id: 9d7848

Operacje, rehabilitacja, protezowanie oczu niewidomego Adasia

Operacje, rehabilitacja, protezowanie oczu niewidomego Adasia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 214 zł 
z 100 000 zł
1%
zakończona 18.07.2021r
31 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Adaś to chłopiec ktory urodził się bez gałek ocznych, przeszedl juz 8 operacji wszczepienia implantów ocznych, ktore są niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju. Przed nami kolejne operacje, rehabilitacja oraz protezowanie... Dlatego bardzo prosimy o pomoc.

Co przedstawia?

Co przedstawia?

Jak pokazać świat, opisać kształty i kolory dziecku, które zostało skazane na ciemność? Jak opisać złocistą jesień, słomiane lato czy żywą budzącą się do życia wiosnę? Jak stać Się oczami swojego dziecka, opisać wszystkie uroki naszego świata i sprawić by jego życie było szczęśliwe - mimo wszystko...

Tuż po narodzinach, jak każda matka dostałam dziecko na ręce. Jego delikatnie ciało oddawało mi swoje ciepło. Miniatura człowieka, którego pokochałam od piwrwszych chwil. Ogromna radość i łzy, których gdy napłynęły do oczu, nie potrafiłam zatrzymać... No właśnie oczy... Jego powieki przez cały czas były zamknięte. Noworodki w pierwszych dniach przez większość czasu spią - tak sobie tłumaczyłam. Dopiero po 3 dniach podczas rozmowy z lekarzem dowiedziałam się, że mój synek urodził się bez gałek ocznych.Przerażenie, strach i panika. Jak to mozliwe, co zrobiłam źle, jak mogłam temu zapobiec - czy mogłam ? Ogromna ilość pytań w mojej głowie wirowała, a rozpacz doprowadzała mnie do szaleństwa. Spojrzałam na Adasia, a on jakby wyczuł strach. Uśmiechnął się i swoją maleńką dłonią podarował mi najmocniejszy uścisk na świecie. Sama nie wiem, kto komu wtedy powinien powiedzieć: "Dasz radę" - ja jemu, czy on -mój malutki synek - mi.

Rozpoczeły się poszukiwania informacji, co robić gdzie się udać. Adaś choć niedawno świętował swoje 5 urodziny przeszedł już 8 operacji wszczepienia do oczodołu implantów samorozprężających się typu ekspander. Silikonowe kulki zapewniają prawidłowe ciśnienie, niezbędne do stymulacji rozwoju kości twarzoczaszki. Dzięki nim buzia Adasia nie deformuje się.Każdy zabieg wiąże się z ogromnymi kosztami a dofinansowanie z NFZ jest niemożliwe. Koszt jednej operacj teraz to 15 320 zł.

Od pierwszych dni swojego życia Adaś musiał podjąć walkę z ciemnością. Tylko ona, jeśli z braku pieniędzy nie zostanie przerwana, uchroni go przed tragicznymi skutkami. Dzięki Adasiowi nauczyłam się inaczej patrzeć na świat i mieć nadzieję... Dumę i wstyd schowałam w kieszeń i nauczyłam się prosić o pomoc. Wierzę, że cały trud nie pójdzie na marne i dzięki Waszej ogromnej pomocy, w przyszłości łatwiej mu będzie żyć.

Co przedstawia?

Co przedstawia?

Co przedstawia?

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 732 zrzutki

i zebrali

809 742 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?