id: 9dbeby

Tworzymy profesjonalny ośrodek dla dzikich zwierząt!

Tworzymy profesjonalny ośrodek dla dzikich zwierząt!

Nasi użytkownicy założyli 1 155 915 zrzutek i zebrali 1 199 875 285 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od lat pomagamy zwierzętom, przez nasz dom przewinęły się grubo ponad setka potrzebujących psiaków i kotów. Nasza fundacja ma pod opieką prawie 90 zwierząt różnych gatunków zwierząt domowych i gospodarskich. Ręce mamy pełne roboty od rana do późnej nocy...


Nie dawało nam jednak spokoju, że w naszych okolicach nie ma miejsca, gdzie profesjonalną opieką mogłyby zostać objęte zwierzęta dzikie... Gdzie mogłyby dorastać maluchy, gdzie zwierzęta ranne i chore mogłyby wracać do zdrowia, a później na wolność. W marcu dostaliśmy zgodę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na utworzenie i prowadzenie ośrodka leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt. Z każdym dniem mamy coraz więcej zgłoszeń, wiemy, że to co robimy ma sens i jest potrzebne.

To nie jest prosta praca, wymaga ogromu wiedzy, zaangażowania i poświęcenia. I chociaż czasem oczy same się zamykają to nie poddajemy się i wielu z naszych podopiecznych wróciło już na wolność.

zf5c38f364f8383a.jpego01e76a5e871b222.jpeg

Jednak dochodzimy już do ściany. Ściany naszej wytrzymałości i fizycznych możliwości tworzącego się ośrodka. Mamy już pewność, że aby móc dalej efektywnie działać potrzebujemy jak najszybciej zakupić profesjonalny inkubator weterynaryjny (niezbędny do odchowu młodych ptaków i ssaków, a także podczas leczenia zwierząt wycieńczonych). On dałby szansę wielu zwierzętom. Szansę na powrót na wolność, a to jest przecież największym zwycięstwem. To koszt kilku tysięcy złotych...

Musimy także dobudować większą liczbę wolier i porządnie ogrodzić wydzielony teren ośrodka... To kolejne tysiące...

Żeby jak najbardziej usprawnić naszą pracę (co przy dwuosobowej obsłudze wszystkich zwierzaków jest absolutną koniecznością) niezbędnym byłoby także dobudowanie pomieszczenia, w którym znajdowaliby się pacjenci wymagający intensywnej opieki, podawania leków i wykonywania innych czynności weterynaryjnych i pielęgnacyjnych... Tam stanąłby wymarzony inkubator i szafka z lekami i suplementami... Tam zwierzęta mogłyby wracać do zdrowia.

kb0292b43cac29e6.jpeg

Wiemy, że to wiele... Kwota jaka jest potrzebna na porządny start jest ogromna, absolutnie poza zasięgiem naszych możliwości... Ale wiemy też, że w naszych okolicach mieszka ogrom empatycznych ludzi. Ludzi, którym bliski jest los zwierząt i którzy coraz częściej dzwonią do nas po pomoc. Nie chcemy odmawiać, ale bez Waszej pomocy nie damy sobie rady!

wa0d0c82ae1c0981.jpeg

Jeśli, choćby tylko ludzie będący w promieniu 100 km od naszej siedziby wpłacili choć po kilka złotych to to może się udać! Razem możemy zbudować nowoczesny i porządnie wyposażony ośrodek, który będzie niósł pomoc dzikim zwierzętom z tych terenów... To one, zwłaszcza w gminach wiejskich, często są zepchnięte na margines... Zapomina się, że czasami też wymagają pomocy i opieki, a nie tylko "skrócenia cierpień"... Że wiele z Nich ma szansę wrócić na wolność! A przecież na pogórzach mieszka ogrom zwierząt chronionych! Dajmy Im szansę na powrót do siebie!

j655022b17da8878.jpeg

Proszę - wpłaćcie choć kilka złotych, poślijcie zbiórkę dalej i bądźcie z nami!

RAZEM MOŻEMY TAK WIELE!

o91ed11362cabaf5.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 63

 
Dane ukryte
20 zł
MM
Małgorzata M.
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
25 zł
EZ
Ewelina
78 zł
JC
Julita C.
20 zł
WW
Jolanta Wiśniecka-Tyrawa
50 zł
IW
Iwona
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!