id: 9fbesw

Stworzenie fundacji - psychoterapia dla ubogich

Stworzenie fundacji - psychoterapia dla ubogich

7 660 zł 
z 30 000 zł
25%
72 dni do końca
48 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Cześć! Trochę osób wpłaciło pieniądze, by pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia... dlatego najpierw chcę wszystkim z całego serca podziękować! ;-)


  Przekroczyliśmy próg 5,000zł już na przełomie lutego i marca. Jednak wtedy wybuchł konflikt za naszą wschodnią granicą i wszyscy skupili się na pomocy dla Ukrainy oraz na uchodźcach. Przez to pieniądze na tą zbiórkę przestały płynąć. Ja nie promowałem tej zbiórki, bo w tej sytuacji uznałem, że trzeba się skupić na sytuacji wojennej.


  Dlatego na razie nie składam wniosku o rejestrację fundacji. Poczekam jeszcze trochę, aż zbierzemy więcej pieniędzy i wtedy ruszymy z działaniem.


  Pozdrawiam,

  Grzesiek

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W Polsce na depresję choruje ok. 1,5 miliona osób... Smutek, przygnębienie, bezsenność, myślenie o śmierci, brak sił, apatia - to uczucia, które towarzyszą osobie dotkniętej depresją. Tabletki to tylko część leczenia. Drugą, często najważniejszą pomocą dla takiej osoby jest psychoterapia...


Ale psychoterapia to droga sprawa. Na NFZ nie ma co liczyć. Dlatego do psychoterapeuty idzie się prywatnie. Za 1 sesję psychoterapii płaci się średnio od 120zł do 150zł. Żeby pomoc psychologa miała sens, to trzeba spotykać się minimum 1 raz w tygodniu. To daje koszt 500-700zł każdego miesiąca!


Zazwyczaj terapia trwa przynajmniej kilka miesięcy. Tak więc w ciągu roku trzeba wydać nawet kilka tysięcy złotych, by móc sobie pozwolić na wsparcie terapeuty i rozwiązanie problemów. To jest ogromny wydatek! I większości ludzi po prostu na niego nie stać...


Dlatego chcę coś zmienić. Moim celem jest powołanie fundacji, która umożliwi skorzystanie z psychoterapii każdemu - niezależnie od grubości portfela.


Nasi podopieczni zapłacą 10zł za sesję terapeutyczną, a pozostałą kwotę pokryje fundacja. Nie dostaną pomocy całkowicie za darmo. Ten drobny wydatek sprawi, że osoba korzystająca z pomocy fundacji będzie musiała dać coś od siebie i bardziej uszanuje tą szansę.


dae9634509e54146.png(źródło: https://forumprzeciwdepresji.pl/depresja/o-chorobie/statystyki)


Z własnych pieniędzy nie dam razy sfinansować startu fundacji. Będę wpłacał 400-500zł miesięcznie w 2022 roku, by ruszyć z tematem. Dlatego bardzo proszę o pomoc. Kiedy pomożemy pierwszym osobom i ludzie zobaczą, że to ma sens, ruszy lawina i znajdą się pieniądze. Ale trzeba zacząć! Każda złotówka, każde udostępnienie jest na wagę złota. I za każdą pomoc z całego serca dziękuję! ;-)


A poniżej znajdziesz szczegóły projektu, cele i inne ważne informacje.


gb5dfef84a3adae2.png


Pomoc nie może się nagle skończyć. Pacjent musi czuć się bezpiecznie.


Jeśli zaoferujemy komuś pomoc, to nie może być takiej sytuacji, że po 3-4 spotkaniach z terapeutą, pacjent usłyszy "Przepraszamy, fundacji skończyły się pieniądze. Nie możemy Pani/Panu dalej pomagać.".


Dlatego plan jest taki, by na początek objąć opieką 4-5 osób i zaoferować im cotygodniową sesję psychoterapeutyczną. 27-30tyś. złotych pozwoli na pokrycie rocznych kosztów terapii, wynajęcia gabinetu, kosztów rejestracji fundacji oraz zatrudnienia psychoterapeuty.


Terapia trwa od kilku, kilkunastu tygodni do wielu miesięcy, czasem kilka lat. Dlatego musi to być zrobione mądrze. Jeśli zaoferujemy komuś pomoc, to ta osoba będzie nią objęta aż do momentu w którym:

a) Sama zrezygnuje z terapii

b) Terapeuta uzna, że to już wystarczy i terapia dobiegnie końca


Musimy dysponować większością kwoty, by móc odpowiedzialnie powiedzieć komuś "Możemy Ci pomóc".


ybbccb3b6fb27b77.png


UPDATE: 9.07.2022r. - Fundacja zostanie otwarta dopiero po przekroczeniu bariery 25,000zł. Wpłaty pojawiają się, miesiąc po miesiącu kwota rośnie. Nie ma sensu pokrywać kosztów administracyjnych przez kilka miesięcy zanim zbierzemy pełną kwotę i fundacja zacznie działać. Lepiej poczekać, zaoszczędzić te pieniądze i wydać je na pomoc podopiecznym.


...25,000zł - ta kwota pozwoli na pokrycie kosztów terapii na 12 miesięcy dla 5 osób... bo w razie, gdyby do końca 2022 roku nie udało się zebrać pełnej kwoty, to resztę dołożę z własnego portfela.


...30,000zł - pełen sukces! Bez zawahania oferujemy terapię dla 5 osób. Daje to też sygnał, że inicjatywa ma dla ludzi sens. Dlatego po zorganizowaniu terapii dla pierwszych osób, stawiamy kolejne cele i zbieramy kapitał na poszerzenie działalności by pomóc kolejnym osobom.


...powyżej 30,000zł - każda złotówka zostanie przeznaczona na działalność fundacji. Jeśli tylko będzie kapitał możemy pomóc i 10 osobom ;-)


fd99cb6fb190de73.png


Aby dać Ci pewność, że te pieniądze trafią tam, gdzie powinny, przedstawię Ci swoją osobę. Chcę w ten sposób poprosić Cię o kredyt zaufania.


Grzegorz Myszor - to główny organizator zbiórki i pomysłodawca fundacji.

Na co dzień przedsiębiorca. W 2016 stworzył projekt JakZagrac.pl, który pomaga tysiącom początkujących gitarzystów stawiać pierwsze kroki w muzycznym świecie. Po prawie 6 latach od startu, stronę odwiedza ok. 40,000 gitarzystów każdego miesiąca.


Osobie, która działa w przestrzeni publicznej i ma wyrobioną markę łatwiej zaufać. Dlatego podpisuję się swoim nazwiskiem pod tym projektem i gwarantuję, że każdy grosz, który przekażesz na działanie fundacji, zostanie przeznaczony na pomoc psychologiczną dla podopiecznych fundacji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

881 227 zrzutek

i zebrali

812 333 296 zł

A ty na co dziś zbierasz?