wątpienia poszkodowane osoby potrzebują naszej pomocy, głównie pomocy finansowej i rzeczowej. Niestety stracili wszystko i ciężko będzie im z własnych pieniędzy wrócić do normalnego życia, dlatego prosimy o Waszą pomoc. Połowa zebranej tutaj kwoty trafi do Państwa Wyrzykowskich a druga połowa do Pana Marka. Z góry dziękuję za okazane wsparcie.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 133

 
Dane ukryte
600 zł
JB
Jacek Błażewicz
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
LS
Leszek Stasiński
400 zł
 
Dane ukryte
230 zł
 
Dane ukryte
200 zł
ES
Elżbieta Sobkowiak
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 425 zrzutek

i zebrali

528 218 911 zł

A ty na co dziś zbierasz?