Platforma - winda dla niepełnosprawnych ID: 9ak56u

Platforma - winda dla niepełnosprawnych ID: 9ak56u

521 zł z 100 000 zł

0%

521 zł

521 zł

z 100 000 zł

zakończona

zakończona

30.11.2019r

4

4

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Szanowni Państwo. Jesteśmy na finiszu budowy Domu Muzyki - pierwszego w Europie integracyjnego domu pracy twórczej. Dom budowany jest ze środków społecznych i datków ludzi dobrej woli. Jego ukończenie i wyposażenie wymaga jeszcze cały czas dodatkowych funduszy. Dorzućcie swoją cegiełkę do zakupu ruchomej platformy dla niepełnosprawnych, która jest niezbędna do tego, aby Dom Muzyki spełniał swoją integracyjną rolę.

Platforma ruchoma (winda) dla niepełnosprawnych to koszt ponad 100 000 zł. Dołączamy ofertę handlową, najkorzystniejszą, jaką otrzymaliśmy.

Idea Domu Muzyki została zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi Dom Muzyki w 1998 roku. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi, a wybitnie uzdolnionymi artystycznie. Dom Muzyki o charakterze Domu Pracy Twórczej z niezbędnymi do działań pracowniami, ma być również miejscem niezbędnej dla potrzebujących terapii. Obiekt będzie posiadał pracownie fizyko- i psychoterapeutyczne. W Domu Muzyki, w pracowniach muzycznych i plastycznych, będą odbywać się zajęcia warsztatowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz terapie dla osób nie posiadających orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (np. depresje, choroba dwubiegunowa afektywna, terapie „pouzależnieniowe”).

Na podstawie indywidualnie dobieranych programów, jedną z podstaw terapii będzie pomoc osobom w realizacji projektów artystycznych. Dom Muzyki będzie wydawał i promował zarejestrowane na miejscu dokonania artystyczne powstałe w wyniku integracyjnej pracy twórczej.

Do zadań Domu Muzyki będzie utworzony specjalny zespół prawników i pracowników socjalnych, którego zadaniem będzie wspieranie członków i pomoc w realizacji celów związanych z życiem codziennym podopiecznych. Nadrzędnym celem tej komórki ma być praca nad aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami, która w oczywisty sposób zapobiega wykluczeniu społecznemu.

Dodatkowo, Stowarzyszenie „Dom Muzyki” będzie dążyć do udostępniania pracowni i gabinetów rehabilitacyjnych, miejsc noclegowych, galerii, studia nagrań oraz innych powierzchni organizacjom pozarządowym o podobnych profilach działania. Budynek Domu Muzyki (pow. 1300 m2) został wybudowany przez Stowarzyszenie we wsi Ruda, pow. miński, ok. 25 kilometrów od centrum Warszawy na terenie XIX-wiecznego Parku, nad malowniczą rzeką Mienią. Inwestycja była prowadzona głównie dzięki wsparciu PFRON i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wkład własny Stowarzyszenia pochodził głównie z organizowanych koncertów i innych przedsięwzięć artystycznych.

Dom Muzyki jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Trwają prace wykończeniowe.

Budowa domu muzyki

Więcej o działalności Stowarzyszenia Dom Muzyki

Strona Stowarzyszenia Dom Muzyki

Zrzutka stworzona przez Stowarzyszenie Dom Muzyki

Facebook

E-mail

Wpłacający4

EM
Ewa MEDYNA
500 zł
AA
Adam Antosiewicz
ukryta
 
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Podziękowanie imienne mailem od Stowarzyszenia


wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Podziękowanie imienne na stronie Stowarzyszenia i kanałach social media


Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Podziękowanie na stronie Stowarzyszenia + unikatowa płyta CD

Do podziękowań prześlemy darczyńcy specjalną płytę CD nagraną przez wybitnych muzyków na rzecz Domu Muzyki. Płyta nie jest dostępna w sprzedaży. W jej nagraniu udział wzięli: Andrzej „E-moll” Kowalczyk, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, zespół Perfect, Wanda Kwietniewska, Sebastian Riedel i muzycy z Projektu Dom Muzyki.  

Na płycie znajdą się wyjątkowe wersje złotych przebojów, jak również zupełnie premierowe utwory. 

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Podziękowanie na stronie Stowarzyszenia + album winylowy z autografem artysty

Podziękowanie na stronie Stowarzyszenia + album winylowy z autografem artysty

Do podziękowań dołączamy podpisany, niedostępny jeszcze w sprzedaży winylowy album Andrzeja "E-molla" Kowalczyka "Zanim".

Wybieram

Wpłać 2000 zł i więcej

Podziękowania + winyl z autografem + podwójne zaproszenie VIP na koncert

Do podziękowań na stronie Stowarzyszenia dołączymy album winylowy Andrzeja "E-molla" Kowalczyka  - "Zanim". Dodatkowo darczyńca otrzyma podwójne zaproszenie VIP na zamknięty koncert na rzecz Domu Muzyki, w którym wystąpią wybitni artyści sceny polskiej - jesień 2019. 

Wybieram

Wpłać 5000 zł i więcej

Podziękowanie, winyl z autografem, podwójne zaproszenie VIP na koncert + uhonorowanie na tablicy

Do podziękowań na stronie Stowarzyszenia dołączymy album winylowy Andrzeja "E-molla" Kowalczyka  - "Zanim". Dodatkowo darczyńca otrzyma podwójne zaproszenie VIP na zamknięty koncert na rzecz Domu Muzyki, w którym wystąpią wybitni artyści sceny polskiej - jesień 2019. Dodatkowo darczyńca zostanie uhonorowany specjalną tablicą podziękowań, która zostanie wmurowana w Domu Muzyki.

Wybieram

Wpłać 10000 zł i więcej

Uhonorowanie na tablicy podziękowań w Domu Muzyki, podwójne zaproszenie VIP na koncert i bankiet

Do podziękowań na stronie Stowarzyszenia dołączymy album winylowy Andrzeja "E-molla" Kowalczyka  - "Zanim". Dodatkowo darczyńca otrzyma podwójne zaproszenie VIP na zamknięty koncert na rzecz Domu Muzyki, w którym wystąpią wybitni artyści sceny polskiej - jesień 2019. Po koncercie darczyńca będzie miał możliwość wzięcia udziału w bankiecie z artystami, którzy uświetnią tego dnia to wydarzenie. Dodatkowo darczyńca zostanie uhonorowany specjalną tablicą podziękowań, która zostanie wmurowana w Domu Muzyki. 

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

519 755 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?