id: 9ak56u

Platforma - winda dla niepełnosprawnych

Platforma - winda dla niepełnosprawnych

521 zł
z 100 000
0%
zakończona
30.11.2019r
4
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 072 298 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo. Jesteśmy na finiszu budowy Domu Muzyki - pierwszego w Europie integracyjnego domu pracy twórczej. Dom budowany jest ze środków społecznych i datków ludzi dobrej woli. Jego ukończenie i wyposażenie wymaga jeszcze cały czas dodatkowych funduszy. Dorzućcie swoją cegiełkę do zakupu ruchomej platformy dla niepełnosprawnych, która jest niezbędna do tego, aby Dom Muzyki spełniał swoją integracyjną rolę.

Platforma ruchoma (winda) dla niepełnosprawnych to koszt ponad 100 000 zł. Dołączamy ofertę handlową, najkorzystniejszą, jaką otrzymaliśmy.

Idea Domu Muzyki została zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi Dom Muzyki w 1998 roku. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi, a wybitnie uzdolnionymi artystycznie. Dom Muzyki o charakterze Domu Pracy Twórczej z niezbędnymi do działań pracowniami, ma być również miejscem niezbędnej dla potrzebujących terapii. Obiekt będzie posiadał pracownie fizyko- i psychoterapeutyczne. W Domu Muzyki, w pracowniach muzycznych i plastycznych, będą odbywać się zajęcia warsztatowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz terapie dla osób nie posiadających orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (np. depresje, choroba dwubiegunowa afektywna, terapie „pouzależnieniowe”).

Na podstawie indywidualnie dobieranych programów, jedną z podstaw terapii będzie pomoc osobom w realizacji projektów artystycznych. Dom Muzyki będzie wydawał i promował zarejestrowane na miejscu dokonania artystyczne powstałe w wyniku integracyjnej pracy twórczej.

Do zadań Domu Muzyki będzie utworzony specjalny zespół prawników i pracowników socjalnych, którego zadaniem będzie wspieranie członków i pomoc w realizacji celów związanych z życiem codziennym podopiecznych. Nadrzędnym celem tej komórki ma być praca nad aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami, która w oczywisty sposób zapobiega wykluczeniu społecznemu.

Dodatkowo, Stowarzyszenie „Dom Muzyki” będzie dążyć do udostępniania pracowni i gabinetów rehabilitacyjnych, miejsc noclegowych, galerii, studia nagrań oraz innych powierzchni organizacjom pozarządowym o podobnych profilach działania. Budynek Domu Muzyki (pow. 1300 m2) został wybudowany przez Stowarzyszenie we wsi Ruda, pow. miński, ok. 25 kilometrów od centrum Warszawy na terenie XIX-wiecznego Parku, nad malowniczą rzeką Mienią. Inwestycja była prowadzona głównie dzięki wsparciu PFRON i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wkład własny Stowarzyszenia pochodził głównie z organizowanych koncertów i innych przedsięwzięć artystycznych.

Dom Muzyki jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Trwają prace wykończeniowe.

Budowa domu muzyki

Więcej o działalności Stowarzyszenia Dom Muzyki

Strona Stowarzyszenia Dom Muzyki

Zrzutka stworzona przez Stowarzyszenie Dom Muzyki

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 7

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowanie na stronie Stowarzyszenia + album winylowy z autografem artysty
Do podziękowań dołączamy podpisany, niedostępny jeszcze w sprzedaży winylowy album Andrzeja "E-molla" Kowalczyka "Zanim".
500 zł
Zakończona

Wpłaty 4

EM
Ewa MEDYNA
500 zł
AA
Adam Antosiewicz
ukryta
 
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!