id: 9aect3

OPERACJA i powrót do biegania dla naszej ZNAJDY

OPERACJA i powrót do biegania dla naszej ZNAJDY

Nasi użytkownicy założyli 1 189 446 zrzutek i zebrali 1 253 258 910 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam,


Jeszcze raz wszystkim dziękuję!

Poniżej kilka słów o obecnej sytuacji naszej szalonej znajdy ;)

Od opercji biodra w marcu 2022 minie rok. To czas ciężkiej pracy i wielu wizyt u specjalistów.

Przeszliśmy przez rehabilitację, która jest stałym elementem naszego życia. Co jakiś czas Luna musi chodzić na specjalistyczne masaże, żeby rozluźnić mięśnie, które się nadwyrężają, ponieważ muszą utrzymać ciało niemające symetrii (lewa noga jest którsza z powodu resekcji główki kości udowej). Teraz przygotowujemy się do zrobienia ortez, ponieważ stawy skokowe również nie pracują poprawnie. Luna ma przeprosty co jest inną wadą genetyczną jej szkieletu.


Witam Wszystkich,

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wsparli zrzutkę, udostępnili ją lub przesłali dobre myśli :)

Jesteście hmmm cudowni, wrażliwi, prawdziwi z Was przyjaciele najwspanialszych przyjaciół człowieka!!

Luna przeszła operację. Załączam zdjęcia. W tej chwili rozpoczynamy rehabilitację, by w pełni odzyskała sprawność lewej nogi. Jak tylko to się stanie, przejdziemy ponownie badania i przygotujemy się do operacji prawego biodra.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję, z całego serca i całym sercem!!Witam,

Luna to suczka doświadczona przez los. Adoptowaliśmy ją z Fundacji, która wyrwała ją z niedoli nikomu niepotrzebnego, wiejskiego szczeniaka. Dołączyła do naszej rodziny we wrześniu zeszłego roku, mając około 8 tygodni. Rozpoczęła życie mieszczucha w towarzystwie naszego pierwszego psa.

Niedawno, po dłuższym spacerze zauważyliśmy problemy z tylnymi nogami. Lewa noga zrobiła się sztywna, Luna ciągnęła ją po podłodze, a siedząc najczęściej wysuwała ją na bok. Czasami zdarzało się popiskiwanie. Teraz już wiemy, że z bólu. Ogromnego bólu spowodowanego zaawansowaną dysplazją stawów biodrowych, a nie jak podejrzewaliśmy przeforsowaniem mięśni :(

Luna zaczęła chodzić na sztywnych nogach. Wyglądała jakby każdy krok sprawiał jej trudność.

Zrobiliśmy badanie RTG w znieczuleniu. Wynik był przerażający. Zaawansowana dysplazja stawów biodrowych z widocznymi zwyrodnieniami. U ośmiomiesięcznego szczeniaka?? Jak to możliwe??

Trafiliśmy na fantastyczną dr ortopedii. Dowiedzieliśmy się, że nasz pies może odzyskać pełną sprawność, być mobilny, radosny, a przede wszystkim żyć BEZ BÓLU.

Koszt operacji jednego biodra to 2.160,00 zł. Badania kwalifikacyjne to 444,00 zł. Nie wiemy jak z wizytami kontrolnymi. A to dopiero jedno biodro :(

Luna przeszła operację lewego biodra w poniedziałek 15.03.2021. Czuje się dobrze, choć to efekt bardzo silnych leków przeciwbólowych. Czeka ją długa rekonwalescencja i znów ból związany z operacją drugiego biodra.

Moi Drodzy,

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą, absolutnie każdą wpłatę :)

Wiemy, że to z dobroci serca, z chęci pomocy, z wrażliwości na los naszych braci mniejszych :)

My chcieliśmy uratować Lunę przed życiem przeganianej, często szczennej suki ze wsi. Chcieliśmy by była szczęśliwym członkiem naszej rodziny. Nadal chcemy. Teraz musimy pokonać dysplazję i pozbyć się permanentnego, ogromnego bólu. Luna ma 9 miesięcy. Ma szansę na komfortowe i długie życie. Musimy tylko zrobić kolejną operację, rehabilitację i nie poddawać się.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc!
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 41

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
JM
Jarek
88 zł
NE
Nep-Nep
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JA
Ja.
8 zł
GC
Graczykowie
100 zł
MG
Maja
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AZ
Agata Z.
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!