1 700 zł 
z 10 000
17%
zakończona 31.05.2022r
12 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

❗️Wesprzyj Związkowy Konwój Pomocy Pracowniczej dla Ukrainy❗️

🛠 Konwój jest wspólną inicjatywą OZZ Inicjatywa Pracownicza oraz związków zawodowych i organizacji społecznych: CSP - Conlutas (Brazylia) Union Syndicale Solidaires (Francja) Adl Cobas (Włochy) Соціальний рух (Ukraina) oraz Gegužės 1-osios profesinė sąjunga - G1PS (Litwa)

⚒ Konwój dostarczy do Ukrainy najpotrzebniejsze produkty, środki i materiały, których w pierwszej kolejności potrzebują ukraińscy pracownicy i pracownice.

🚍 Główny cel konwoju to okazanie międzynarodowego wsparcia dla klasowego oporu wobec rosyjskiej inwazji. Konwojowi towarzyszyć będzie delegacja związków zawodowych należących do International Labour Network of Solidarity and Struggles

✊ Inicjatywa ta ma na celu okazanie międzynarodowego wsparcia dla klasowego oporu wobec rosyjskiej inwazji. Konwojowi towarzyszyć będzie delegacja związków zawodowych należących do Sieci.


• Pełne poparcie dla oporu ludności ukraińskiej!

• Przeciwko rosyjskiej okupacji wojskowej Ukrainy - za pokojem!

• Międzynarodową solidarność z tymi wszystkimi w Rosji,

którzy nie zgadzają się na wojnę i dyktatorski reżim!

• Solidarnie z ruchami prodemokratycznymi w Rosji, Białorusi i Ukrainie!

• Za przyjęciem wszystkich uchodźców z Ukrainy i z innych regionów, w których trwają konflikty wywołane przez kraje imperialistyczne (Afryka, Azja i in.)!

• Za wolną i suwerenną Ukrainą, gdzie przestrzegane są prawa pracownicze!

• Za zniesieniem długów zagranicznych i wyrwaniem się Ukrainy ze szponów MFW!

To nie pracownicy mają płacić za tę imperialistyczną wojnę!

• Przeciwko zagrożeniu nuklearnemu - za rozbrojeniem nuklearnym na całym świecie!


Konwój wyruszy po 26 kwietnia, a wróci po 1 maja. Decyzja o wysłaniu międzynarodowej delegacji została podjęta w oparciu o liczne rozmowy z członkami niezależnych związków zawodowych z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Inicjatywa ta doszła do skutku dlatego, że kilka organizacji wchodzących w skład Sieci aktywnie zaangażowało się w obronę ludności ukraińskiej przed rosyjską inwazją od samego początku wojny.


Potrzebna jest aktywna solidarność


Konwój Pomocy Pracowniczej organizujemy w przekonaniu, że musimy wznowić internacjonalistyczną walkę klasową, wspierając pracowników, którzy stoją w obliczu ofensywy wojskowej Putina i jej konsekwencji. Rozmawiając ze związkowcami z Ukrainy i krajów sąsiednich, wielokrotnie słyszeliśmy o tym jakie trudności logistyczne mogą nas spotkać oraz próbowaliśmy się dowiedzieć się, jakie są najpilniejsze potrzeby tych osób, którzy są na miejscu.


Według relacji osób, które pozostały w Ukrainie, dla osób dorosłych potrzebne są w pierwszej kolejności artykuły pierwszej potrzeby, a ludzie z innych grup wiekowych potrzebują wielu rzeczy, takich jak np. żywność dla dzieci czy zabawki. Wiele kobiet pozostało w kraju, ponieważ zdecydowały się wziąć udział w walce, nie opuszczać swoich towarzyszy lub opiekować się osobami starszymi oraz dziećmi. Żyją z trudem, w warunkach niedoboru żywności, leków, wody, energii i gazu. 


W tym trudnym czasie musimy wyjść poza granice i wyrazić solidarność z klasą pracującą, ludźmi takimi jak my, którzy dysponując niewielkimi środkami, starają się stawiać zdecydowany opór najeźdźcom.


Jak wspierać finansowo?


Solidaires (Francja), CSP-Conlutas (Brazylia) i Inicjatywa Pracownicza (Polska) sfinansują logistykę i przekazanie darów, które zostaną zakupione zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez ukraińską klasę pracującą. W Ukrainie konwój spotka się z przedstawicielami związków zawodowych, a oprócz spotkań i rozmów odbędą się także inne wydarzenia towarzyszące.


Wesprzyj Konwój przez zrzutkę lub bezpośrednio:


OZZ Inicjatywa Pracownicza

88 2130 0004 2001 0577 6570 0001

Volkswagen Bank direct

Tytułem: "Darowizna na konwój związkowy"

(Dla przelewów z zagranicy nr IBAN: PL88 2130 0004 2001 0577 6570 0001)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

893 530 zrzutek

i zebrali

836 494 741 zł

A ty na co dziś zbierasz?