id: 9cvhj9

Wesprzyj powstanie filmu dokumentalnego o siostrach z Broniszewic

Wesprzyj powstanie filmu dokumentalnego o siostrach z Broniszewic

8 525 zł 
z 7 500 zł
113%
zakończona 20.05.2021r
142 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jałmużnik papieski kardynał Konrad Krajewski mówi o nich: "Siostry nie są szalone. One są nie z tej Ziemi! Dokładnie ewangeliczne".


Dorota Wellman stwierdza: "To są Boskie kobiety. Nieziemskie Siostry. Ich energia, determinacja i odwaga nie są z tego świata. Ich wiara jest żywą miłością i prawdziwym miłosierdziem. Jestem zaszczycona, że mogę się z nimi przyjaźnić. Ja niedowiarek, ja wątpiąca proszę: „Boże, miej je w swojej opiece!”. Chciałabym, żeby Kościół w Polsce miał ich oblicze. Musicie je poznać!"


A Szymon Majewski po spotkaniu z nimi ogłosił w mediach społecznościowych, że się w nich zakochał.


Eliza i Tymka. Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki. Dominikanki z Broniszewic.


Poznaliśmy je z Łukaszem Wojtusikiem w lipcu 2018 roku. Przyjechaliśmy do Domu Chłopaków w Broniszewicach, poznaliśmy je oraz chłopaków i to była miłość od pierwszego wejrzenia.


Broniszewice to dla nas to też przestrzeń nadziei. Kościół konkretny. Nie moralizujący, nie nakazujący, nie zakazujący, nie potępiający i nie walczący, ale służący, wrażliwy i czuły. Nie Kościół teoretyczny, lecz Kościół w działaniu.


A przecież gdyby nie siostry, nie byłoby przecież broniszewickiego Domu Chłopaków, nie byłoby tej niepowtarzalnej przestrzeni, w której doskonale odnajdują się ludzie wierzący i niewierzący, prawicowi i lewicowi, znani i całkiem zwykli. Te niesamowite kobiety w białych habitach mają w sobie coś wyjątkowego, coś, czego nie da się opisać słowami, a co sprawia, że już przy pierwszym kontakcie czujesz, że jesteś na swoim miejscu, pełen nadziei i chęci do działania.


Dlatego postanowiliśmy zrobić z nimi książkę "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet".


p4fd8e3873cfa05d.jpeg

Ale to nie wszystko. Chcielibyśmy, żeby to miejsce i te siostry poznało jak najwięcej ludzi. Dlatego po raz kolejny zaprosiłem do współpracy Jakuba Słabka, bardzo zdolnego i wrażliwego filmowca. Chcemy nakręcić film dokumentalny o siostrach (w dwóch wersjach - dłuższej na YouTube i krótszej do mediów społecznościowych). Ich premiera będzie towarzyszyć premierze książki. Dlaczego? Bo są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić słowem. Chcemy jak najlepiej oddać w obrazku, to czego papier nie jest w stanie pokazać.


W ten sposób chcemy też wykorzystać potencjał komunikacyjny Internetu i mamy nadzieję dotrzeć z informacją o odważnych dominikankach do zupełnie nowych osób.


Żeby to zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia. Koszt całości projektu to 13 500 zł.


Składają się na niego:


 • wynagrodzenie dla ekipy filmowej (koszty ich czasu pracy poświęconej na nagrania i montaż) - 10 000 zł + vat (czyli 12 300 zł)
 • koszty testów na obecność COVID dla 4 osób, który musimy wykonać przed przyjazdem do Broniszewic - około 1200 zł


Część potrzebnej kwoty już mamy zebraną:


 • 4000 zł od moich Patronek i Patronów
 • 2000 zł od wydawnictwa WAM


Stąd ostateczna kwota zbiórki wynosi 7500 zł.


Bardzo dziękuję za każdą złotówkę.


Jeśli uda nam się zebrać więcej niż minimalna kwota, całą nadwyżkę przeznaczymy na promowanie książki i filmu.


***


Poniżej możecie zobaczyć dwa filmy krótkometrażowe, które powstały przy współpracy z Jakubem Słabkiem przy okazji wydania mojej poprzedniej książki o Taizé:

I jeden z jego filmów o działaniach Zupy na Plantach:
Piotr Żyłka - dziennikarz, aktywista miejski, autor książek. W latach 2015-2020 redaktor naczelny DEON.pl. Autor wywiadu-rzeki z ks. Janem Kaczkowskim "Życie na pełnej petardzie" i rozmów z bratem Markiem z Taizé  "Bóg. Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów Zupy na Plantach. Kieruje działaniami Fundacji ZUPA. Laureat nagrody ŚLAD imienia bp Jana Chrapka. Prowadzi podcast "Słuchać, żeby usłyszeć" i bloga piotrzylka.pl Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé. Wierzy, że #LudzieSąDobrzy


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 142

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Życzę Siostrom sił potrzebnych do realizacji DOBRA w tak pięknym, a zarazem mądrym wydaniu. Niech Pan Bóg błogosławi we wszystkich działaniach :)

  100 zł
  • Joanna Sobota

   Witam , zgłaszam się do was o pomoc dla mojej córki , by mogła znów się uśmiechnąć. Wiem ze dobro zawsze wraca. Sama pomagałam jak moglam 🥺 bardzo prosimy o pomoc ID : rgvhr7 . Dziękuje każdemu za okazana jej pomoc! ❤️

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dobre inicjatywy nie wypada, a trzeba wspierać 😉

  20 zł
 • JP
  Kuba

  Powodzenia 🙂

  50 zł

Nasi użytkownicy założyli

879 094 zrzutki

i zebrali

808 676 692 zł

A ty na co dziś zbierasz?