id: 9feb9t

I SOSNOWIECKA KWESTA KU PAMIĘCI

I SOSNOWIECKA KWESTA KU PAMIĘCI

2 250 zł 
z 20 000 zł
11%
zakończona 30.11.2020r
67 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesień to czas, gdy coraz częściej odwiedzamy groby bliskich nam zmarłych. To także czas, gdy częściej niż zwykle dostrzegamy piękne i zaniedbane pomniki. Dlatego już teraz, z działalnością rusza Stowarzyszenie "Ku Pamięci", które ma ratować zapomniane nekropolie.


Inicjatorem powstania jest ówczesny pełnomocnik prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, a obecnie poseł, Mateusz Bochenek. 


Są niezwykłe, piękne, ale wiele z nich niszczeje. Niektóre wyglądają na „niczyje”. Chcę to zmienić. Wspólnie z władzami Sosnowca chcemy zadbać o nagrobki, często zapomniane, a jakże ważne dla naszego miasta i całego regionu.


Pierwsza kwesta miała zostać zorganizowana w czasie Wszystkich Świętych. Niestety, pandemia, sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowały nam plany. Dlatego zbiórkę przenosimy do internetu, a za fundusze, zebrane tutaj, wyremontujemy nagrobki na cmentarzu Wielowyznaniowym w Sosnowcu, który znajduje się przy ulicach Gospodarczej, Smutnej oraz Al. Mireckiego.


Jednak działalność stowarzyszenia nie może ograniczyć się tylko do zbiórek w trakcie Wszystkich Świętych. Chcemy również do działania zaangażować szkoły, być może także indywidualne osoby, które mogłyby się opiekować grobami. Połączymy to z lekcjami regionalizmu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 67

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 717 zrzutek

i zebrali

809 728 177 zł

A ty na co dziś zbierasz?