id: 9f9h8e

PODARUJ OKULARY NAJPOTRZEBNIEJSZYM

PODARUJ OKULARY NAJPOTRZEBNIEJSZYM

Nasi użytkownicy założyli 1 167 475 zrzutek i zebrali 1 215 094 674 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Jesteśmy już coraz bliżej otwarcia gabinetu okulistyczno - optometrycznego i przyjęcia pierwszych potrzebujących! ! 👀

  W ostatnich dniach września do naszej Fundacji przyjechał specjalistyczny sprzęt, który został ufundowany przez firmę Tefal, za co serdecznie dziękujemy!


  u47bc51760d63ee1.jpg

  W naszym gabinecie znajduje się:

  • foropter + uchwyty,
  • pupilometr,
  • autorefraktometr,
  • wyświetlacz optotypowy,
  • biomikroskop,
  • kaseta okulistyczna + oprawa próbna,
  • narzędzia pomiarowe/ warsztatowe,  
  • dioptromierz,  nagrzewnica,  
  • myjka ultradźwiękowa.

  Zakupiony sprzęt umożliwi nam przeprowadzać bardzo dokładane badania wzroku!  


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

"DAJ ZOBACZYĆ — OTWIERAMY GABINET OKULISTY I OPTOMETRYSTY" 


W ramach działalności Fundacji WeźPomóż.pl otwieramy gabinet okulisty i optometrysty. Chcemy zapewnić dostęp do tych specjalistów wszystkim podopiecznym Fundacji oraz wszystkim potrzebującym, którzy zamieszkują dzielnicę Szczepin we Wrocławiu.


Nasi podopieczni i osoby potrzebujące, będą mogły skorzystać z darmowej wizyty u okulisty lub optometrysty. Wykonamy im badanie oczu oraz wzroku. Każda osoba, która będzie potrzebowała okularów korekcyjnych — otrzyma je od nas!


#DAJZOBACZYĆ


l0c8f0cf863433ec.jpg

Na co dzień do naszej Fundacji przychodzi wiele osób. Każdej osobie zawsze staramy się poświęcić jak najwięcej czasu, aby móc poznań jej potrzeby. Dowiedzieliśmy się, że wielu z naszych podopiecznych, z uwagi na złą sytuację ekonomiczną od wielu lat nie badała wzroku lub nie wyrobiła zaleconych okularów, z uwagi na wysoki koszty.


Wtedy narodził się pomysł, że otworzymy gabinet okulistyczno-optometryczny i zapewnimy każdemu z naszych podopiecznych darmową opiekę okulisty i optometrysty. #DAJZOBACZYĆ

Każda osoba będzie miała wykonane badanie wzorku oraz dostanie od nas okulary z indywidualnie dobranymi szkłami korekcyjnymi!


Gabinet okulistyczno — optometryczny planujemy otworzyć w pierwszej połowie października. W pierwszej fazie programu miesięcznie około 70 osób będzie mogło skorzystać z darmowej pomocy, a w kolejne nawet 120 osób!

a3e76e6580e5b44c.jpg


W dzisiejszych czasach już blisko 72% mieszkańców Polski ma wadę wzroku,

a co szósta osoba nigdy nie badała wzorku.


Problemy zdrowotne związane z chorobami oczu i wzrokiem dotykają osób w różnym wieku, a ich liczba nieustająco rośnie. Bardzo często sytuacja ekonomiczna stanowi barierę do skorzystania z opieki okulistycznej lub optometrystycznej.


Chcemy ułatwić dostęp osobom potrzebującym, które mieszkają na terenie Wrocławia, a w szczególności mieszkańcom osiedla Szczepin, których sytuacja ekonomiczna uniemożliwia skorzystania z tego typu opieki medycznej.Naszym celem jest zapewnienie darmowej opieki okulisty oraz optometrysty w ustalonych dniach w tygodniu na terenie Fundacji WeźPomóż.pl we Wrocławiu. Będziemy przeprowadzać badania wzroku, badania oczu oraz zapewnimy indywidualnie dobrane okulary korekcyjne, każdej osobie, która będzie ich potrzebowała. DAJ DRUGIE ŻYCIE SWOIM OKULAROM!


Od kilku tygodni na prowadzimy zbiórkę oprawek od okularów. Wszystkie zebrane oprawki zostaną wyczyszczone i przygotowane do kolejnego użycia. Każda osoba, która będzie potrzebować okularów korekcyjnych — otrzyma je od nas z nowymi, odpowiednio dobranymi szkłami korekcyjnymi.


Masz w domu oprawki, których już nie potrzebujesz?


Podaruj je potrzebującym i podaruj im lepszy komfort życia!


Oprawki możesz przynieść nam osobiście lub wysłać pocztą:


Fundacja WeźPomóż.pl

ul.Poznańska 48-80

53-630 Wrocław


Aby to się udało potrzebujemy Twojej pomocy! 


t892aa1967411cb8.jpg


FUNDACJA WEŹPOMÓŻ.PL - NASZA MISJA


Fundacja WeźPomóż.pl od kilku lat w sposób ustrukturyzowany wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, społecznej  czy ekonomicznej. Podejmowane działania mają na celu z jednej strony zapobieganie marnowaniu się żywności, z drugiej zaś zapewnienie potrzebującym rzeczy podstawowych w rozumieniu egzystencjalnym: jedzenia, środków higieny osobistej i chemii domowej. Fundacja codziennie pozyskuje darowizny rzeczowe — głównie żywności i środki higieny osobistej, które wydawane są w formie paczek podopiecznym — osobom biednym, bezdomnym, niepełnosprawnym czy znajdującym się w chwilowo w ciężkiej życiowo sytuacji, obecnie posiadamy ponad 3000 polskich podopiecznych, którym zapewniamy wsparcie. Dodatkowo fundacja jest inicjatorem ogólnopolskiego trendu stawiania lodówek społecznych — dzięki którym osoby, które mają nadmiar żywności, mogą dzielić się z osobami, które mają jej za mało. Takich lodówek postawiliśmy już ponad 50 w Polsce.


gaa4754bc4545f8e.jpg


a9d694054b2f4846.jpg


a64d6f761c5e9944.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 6

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KR
Kajetan R
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PR
Paulina
10 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • KR
  Kajetan R

  Specjalne podziękowania dla:
  Paprykarz Szczeciński,
  Piekarnia Habadzibadło,
  Papieża Polaka.

  10 zł